1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Turtle Beach Ear Force XO4 - minirecenzja / opinie

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Kamlot, Luty 6, 2015.

1. Kamlot

Kamlot Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Jako, że ostatnio szukałem słuchawek dla siebie i tak na prawdę miałem problem znaleźć jakąś recenzje po polsku, czy tak na prawdę chociażby opinie, postanowiłem zrobić mini-recenzje. Zastrzegam jednak, że jest to recenzja laika pod względem audio, więc to co mi może się podobać w tych kwestiach, niekoniecznie może się podobać osobie, która na prawdę się tym interesuje. Przejdźmy do rzeczy.

Zakup. Headset kupiłem w RTV Euro AGD z tym, że nie mieli ich na miejscu, tylko były na zamówienie na drugi dzień. Podobno na całą Polskę mieli ich... dwie sztuki. Cena 319 zł myślę, że okej, w takim Media Markt wołają blisko cztery stówki.

Zawartość. W środku mamy standardowo słuchawki, odłączany mikrofon, adapter do pada. Przykładowo unboxing.

Wygląd. Myślę, że najmniej ważna sprawa i raczej kwestia gustu, jednak mi osobiście się podobają w przeciwieństwie do tych Microsoftowych.

Wygoda. Przyznam, że nigdy nie używałem takiego typu słuchawek, bo mnie uwierały i często męczyły mi uszy. Tutaj jednak stwierdzam, że te gąbki są bardzo wygodne, na dodatek cały headset nie uwiera i na tą chwile jestem zdania, że są pod tym względem na prawdę dobre.

Dźwięk. Czyli najważniejsza sprawa. Niestety nie mam porównania, jednak z punktu widzenia mojego, czyli dźwiękowego laika - na początku wiadomo, podnieta duża, że teraz tak dobrze wszystko słychać. Trzeba przyznać, że dźwięki w takich grach jak Battlefield są bez zastrzeżeń. Nie ma żadnego trzeszczenia, przerywania, jakiś sztucznych dźwięków. Nie usłyszymy zamiast dźwięku wybuchu jakiegoś trzasku z szumem. Wiadomo, ktoś może zaraz podważyć te zdania, że właśnie się nie znam i tak dalej, jednak myślę, że ktoś jest tego profilu, co ja - czyli początkujący - będzie miał podobne zdanie. Czuć różnice np. w takich FPS'ach, jednak oczywiście tutaj wspomnę, że żadnego dźwięku przestrzennego nie ma. Dobrze jednak i tak się gra oraz orientacja jest o niebo lepsza.

Przejdźmy jednak do sprawy, która niewątpliwie na tą chwilę jest dla mnie minusem. Mianowicie chodzi o głośność. O ile jeszcze w BF4 jest dosyć spoko, bo wiadomo ciągle akcja, aż uszy mogą odpaść (choć korci jeszcze o te 1-2 stopnie wrzucić wyżej, a nie można), tak na przykład przy FIFIE, a już w ogóle przy GTA4 to jest na prawdę cicho. Przykładowo w takiej FIFIE lubię sobie posłuchać głośnego, wyraźnego dopingu i tutaj już trochę się zawiodłem. Przy GTA to już jest przerażająco cicho i tak na prawdę już sam nie wiem, gdzie tkwi problem. Oczywiście nie piszcie mi o takich banałach typu poszukaj w ustawieniach gry, bo tam mam wszystko na maxa. Z jednej strony trochę się pocieszam, że może w którejś aktualizacji to poprawią i to tylko kwestia oprogramowania?

Jeszcze pokrótce o chacie. Naturalnie słychać kumpli lepiej niż w mono headsecie, co pewnie wynika z samego faktu, że mamy dwie słuchawki, które izolują resztę dźwięku z otoczenia. Sam mikrofon ciężko powiedzieć, raczej nikt nie słyszy zmiany, sam zresztą na ten standardowy mic nie narzekałem. Tylko w tym mono headsetowym często ten mikrofon opadał, trzeba było go ustawiać, a tutaj jest sztywny.

Podsumowanie. Ogółem ze sprzętu jestem zadowolony. Dla mnie i tak już jest duży skok do przodu w kwestii audio. Najważniejsze jest dla mnie to, że w czasie rozgrywki nie słychać żadnego szumu, nie trzeszczą i są wygodne. Tylko taki malutki minusik za to, że jednak ma się wrażenie, że parę razy chcemy zrobić volume up, a nie można...

Ostatnia edycja: Luty 6, 2015
  2. Lotnik421 Xbox One

3. TheG4brieL

TheG4brieL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ja jestem posiadaczem XO Seven. Kupiłem w Media Markt i jestem bardzo zadowolony. Mam jednak mały problem. Mianowicie nie bardzo działa mi opcja wyciszania i podgłaśniania dźwięków z gry i dźwięków z czatu. Chcę podgłośnić rozmowę z kumplem to również podgłaśniam grę. Może problem jest z adapterem. Czy Ty masz może taki problem?

4. Kamlot

Kamlot Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Wiesz co, myślę że to kwestia opanowania tego adaptera. Ja jeszcze nie mam do tego ręki, ale na pewno mixowanie tych obu rzeczy mi działa, choć nie powiem, nie raz nie mam orientacji np. czy aby nie przyciszyłem na maxa chata. Spróbuj może naciskać raz za razem te przyciski po lewej stronie, wydaje mi się, że wtedy zmienia się głośność dźwięków z gry i osobno z chatu. Znowu jak się je przytrzyma - to automatycznie wyciszają kanał.

Czyli moja teoria jest taka, przyciski po prawej służą do podgłaśniania całości, a klikanie tych po lewej raz za razem, podgłaśniają i odciszają dany kanał. Jednak to byś musiał sprawdzić Ty, ponieważ ja wieczorem będę miał chwile czasu ;).

5. karpiqu

karpiqu Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    To moze pomoze mnie ktoś. Posiadam sluchawki xo4 i podczas gry w assasin creed unity praktycznie nie slysze kumpla gdy gramy razem. Muzyka i dzwieki z gry praktycznie zagluszaja to co mowi kolega. Pomaga tylko, gdy wejde do menu gry i wycisze wszytkie dźwięki gry. Tylko ze na dłuższą mete jest to troche meczace robic to za kazdym razem gdy gramy.
    Juz nie aktualne.doszedlem do tego.

Ostatnia edycja: Kwiecień 16, 2015
Wczytywanie...

Poleć forum