1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

TUNING, Problem.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez w@wRzYn, Sierpień 15, 2010.

1. w@wRzYn

w@wRzYn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Witam dzisiaj wziąłem się za tuning i wyciąłem juz okno na górnym panelu. Ale teraz mam mały problem. Pomiędzy górnym panelem, a całymi bebechami jest taka blacha ruszt tzw. :) I w tym okienku będe wklejal plekse. Moje pytanko: czy jak nie włożę tej blachy to przetopi mi się pleksa od radiatora? Czy jak mam to zrobić?

2. Lotnik421 Xbox One

3. <LOLO>

<LOLO> Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Boże co ty wogóle robisz z xbxem przecież sam w sobie ma on tunel arydenamiczny jak ma cos paść to nie padnie płyta tylko napęd . Dla mnie bezsens

4. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Chcesz wyjąć metalowego Boxa?. Nie polecam. Nie będziesz miał wtedy obiegu powietrza w konsoli i bez dodatkowych wiatraków stworzy się z niej grzejnik.

5. w@wRzYn

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Mowie o gornym ruszcie. Masz dolny (ktory trzyma wiatraki) a chce wyciągnąc tą górną. <LOLO> Wypowiadasz się zupełnie nie na temat i bez sensu, lepiej wogóle nie pisz. O jakiś tulenach mi wyskakujez. Ja mowie o mleku ty mi chleb proponujesz !

6. chomick32

chomick32 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No, z tego co pisał w innym temacie, to chce dodać wentylator na 12v, więc wtedy, nie będzie problemu, lecz jeżeli miałaby być to sama pleksa, to fakt, obieg powietrza by się pogorszył, choć nie aż tak drastycznie.

7. ReXx

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Chcesz tak ją włożyć do obudowy? Ta pokrywa od góry. Nie powinno się jej zdejmować bo pogorszysz obieg powietrza. Jak byś nie wiedział to radiatory trzyma X-Clamp od spodu płyty głównej. (Blaszka w kształcie litery X)

Nie nie powinna Ci stopić Plexi, ale może skutkować to gorszą wentylacją.

8. w@wRzYn

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    U mnie to wygląda tak tylko w oknie jeszcze pleksa:
    http://iv.pl/images/37347653428932353687.jpg
    I bardzo to pogorszy? I czemu wogóle skoro to to samo co zwykla obudowa. I jak wytne kwadrat na wiatrak nad radiatorem od procesora to bedzie lepiej? Czemu ty masz jeden radiator tylko nad prockiem a ja 2 ??

9. chomick32

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Bo Ty masz nowszą wersję konsoli.
    Jak dołożysz wentylator 120mm, to temperatury nie wzrosną a raczej spadną, nawet z tą pleksą.

10. ptwqk

ptwqk Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    czym wy tak ładnie a jednocześnie równomiernie wycinacie tą obudowę?:) swietnie to wygląda:)
    metalowa obudowa widocznie tworzy dodatkowy "tunel" ktorym powietrze biegnie. nad prockiem nie wycianaj, wydaje mi się że właśnie dlatego jest tam metalowa obudowa, powietrze ma zasysać z radiatorów między żeberkami a nie od góry-tam gdzie chciał byś wyciąć dziurę.
    ty masz head pipe a on nie:)

11. chomick32

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ale On i tak musi już to wyjąć :p. Z resztą jeżeli doda na tą pleksę wentylator to temperatura SPADNIE.

12. w@wRzYn

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Dokładnie u mnie wyglądało to tak:
    Zakupione było: wiertło do metalu, pilniki do metalu (zestaw), papier ścierny gróboziarnisty, pelksa (gr 2mm) piłka do metalu. I tyle.
    Najpierw w obudowie wiercisz dziurki jak najblizej siebie potem pilnikime lub pilka wycinasz i na koneic papierem sciernym. czywiscie na poczatku musisz odbic od kartki ladnie wyciętej aby było dobrze. A czemu mowisz zeby nie wycinać? Jak dam od gory powietrze (wlot) i z boki te 2 wiatraki bea to powietrze odbierały! Czyli bedzie pelen przeplyw powietrza. Head pipe co to? Lepjej miec tak czy jak on ma?

13. ptwqk

ptwqk Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    head-pipe to ten mały radiatorek widoczny koło radiatora od procka, head-pipe odchodzi rurką miedzianą od radiatora grafiki, odbiera od radiatora ciepełko, ja na head-pipe założyłem wiatraczek.:) z pewnością mogę mylić się ale przypuszczam że metalowa obudowa a zasadniczo jej płaska powierzchnia prawie dotykając góry radiatora robi za przedłużenie tunelu wentylacyjnego który wyciąga powietrze z radiatorów, radiatory zaś bokami pobierają powietrze przechodzące między żeberkami. Ja to widzę tak, a czy tak jest-jedynie przypuszczam:)
    z tą plexą wyszło Ci to super ja robiłem tak samo jak ty ale nad samym head pipe (z tym, że ja nie wklejam tam plexy) i wyszło mi to średnio, poprawie jeszcze papierem ściernym:)

14. ReXx

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wiesz z dopływem powietrza jest ok. Gorzej z "opływem". No, ale jeśli będzie wlot od góry może to coś zmieni. Powinieneś zrobić takie coś :
    XCM
    Wtedy jak najbardziej można dać plexi. Pamiętaj o gąbce!!

15. ptwqk

ptwqk Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    a tak z ciekawości do czego ta gąbeczka?:) ze zdjęć wynika ze na head pipe zamontowany wiatraczek wpuszcza tam powietrze?:) mój wyciąga z niego, więc go przekręcę:)
    co myślicie o tym?:
    http://img512.imageshack.us/i/18394805gf5.jpg/

16. ReXx

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pewnie zapobiega żeby powietrze nie przebiegało obok tunelu. Tak ten wiatraczek wpycha powietrze niżej gdyż Ciepłe powietrze leci do góry. Jak się pytałeś. Heat pipe to taka rureczka która ułatwia wymianę cieplną.

17. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
Wczytywanie...

Poleć forum