1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[TUT]Problem z grami Xbox1 na X360 - ''Nie można uruchomić gry. Pobierz ja ponownie''

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez XBOX-M4ST3R, Kwiecień 25, 2013.

1. XBOX-M4ST3R

XBOX-M4ST3R Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    TUTORIAL

Jak rozwiązać problem z grami Xbox1 na X360, komunikat o błędzie - ''Nie można uruchomić gry. Pobierz ją ponownie''

Ten TUTORIAL będzie dotyczył jak rozwiązać problem z grami Xbox 1 na Xbox 360, a dokładniej jeśli wyskakuje komunikat ''Nie można uruchomić gry. Pobierz ja ponownie''. Przyczyną tego jest brak pewnych plików na dysku Xbox'a 360 na Partycji 2, dzięki której możemy uruchomić stare gierki z Xbox 1. Nie jest winna np. źle nagrana kopia gry, bo na oryginalnej było by to samo w takiej sytuacji. Kiedyś kupiłem oryginalny Dysk M$ 60GB i miałem ten problem. Być może ktoś to usunął podłączając do kompa(jednak nie chcę mi się w to wierzyć:), bo sprzedawca mówił, że nic z nim nigdy nie robił od nowości) lub Microsoft w nowszych dyskach zapomniał o wgraniu tych plików.

ZACZYNAMY​

Potrzebne pliki i oprogramowanie:

-Program, manager do dysków Xbox 360(najlepiej Xplorer Extreme 2, nie na każdym da się otworzyć Partycję 2 - np. na FatXplorer v2.5, przynajmniej ja takiej opcji nie widziałem:))
    -Obraz Partycji 2(ja robiłem na pliku Partition2.bin) - link download Xbox 360 Partition 2 Download (Xbox 1 Emulator)

1. Dysk należy podłączyć do komputera przez SATA do płyty głównej kompa lub przez adapter USB, więc należy go wyjąć z obudowy zarówno z obudowy FAT jak i SLIM. Poradniki można znaleźć np. na YouTube.

2. Uruchamiamy program manager do plików(dysku) Xbox'a 360 - ja to robiłem na Xplorer Extreme 2, miałem dysk WD BLACK 120GB. Jeśli posiadacie Windows Vista, 7, 8 to program należy uruchomić jako Administrator.

3. Przechodzimy do zakładki Open -> Harddrive or Memcard i otworzy na partycje dysku Xbox'a 360. Partycjami 0 i 3 nie zajmujemy się. Ta operacja nie ingeruje w dane X360 - save'y, profile, dlc, arcade, itp., ale na wszelki wypadek proponuje zrobić kopie zapaową swojego dysku. Zawsze można coś źle wybrać:).

4. Po otwarciu dysku znowu wybieramy Open -> Restore Partition 2. Szukamy pliku Partition2.bin na dysku PC'ta, wybieramy go i czekamy aż pliki wgrają się na dysk.

PO TEJ OPERACJI GRY XBOX 1 POWINNY DZIAŁAĆ BEZ PROBLEMU. MOŻE BYĆ JESZCZE POTRZEBNA AKTUALIZACJA DO POBRANIA Z XBOX LIVE LUB MOŻNA WGRAĆ PRZEZ PŁYTĘ CD.​

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. mrowa110

mrowa110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    64
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie zapomniał tylko w tych starszych dyskach chyba tego jeszcze nie było . Wystarczy że połączys się z xbox live i się pobierze automatycznie

4. XBOX-M4ST3R

XBOX-M4ST3R Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Właśnie ta aktualizacja to nie to samo co te pliki, których brakuje na HDD. To zwykły update do Cache na Partition 3. Oczywiście bez niego także się nie pogra w gry Xbox 1, ale to się już automatycznie pobiera przez Xbox Live lub przez CD można wgrać.

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum