1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tropico 3 - opinie.

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Artur2210, Listopad 12, 2009.

1. Artur2210

Artur2210 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Grał już ktoś w tą gre to prosze o jakąś relacje bo nie wiem czy warto w to zagrać ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. sp0q

sp0q Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    PCtowa recencja na ign wyszła bardzo pozytywnie, więc pozostaje kwestia sterowania na x'ie. W tekście były drobne narzekania, że gra potrafi być momentami 'powolna', nawet na najwyższym ustawieniu prędkości, więc raczej nie będzie problemów z ogarnięciem tego wszystkiego. Jak już ze 2 miesiące temu wspomniałem w innym temacie - Red Alert to to nie jest, raczej się nie napocimy ;]

4. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  5. sp0q

sp0q Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    edit2. W sumie niektórzy mogliby uznać to za jeden wielki spoiler, więc piszę, co by potem nie było, że 'a ten gość popsuł mi zabawę' ;P

Fakt, przyzwyczaiłem się do polskiego 'el presidente' ;]
    Pograłem troszkę, pyknąłem tutorial i pierwszą misję z kampanii - gra robi przyjemne wrażenie. Sterowanie wg mnie nie jest jakimś wielkim minusem. Oczywiście łatwiej byłoby z myszką, jednak nie marzę o niej co 5 minut.
    Poziom trudności wydaje mi się niższy niż w pierwowzorze - natychmiast wstrzeliłem się w odpowiedni tok rozbudowy, parę pierwszych lat i od razu zaczyna się trzepać niezłą kasę - na tyle niezłą, aby nie trzeba było nerwowo rozważać, czy ściągnięcie jeszcze jednego lekarza nie zburzy mi w pocie czoła ułożonego budżetu :p Kończąc misję miałem postawione place budowy ambasady, apartamentowca, policji, sporą nadwyżkę gotówki i planowałem dalej, bez szczególnego rozważania kolejności. Z zadowoleniem ludu jest już trochę gorzej, jak zwykle każden jeden szczeka o coś innego, ale przed pierwszymi wyborami przebiłem się przez ścianę niezadowolenia i w końcu happiness wykazało tendencję wzrostową. Także o obalenie rządu również nie musiałem się martwić (stosunek głosów około 80-15). Ogólnie jest łatwiej i przyjemniej. Ale to dopiero początek, nie miałem jeszcze okazji wglądu w turystykę, dekrety, czy problem zanieczyszczenie bo prądu zero a szczytem produkcji była zdaje się kawa :p

edit. pograłem troszkę więcej ;] im dalej w las, tym więcej butelek, jak to mówią. Chcą miejsc pracy i postępu, trzeba pobudować elektrownię co by to napędziła, stają się niezadowoleni bo zanieczyszczenie. Kolejne potrzebne gałęzie wymagają specjalistów, a 'simom' nie chce się **** ruszyć do szkoły i dziwią się, że jest bezrobocie. Tym samym ciężko jest je opanować, bo budynki turystyczne mają małe zatrudnienie :p Trzeba na początku dokładnie zaplanować kierunki rozbudowy, bo sam skończyłem przed momentem z pasem farm w samym środku miasta ;] Ogólnie standardowe problemy każdego tycoon'a - naprawiasz jedno, psuje się drugie, a trzecie w ogóle leży i lamentuje. Jest za to jedna jedyna rzecz, która mnie dobijała już w pierwszej części - dlaczego, do diabła, w wielkim apartamentowcu mieści się tylko 12 osób? W dodatku występuje podział na 6 par, więc jeśli ludziom wyjątkowo niespieszno do żeniaczki, to stoją takie kolosy z połową mieszkańców, a dokoła walają się lepianki. I buduje się te domy jeden za drugim, jeden za drugim. W końcu udaje się troszkę załagodzić sytuację, a tu bach! 40 imigrantów wypada ze statku ;] w sumie teraz pomyślałem, że za pomocą biura imigranckiego dałby się zablokować całkowicie przypływ obywateli z zewnątrz :p ale i tak te domy za małe.

6. rtv2500

rtv2500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Mam pytanie: czy jak średnio umiem język angielski ( w szkole jade na 3) to dam radę połapać się w tej grze?

7. kamien89

kamien89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dasz bo gra jest wg mnie bardzo prosta, ale zarazem strasznie wciąga polecam, nie ma tam naprawdę nic skomplikowanego :)

8. twarek

twarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Liverpool
    Bradzo fajna gra.Jestem fanem tropico, i powiem wam ze jakbym dostal myszke na X360 to powiedzialbym bym ze jest identyczna na X360 i PC.Mam jednak pytanko, co oznacza przekreslony worek nad budynkiem?chodzi glownie o fabryki, bo glowa przekreslona to brak osoby do pracowania.pozdrawiam

9. HUBpoland

HUBpoland Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Jeśli dajesz niskie zarobki, to spada wydajność (efficiency), jeśli zwiększysz zarobki, to wydajność się zwiększy. Jednak gdy ustalisz np: rolnikom zarobek na poziomie ludzi po koledżu, to ktoś ci zastrajkuje.
    W Tropico jeśli chcesz się przypodobać komunistom, to ogólna średnia zarobków ma być podobna. Sprawdzisz to w statystykach jako dysproporcja zarobków.

10. martwycx65

martwycx65 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Połaniec
    Po waszych opiniach o grze bardzo napaliłem sie na nią .
    Szczególnie informacją ze z przeciętną znajomością języka ang. można spokojnie grać lecz tak nie jest . Jest bardzo dużo słownictwa którego duże grono graczy nie będzie wiedziała.
    Jak dla mnie :
    Grafika : 6
    Muzyka : 8
    Grywalność : 7

11. mahotep

mahotep Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Świetna gra

Grałem kiedyś w pierwszą i drugą część. Była bardzo fajna. Ta też jest znakomita i szkoda tylko ,że nie po Polsku:yeye:

12. Pls

Pls Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A wie ktoś na czym polega multiplayer w tej grze? Rywalizuje się między sobą czy po prostu jeden robi swoje, drugi swoje i tylko wymieniają się jakimiś surowcami?

13. susza

susza Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie grałem w tropico 1 i 2 ,ale spodobał mi się trailer 3jki to mówie spróbuje. Gra już skończona :) .Nie trzeba specjalnie dobrze angielskiego znać ,a warto zagrać klimat fajny i gra ma to coś co wciąga na długie godziny. Szkoda, że nie ma więcej takich gier na x'a :(

Wczytywanie...

Poleć forum