Turtle Beach Ear Force X41 dla Xbox 360 -- dobre słuchawki, większa przyjemność z gry

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Radze tylko wcześniej zakupić akku AAA 1600 mA ( mało ich na rynku )
radze wcześniej przed zakupem poczytać...

MAKSYMALNA pojemność technologiczna akumulatorków AAA to 1000 mAh ,a wszystko powyżej, to ściema producenta !!

A jak działa 5.1 to sprawdźcie na stronie producenta i Dolby Laboratories
Sam wcześniej zastanawiałem się jak to możliwe.
sam chyba nie wiesz jak to działa :)

z xa idzie dźwięk jakości "CD" 5.1 po kablu optycznym. Trafia to tej białej skrzyneczki ,gdzie dźwięk jest przycinany z jakości "CD" 5.1 do 160-128kbps 2.0(TAK!! sygnału stereo !!) i wysyłany. Bezprzewodowe słuchawki odbieraj i kodek DOLBY PRO LOGIC IIx przerabia z 2.0 do 7.1(sic!) następnie "muzyka" trafia do bardzo słabego wzmacniacza, a na końcu są oczywiście 8 głośniczków podobnej jakości co w telefonach komórkowych :).

Ps wiem powtarzam się , ale jak widać ludzie nie czytają !!
 

dedekholand

Świeżak
Świeżak
Nie przyznam Ci racji :)

1 Wytłumacz więc dlaczego dostali certyfikat dolby?
2 Jeden mój utwór potrafi zająć 80 MB a mam ich 1102
3 Mylisz kompresje ( 128 - 160 ) utworu z kanałami ( 6 pasm ) CO NIE MA NIC WSPÓLNEGO ZE SOBĄ :)
4 Chyba nie widziałeś głośniczków w telefonie skoro mówisz,że są takie same :)
5 Różni je od innych sposób emisji sygnału jeśli wiesz coś na ten temat ;) BEZPRZEWODOWY W TYM SPRZĘCIE :)
6 O sprzęcie i sposobie przerabiania sygnału kompletnie nie masz zielonego pojęcia:)

Z AKKU NIE BĘDĘ SIĘ SPIERAŁ ALE NIE PODAJESZ ŻADNYCH KONKRETNYCH ARGUMENTÓW TECHNICZNYCH
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
1 Wytłumacz więc dlaczego dostali certyfikat dolby?
certyfikat certyfikatowi nie równy !!
Dolby Pro Logic IIx:
Opracowany przez Dolby dekoder dźwięku Dolby Pro Logic IIx jest rozwinięciem technologii Dolby Pro Logic II. To wyrafinowany algorytm przetwarzania sygnału stereo(2.0) lub 5.1 kanałowego na wejściu do 6.1 bądź 7.1 kanałowego na wyjściu. Jeśli więc amplituner lub odtwarzacz jest wyposażony w Dolby Pro Logic IIx, automatycznie jest rozszerzona możliwość jego wykorzystania w różnych konfiguracjach systemu kina domowego (od 5.1 do 7.1). Ogólnie rzecz biorąc, idea wprowadzenia tego rozwiązania jest podobna jak w przypadku opracowania EX w Dolby Digital EX. Tak więc Dolby Pro Logic IIx nie zastępuje poprzedniego systemu, bo jest to ta sama technologia, tylko rozszerza jego funkcjonalność. Umożliwia odsłuchiwanie tego samego materiału dźwiękowego w 7 lub 8 oddzielnych kanałach. I to nie tylko zapisanego w formacie DD, lecz także w systemach DTS i DTS ES, gdyż - według zapewnień Dolby - rozwiązanie to jest z nimi w pełni kompatybilne.
NIE jest to prawdziwe 5.1/6.1/7.1 !!
2 Jeden mój utwór potrafi zająć 80 MB a mam ich 1102
wielkość utworu nie ma tu nic do gadania , bo i tak to urządzenie musi przyciąć do wielkości optymalnej do wydajnego przesyłania radiowego !!

3 Mylisz kompresje ( 128 - 160 ) utworu z kanałami ( 6 pasm ) CO NIE MA NIC WSPÓLNEGO ZE SOBĄ :)
Nie rozumiem , gdzie mylę ?? Podałem wartości do jakiej dźwięk "cd" 5.1 jest "kastrowany" aby mógł , (jak wyżej już napisałem) zostać przesyłany optymalnie do słuchawek !! 128-160 to jest bitrate, a to oznacza .
współczynnik określający, ile bitów danych zostało użytych do zapisania dźwięku lub obrazu w ciągu sekundy, im więcej tym lepiej
Oczywiście im wyższy współczynnik tym transfer danych musi być większy , im transfer danych jest większych tym zużycie prądu rośnie !! Dla tego bitrate cd 5.1 (około 1411Kbps ) nie może być bezpośrednio przesyłany do słuchawek !! Nie ma nic wspólnego ?? mp3 128kbps 2.0 to tak naprawdę 2kanały ,każdy po 64kbps, Czyli np mp3surround 128kbps(około) 5.1 ma 6 kanałów każdy po 21kbps.

4 Chyba nie widziałeś głośniczków w telefonie skoro mówisz,że są takie same :)
http://img22.imageshack.us/img22/7996/sharkoon51headphonesjmk.jpg - również słuchawki bezprzewodowe 5.1 z tej samej półki cenowej !! ,pomyśl ze do tych X41 muszą upchać jeszcze o dwa-więcej głośniczki i silniczek do wibracji. Gdybyś się tym interesował(jak ja) to byś wiedział że drivery/głośniczki "lubią miejsce/przestrzeń" YouTube - How It's Made Headphones -konstrukcji kultowego modelu akg k701, dla audiofilów (1000zł) !!

5 Różni je od innych sposób emisji sygnału jeśli wiesz coś na ten temat ;) BEZPRZEWODOWY W TYM SPRZĘCIE :)
Mówisz o DIGITAL RF WIRELESS ?? hehehe. Wszystkie obecnie produkowane słuchawki "ze średniej klasy" ,korzystają z tego standardu. To jest zwykłe przesyłanie cyfrowych danych za pomocą bezprzewodowego sygnału radiowego :) SHD8900 PHILIPS (975350042) - Aukcje internetowe Allegro . Czy nawet zwykłe słuchawki na bluetooth-ie.
Oczywiście transmisji jest lepsza od podczerwieni czy "radia analogowego" i do tego ma najlepszy współczynnik przepustowość/pobór prądu.
6 O sprzęcie i sposobie przerabiania sygnału kompletnie nie masz zielonego pojęcia:)
sorry ale nie ty to będziesz oceniał :). Bo jak widać wszystkie twoje "ale" obroniłem. :)


aaa zapomniałem
Z AKKU NIE BĘDĘ SIĘ SPIERAŁ ALE NIE PODAJESZ ŻADNYCH KONKRETNYCH ARGUMENTÓW TECHNICZNYCH
Bateria AAA ? Wikipedia, wolna encyklopedia

...Nowoczesne baterie niklowo-metalowo-wodorkowe wykonane w rozmiarze AAA mogą cechować się pojemnością do 1000 mAh i napięciem wyjściowym 1,2 V....
jak będziesz bardzo prosił, to ci mogę dać jeszcze dokładna specyfikacje , gdzie będą wszystkie rozmiary i wartości :)

Ps: do grania sie nadają ale czy warto wydać 800zł ?? czy to nie za dużo ??
Ps2: Jeżeli masz więcej pytań, to fajnie by było, abyś przeczytał cały ten temat ,a dokładnie wszystkie moje posty :)
 

Zozozl

Banned
Ja nie kupię za drogie wolę wydać taką kaskę na gierki .
 

dedekholand

Świeżak
Świeżak
Plotki czy fakty ?

Polecasz mi wiki jako informacje?
Bardzo mi przykro ale to nie jest dla mnie wiarygodne źródło w 100 %
Polecam Ci natomiast fora elektroników gdzie udowodnili iż akku 850 mAh naładowali do 1200 mAh natomiast 1100 mAh ni mogli doprowadzić do 900 mAh
Więc jak to jest ;)
Poczytaj trochę o ogniwach stałych to będziesz wiedział iż akku nie jest równe akku, bzdurą jest iż nie można naładować więcej niż 1000mAh
Bo już dziś możesz podać producentów akku do sądu o wprowadzanie w błąd klientów.

Co do sygnału to przeczytaj dokładnie co mi napisałeś ;)
o przetwarzaniu sygnału : stereo na 5.1 ?
Fajny jesteś.

Ale to nie wszystko:
może napiszesz mi jakich używasz słuchawek ?
Czy kiedykolwiek słuchałeś muzyki zapisanej na 5.1 kanałach w słuchawkach ?

Trzeba być głuchym by nie widzieć kolosalnej różnicy.

Nie ja Cię będę oceniał ?

ZAWSZE NA FORUM LICZ SIĘ Z TYM IŻ KTOŚ CIĘ OCENI ( czy tego chcesz czy nie ) I NIE ZAWSZE TO BĘDZIE POZYTYWNA OPINIA :)
By tego uniknąć najlepiej się nie pisać na forum.

Drogie słuchawki ?

Mów za siebie :)

Cena słuchawek 2,500 EUR to twoim zdaniem jaka jest ?

Przedział cenowy od 100 do 1000 EUR nie zawiera 1 lub dwóch par słuchawek ale dziesiątki i zapewniam Cię nie tylko cena je różni.

X41 dostało kilkanaście nagród od różnych firm w tym MICROSOFTU !!!

Pytanie za co ?

Za to by jakiś gość z forum stwierdził iż to wszystko to nie prawda bo w wikipedii pisze zupełnie co innego :)))

Nie jesteś dla mnie autorytetem :)

Nie miałeś X 41 nawet w rękach a co dopiero badanie ich możliwości technicznych w przeciwieństwie do ludzi którzy dali X 41 nagrody ( popatrz na stronie producenta )

Na zakończenie wydajesz mi się osobą wszystko wiedzącą a tacy bardzo często nie mają racji.

Powodzenia w zakupie twoich ulubionych i dobrych słuchawek :)

Ciekawe jakiej marki ;)

Używam X 41 od 2 miesięcy i jak bym wiedział jak kupić je wcześniej to zrobił bym to jeszcze raz bez wahania :)
Dla mnie 1000 EUR za słuchawki to już trochę dużo więc na pewno si nie dogadamy :)))

Niepotrzebnie tylko straciłem czas przekopując internet by stwierdzić iż TYLKO PRZEMĄDRZAŁY.

Mam nadzieję że choć jedna osoba cię wysłucha bo ja już przestałem :)
 

dedekholand

Świeżak
Świeżak
Popieram

Mam X41 od 2 miesięcy.
Zgadzam się z Tobą w 100 %
Negatywne opinie o X 41 są od ludzi którzy ich nie mają i nie używali.
A są naprawdę warte swojej ceny.
Z czasem będą tańsze to i opinia się poprawi :)
Pozdrawiam ;)
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
dedekholand bardzo ci się dziwie ze w taki trudny dzień masz głowę do pisanie tak rozległych, i prowadzących do "kłótni" postów.

zapewniam cie ze na wszystkie twoje nurtujące pytania , odpowiem w swoim czasie

pozdrawiam
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Polecasz mi wiki jako informacje?
Bardzo mi przykro ale to nie jest dla mnie wiarygodne źródło w 100 %
Polecam Ci natomiast fora elektroników gdzie udowodnili iż akku 850 mAh naładowali do 1200 mAh natomiast 1100 mAh ni mogli doprowadzić do 900 mAh
Więc jak to jest ;)
Twoje zachowanie jest ABSURDALNE, negujesz wiarygodność wikipedi, a opierasz się na forach tematycznych. Oczywiście Wikipedia jest edytowana przez szarych internautów, często tych samych co wypisują na forach i są to zwykli ludzie, którzy popełniają błędy . Dlatego ja zawsze sprawdzam źródło na jakim opierają swoją wiedzę i w tym przypadku [link do List of battery sizes - Wikipedia, the free encyclopedia] są to źródła niepodważalne:
-IEC ( International Electrotechnical Commission pl. Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna) to globalna organizacja opracowująca i publikująca międzynarodowe normy z zakresu technik elektrycznych i elektronicznych oraz dziedzin z nimi związanych. Służy to za podstawę norm krajowych oraz jako odniesienie dla przetargów i kontraktów międzynarodowych.(źródło wikipedia i IEC - International Electrotechnical Commission > INTERNATIONAL STANDARDS AND CONFORMITY ASSESSMENT)
-ANSI(American National Standards Institute) – instytucja ustalająca normy techniczne obowiązujące w USA(źródło wikipedia i American National Standards Institute - ANSI)

Ciężko znaleźć oficjalne dokumentacje tych instytucji w PDF , dla tego że są one płatne (150$-300$)

OCZYWIŚCIE, JEŻELI ZNASZ JAKIEŚ INNE WIARYGODNE ŹRÓDŁA ,KTÓRE ZAPRZECZAJĄ TYMI INFORMACJAMI, TO BARDZO CHĘTNIE CHCIAŁBYM JE PRZECZYTAĆ.
Polecam Ci natomiast fora elektroników gdzie udowodnili iż akku 850 mAh naładowali do 1200 mAh natomiast 1100 mAh ni mogli doprowadzić do 900 mAh
Więc jak to jest ;)
Poczytaj trochę o ogniwach stałych to będziesz wiedział iż akku nie jest równe akku, bzdurą jest iż nie można naładować więcej niż 1000mAh
Bo już dziś możesz podać producentów akku do sądu o wprowadzanie w błąd klientów.
hymmmm

Jak sam napisałeś „naładowali” , za pomocą prawdopodobnie profesjonalnej ładowarki (np. MH-C9000),ale czy przeczytałeś do końca temat? Na pewno napisali coś takiego „ Nie zaleca się ładowania ponad normę producenta , ponieważ może to spowodować uszkodzenia ogniwa (wyciek czy nawet wybuch) jak i na pewno zmniejszy to drastycznie żywotność akumulatora” .
Nie napisałem, że się nie da naładować klika/kilkanaście mAh ponad zalecaną normę producenta, tylko że producenci którzy informują ze ich ogniwa maja pojemność dużo powyżej 1000 (jak w twoim przypadku 1600) to bezczelnie kłamią !!

Znajdź znanego i cenionego producenta który produkuje swoje akumulatory AAA R03 powyżej 1000 mAh , (oczywiście jest GP 1100mah , ale z testów wynika ze ich pojemność rzeczywista jest średnio coś koło 800-900mAh czyli około 20% mniejsza . Wszystkie firmy produkujące ogniwa a szczególnie te „chińskie” mocno zawyżają pojemność swoich produktów. (http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/wykresaaa_3594.jpg )
Duże korporacje mają pewne standardy , dla tego pojemność tych samych modeli akumulatorów jest zbliżona,prawie równa. W przypadku taniej chińszczyzny jest dużo gorzej ,często różnice wahają się nawet od
200-300mAh.
Jak będziesz planował podać do sądu mało chińska firmę , to daj znać
Poczytaj trochę o ogniwach stałych ...
JAKIE OGNIWA STAŁE ??? , ehhhh o czym ty mówisz ??
Pomyliłeś znaczenia, „prąd stał” jest efektem reakcji elektrochemicznej w ogniwach galwanicznych .Nie spotkałem się nigdy z nazewnictwem "ogniwa stałe".
Co do sygnału to przeczytaj dokładnie co mi napisałeś ;)o przetwarzaniu sygnału : stereo na 5.1 ?Fajny jesteś.
jak jesteś fajniejszy, to chętnie bym usłyszał twoje zdanie na ten temat. Opisz, jak według ciebie te słuchawki „działają”.
Ale to nie wszystko:
Szkoda.(mała dygresja :p )
może napiszesz mi jakich używasz słuchawek ?Czy kiedykolwiek słuchałeś muzyki zapisanej na 5.1 kanałach w słuchawkach ?
Trzeba być głuchym by nie widzieć kolosalnej różnicy.
Nie jest to temat o moich słuchawkach , ale zapewniam cie, że ilość przesłuchanych i posiadanych słuchawkach jest bardzo duża ,sam nawet nie wiem czy nie setka .
Jestem dość staromodny jeżeli chodzi o dźwięk i nie lubię żadnego „cyfrowego” polepszania . Na mnie słuchawki przewodowe 5.1 nie robią wrażenia ,a bezprzewodowe uważam za jakaś pomyłkę ,i nie ma porównania z prawdziwym systemem 5 normalnych głośników i prawdziwego subwoofera.
Nie "profesjonalne" i głupie jest porównywanie 2.0 z 5.1 ,wiec nie wiem co to według ciebie znaczy "kolosalna różnica". To tak jakby porównywać wyścigi formuły 1 z rajd Dakar.Nie martw się o moją "głuchotę" pochodzę z rodziny uzdolnionych muzycznie i nie narzekam .
Drogie słuchawki ?
Mów za siebie :)
Cena słuchawek 2,500 EUR to twoim zdaniem jaka jest ?
Przedział cenowy od 100 do 1000 EUR nie zawiera 1 lub dwóch par słuchawek ale dziesiątki i zapewniam Cię nie tylko cena je różni.
nie wiem o co ci chodzi ?? Prosiłbym, abyś opisał to bardziej jaśniej !!
X41 dostało kilkanaście nagród od różnych firm w tym MICROSOFTU !!!
Pytanie za co ?
Za to by jakiś gość z forum stwierdził iż to wszystko to nie prawda bo w Wikipedii pisze zupełnie co innego :)))

Nie miałeś X 41 nawet w rękach a co dopiero badanie ich możliwości technicznych w przeciwieństwie do ludzi którzy dali X 41 nagrody ( popatrz na stronie producenta )
szkoda ze MS nie dało sobie samemu nagrody za xboxa ,heheh
"te nagrody/odznaczenia" to jest marketingowa ściema , jak można wierzyć w obiektywizmy ogromnej korporacji(ms), jeżeli oni z tego dostają prowizje (jako akcesoria do xboxa). Żadne wiarygodne fora melomanów i audiofilów nie są tymi słuchawkami w ogóle zainteresowane.
Masz racje ze nie miałem tych słuchawek w reku , dla tego nie oceniam ich jakości wykonania jak i "czystości" dźwięku . Interesują mnie tylko suche fakty i techniczne możliwości.
Na zakończenie wydajesz mi się osobą wszystko wiedzącą a tacy bardzo często nie mają racji.
Nie znam się na wszystkim , jakbyś przeszukał moje posty to byś zauważył ze moja wiedza na temat Xbox 360 jest bardzo mała i dla tego nie wypisuje głupot na ten temat.
Niestety studiuje informatykę , wiec moje zainteresowania muszą być szerokie i mało dokładne , ale jest kilka tematów , którymi interesuje się szczególnie i na pewno muzyka i sprzęt związany z audio(głownie mobilny/przenośny) są takimi tematami.
ZAWSZE NA FORUM LICZ SIĘ Z TYM IŻ KTOŚ CIĘ OCENI ( czy tego chcesz czy nie ) I NIE ZAWSZE TO BĘDZIE POZYTYWNA OPINIA
By tego uniknąć najlepiej się nie pisać na forum.
Jeżeli negujesz moje zdanie , to powinieneś to jakoś zaargumentować, a nie zachowywać się jak dziecko z piaskownicy.

Używam X 41 od 2 miesięcy i jak bym wiedział jak kupić je wcześniej to zrobił bym to jeszcze raz bez wahania
Dla mnie 1000 EUR za słuchawki to już trochę dużo więc na pewno si nie dogadamy
Jeżeli granie na tych słuchawkach sprawia ci wielką frajdę i powoduje "gęsior skórkę", to bardzo dobrze , ja nie kwestionuje tego. Jedynie czepiam się wysokiej ceny i marketingowego bełkotu producenta.

KILKA "PYSZNYCH" RAD
- NIE pisz posta pod postem wciągu 24h. Bo mod cie ścignie
- Jeżeli planujesz się jeszcze raz "rozpisać" , spróbuj to robić trochę czytelniej , bo są zdania, których w ogóle nie rozumiem.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
dedekholand

Nie uraź się lecz mylisz się bardzo, poczytaj co HoFi pisze ma zdecydowanie rację i większą wiedzę w tym temacie. Nie przeczytałem całości bo zbyt zagmatwane to jest.
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Dobrze, że tacy ludzie jak HoFi czuwają na tym forum. Ładnie wypromowany produkt, wysoka cena a ludzie już się rzucają na niego bo skoro taki drogi i z bajerami to musi być "cool". Ja preferuję moje proste Koss'y porta pro do x'a, a jak gram z kimś to podłączam zestaw stereo telefunkena z 80 roku. Prawda jest taka, że dobre stereo kopie tyłek większości tańszych 5.1 jakie napotkałem.
 

norbertino

Użytkownik
Użytkownik
Ja wolę dzwięk z głośników :) Jak bym mial do wyboru słuchawki za 600zł które są pewnie chińską podróbką to wole kupić słuchawki za 200zł i mieć lepszy dzwięk.
 

Fu.off

Użytkownik
Użytkownik
hofi - ty jakiś jełop jesteś czy jak?
 

marmaks

Świeżak
Świeżak
on jest ojciec dyrektor kaczyński -wie wszystko
 

Do góry Bottom