1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Trudna decyzja

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez kihime, Luty 16, 2010.

1. kihime

kihime Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    WITAM!!
    Jestem nowym użytkownikiem tego portalu:cool: Mam zamiar kupić ,,Ixa'', w związku z tym chciałbym was zapytać, jakie wady i plusy ma Xbox360 oraz co powinno być dla mnie ważne przy wyborze produktu? Na co zwracać uwagę, a czego unikać? Czy Xbox360 jest trwały??
    I naturalnie dlaczego warto kupić Xboxa360.
    Oczywistą oczywistością jest to, że chciałbym grać na piratach (kolega brata też ma taką konsolkę i ponoć posiada dużo gier). Mam do wydania około 900-max1000zł. Jeśli nie jesteście pewni co napisać można też zapodać link do ciekawej aukcji na Allegro.pl I teraz takie głupie moim zdaniem pytanie: Po co mi dysk twardy w konsolce skoro gry są na płytkach?? Czy posiadanie go da mi jakieś konkretne korzyści?? Achh i jeszcze coś!! - ja potrzebuję konsolę z gwarancją :DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD Nie zdziwię się jeśli zapomniałem o jeszcze kilku sprawach więc proszę bądźcie wyrozumiali w stosunku do mojej osoby i zawsze możecie mnie naprowadzić na dobrą drogę w jakiejś sprawie:)

POZDRO
    KiHiMe:shisha

2. Lotnik421 Xbox One

3. Dead_Inside

Dead_Inside Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    no to tak jak masz zamiar grac na piratach to w sumie dysk ci nie potrzebny wiec za 600 zl w media markt xboxa arcade kupic... a i jak przerobisz konsole to tracisz gwarancje wiec moze poszukaj na allegro przerobiona z gwarancja ...

4. snupson

snupson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łódź
    jeśli masz tyle do wydania sądze że po dobrym przeszukaniu ofert mógłbyś bić w najwyższą półkę i kupić elite ( czarna konsola ) + koszt przerobienia ok. 100 zł. żebyś mógł grać na piratach ;) chyba że nie chcesz wydawać aż tyle, wtedy kupujesz konsolę Arcade na płycie Jasper ze 150W zasilacem i masz pewność że pożyje dłuugo. gry owszem są na płytkach ale jeśli nie chcesz męczyć cd-romu zgrywasz je na dysk ( instalacja ) a konsola Elite ma dysk 120gb. Jeśli chodzi o gwarancję to owszem posiadasz takową, 3 lata od microsoftu na rrod w przypadku błędu konsoli. Microsoft broni się jak może i nie możesz przerobić xboxa żeby grać na piratach, podpiąć pod neta a później mieć pretensje że zbanowali ci konsolę. Bo na to nie ma gwarancji ;)

5. neCro

neCro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    Bierz z dyskiem koniecznie... Dzieki dyskowi zainstalujesz gry na niego i naped nie pracuje co daje błogą cisze (jakbys nie wiedzial- xbox podczas pracy z plyta jest naprawde glosny:) ) a takze naped odpoczywa co dodaje mu troche a nawet sporo zycia w przyszlosci :)

6. grzesiuzz

grzesiuzz XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowy Sącz/Szczecin
    Przede wszystkim zwróć uwagę na datę produkcji najlepiej po maju 2009, xbox jak każdy sprzęt elektroniczny posiada wady, otóż: przegrzewa się lecz już w nowych wersjach bardzo rzadko ale jednak tak się dzieje. Gwarancje masz na 3 lata, jak przerobisz xbox'a to oczywiscie tracisz ją. Przy zakupie używanego xboxa zwróć uwagę na pada a dokładnie jego analogi, jeżeli gałki są mniej więcej nie wytarte to oznacza że był mało używany. Jeżeli chodzi o dysk to jest to bardzo przydatna rzecz: można sciągać wersje demo z live, zgrywać gry na dysk dzięki czemu konsola chodzi znacznie ciszej a gry odtwarzane są z dysku(lecz płyta musi być w nośniku). Ja polecam Ci kupić wersje Aracde Jasper za cene ok 650 zł, do tego dokupić dysk 60 GB nawet używany, wyjdzie Ci ok 740 zł. Za reszte polecam Ci kupić jakieś fajne gry, z tego względu iż za przerobienie dostajesz bana, czyli nie bedziesz mogł grać w internecie (na razie nie rozdają banów ale to kwestia czasu). W razie jakichkolwiek pytań pisz, postaram Ci się pomóc... :)

7. kihime

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale ten ban to tylko na internet w konsoli (w sensie, że ona dalej ma działać jak trza)?? Da się go jakoś ominąć lub unieważnić?? Elite jest drogie to myślałem nad zakupem Premium. Jak poznać czy gałki są wytarte?? A ban tzn. że nie mogę ściągać czy tylko grać przez z resztą świata??

8. MaciekPRO

MaciekPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włocławek
    Najlepiej kup xbox 360 elite jasper z dyskiem 120GB HDD będziesz mógł na niego wgrac gry i je odpalac z dysku co powoduje nie męczenie się napędu i gwarantuje prawie o 50% dłuższe życie napędu. O gwarancje się nie martw jak nawet ją stracisz to i tak nic się nie dzieje, najnowsze konsole nie dostają już RROD'a lecz nie ukrywam że się zdarza. Musisz pamiętac o jednej ważnej rzeczy gdy będziesz miał przerobioną konsole a mianowicie nie możesz jej podłączyc pod xbl bo dostaniesz bana i nie będziesz mógł korzystac z dysku.

9. VESPERUS v2

VESPERUS v2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wolsztyn
    Ja Ci powiem odnośnie gwarancji tak. Kupiłem Xboxa Premium Lite-on v1 specjalnie aby nie trzeba było nic lutować. Jak mi się konsola zepsuje to daje gościowi co mi przerobił i on przywraca mi oryginalny firmware dzięki czemu M$ myśli że ta konsola nie jest przerobiona. Oczywiście jak by chcieli sprawdzić to i tak to sprawdzą ale im się nie chce :D. Szukałem odpowiedzi na to pytanie i wiele osób przywróciło oryginalny firmware po czym dali na gwarancje i konsolę dostali naprawioną :D

Jak dostaniesz Bana to automatycznie tracisz gwarancję i jest to nieuniknione, ale jak się do neta po przeróbce nie podłączysz to Bana nie dostaniesz :D

Jeden użytkownik wypowiadał się że dał do gwarancji przerobioną bez przywrócenia oryginalnego firmware i na dodatek z rozerwanymi plombami i dostał nową :D

10. snupson

snupson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łódź
    arcade jasper + dysk nie ma sensu pchać się w premium bo to tylko koszta.

11. kihime

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A na tym Arcade Jasper można grać piraty??

12. neCro

neCro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    Na wszystkich sie da jak przerobisz :)

13. kihime

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mi chodzi o to czy ten Jasper to znaczy, że już przerobione i tp. (Sooorki za moje głupie pytania, ale ja na serio jestem ZIELONY)

14. Nowis

Nowis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie Jasper to tylko model konsoli w dodatku ten (niby najlepszy) jak kupujesz nową konsole to musisz ją przerobić żeby móc grać na piratach ale możesz też kupić z Allegro przerobioną konsolkę i wtedy o nic nie musisz się martwić tylko palisz gierki i grasz :D

15. VESPERUS v2

VESPERUS v2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wolsztyn
    Jak przerabiasz to sądzę że nie masz zamiaru grać w LIVE dlatego jak już byś przerabiał to nie ixtreme LT tylko 1.61NS bo ten będzie lepszy dla ciebie no chyba że chcesz grać w LIVE i ryzykować bana to LT

16. Dlugin2

Dlugin2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wexford ( Irlandia)
    Ja mam Przerobioną Elite z dyskiem 250 GB. Naprawdę błoga cisza. Wgrałem sobie ixtreme LT i gram na XBL na razie bez bana :) Rób jak uważasz ale moim zdaniem do odważnych świat należy ( niektórzy powiedzą głupich) ale jestem dorosły i wiem co robię:D

17. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Jasper jest to nazwa płyty głównej konsoli. Przeróbka zależy od napędu. Na dzień dzisiejszy da się przerobić wszystkie napędy. Wyjątkiem jest liteon v3 (aktualnie sprzedawany), którego trzeba lutować=utrata gwarancji bezpowrotna.

Ja bym na twoim miejscu nie przerabiał. Chyba że nie chcesz/nie luisz grać online i szkoda ci kasy na orginały to wtedy tak.

Ban polega na zablokowaniu dostępu do xbl. Czyli nie będziesz mógł korzystać z żadnych usług sieciow/ych jakie daje Ci konsola. Dodatkowo jest blokowany dysk, ale już można zdjąć i tą blokady.

Ban jest na zawsze i aktualnie nie ma sposobu na jego unieważnienie

18. kihime

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Touch! Bardzo mi pomogłeś, ale mianowicie napisałeś, że można zdjąć blokadę z dysku twardego. Mógłbyś wyjaśnić jak to się robi lub podać sposób na jej zdjęcie?? Nagradzam +

19. Dlugin2

Dlugin2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wexford ( Irlandia)
  20. Rooness

Rooness Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Kihime najważniejsze info zebrane do kupy, połapiesz się bez problemu ;)

Masz 3 wersje konsoli:
    • Arcade- czyli podstawowa bez dysku. Wbudowane kilka mb pamięci tylko do zapisywania stanów gier.
    • Premium- z dyskiej 60 gb. Dzięki temu możesz zgrywać na niego gry z płyt,
    • Elite- czarna wersja konsoli, najbardziej wypasiona, dysk 120 gb.

Są również płyty główne tj. przykładowo wcześniej wymieniany przez kolegów Jasper.
    • O co w tym w ogóle chodzi?- a no chodzi o awaryjność. Z tego co się do tej pory od starszych wyjadaczy naczytałem tutaj na forum Jasper to najnowsza płyta główna i jest najmniej awaryjna. Gwarantuje to podobno dłuższą żywotność konsoli

Co daje posiadanie dysku?
    • Cisze i zaoszczędzenie nerwów- po zgraniu gry na dysk napęd nie musi już pracować, dzięki czemu w pokoju jest cicho + napęd się nie zużywa.

Potrzebujesz konsoli z gwarancją?
    • Nie przerabiaj!- po przerobieniu konsoli automatycznie tracisz na nią gwarancje. Wiąże się to (z tego co czytałem) z zerwaniem plomb zabezpieczających i ingerencją w elementy elektroniczne konsoli.

Masz 900-1000 zł do wydania?
    • Kup Xbox Premium z dyskiem 60 gb, a to czy przerobisz to już zależy od Ciebie. Temat przerabiania był i nadal jest wałkowany prawie wszędzie na forum, wystarczy się porozglądać.

21. grzesiuzz

grzesiuzz XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowy Sącz/Szczecin
    A jeżeli chodzi o gałki : BEZPRZEWODOWY PAD XBOX 360 (923714566) - Aukcje internetowe Allegro Lewa gałka jest już dość zużyta..

PAD BEZPRZEWODOWY TANIO!!!!!!!!!!! (916998192) - Aukcje internetowe Allegro Tutaj zaś lewa gałka jest w stanie bardzo dobrym, świadczy to o tym że mało używany pad, a co za tym idzie również konsola...
    (patrz na kuleczki od gałek)

Wczytywanie...

Poleć forum