TUTEK Ja rozpoznac FALCONA i inne wersje XBOXA

liqid

Użytkownik
Użytkownik
Witam mysle ze temat bedzie pomocny ze wzgledu na bardzo duza ilosc pytan typu "jaka konsole wybrac" /"jaka kupic" czy jak "rozpoznac Falcona"

Tutorial bedzie prosty i na temat opisze wazniejsze roznice jak do nich dotrzec nie bede poruszal tematu Napedow itd.

Tutek mojego autorstwa lecz bede posilkowal sie takze zapozyczonymi Fotkami gdyz nie posiadam w domu wszystkich wersji Xboxa.

Na pierwszy rzut oka roznic nie zobaczymy gdyz obudowa Konsoli jest taka sama we wszystkich modelach. Jedyna roznica jest Wyjscie HDMI ktore doszlo wraz z plyta Zephyr.
Zwaracamy uwage na napiecia /date produkcji ale o tym zaraz.

Na poczatek procesory CPU i GPU

90nm CPU


65nm CPU


90nm GPU


65nm GPU

Plyty wychodzily nastepujaco:

---CPU i GPU 90nm----------------------

1.Xenon 2005r Zasilacz 203W /12V 16,5A Brak HDMI


2.Zephyr 2006r Zasilacz 203W /12V 16,5A Brak/z czasem dodano HDMI i Dodatkowy radiator na heatpipe do GPU


---CPU 65nm GPU 90nm----------------

3. Opus 2007/8 Zasilacz 175W /12V 14,2A "Płyta montowana w serwisowanych konsolach przez Microsoft zamiast Xenona" dlatego nie posiada HDMI


4. Falcon 2007/8 Zasilacz 175W /12V 14,2A Posiada HDMI



5. Jasper 2008/9 Zasilacz 150W / 21V 14,1A Posiada HDMI/wbudowane 256MB/512MB



Jasper i Falcon wygladaja bardzo podobnie.
-----------------------------------------
Teraz koniec z Historia zabieramy sie za rozpoznanie wersji bez otwierania KARTONU np w sklepie.

W sklepie: patrzymy na karton jest w nim wyciecie w ktorym widac czesc konsoli z napieciem liste macie wyzej.
16,5 Xenon/Zephyr (juz raczej nie dostepne chyba ze lezana magazynie)
14,2 Falcon (opusa nie kupisz w sklepie)
12,1 Jasper.


o wersji Team CSON czy FDOU nie pisze gdyz to nie daje 100% pewnosci.
tak jak i LOT ON ktory nie jest niczym innym jak data produkcji.
----------------------------------------
Po otwarciu kartonu:
Podstawa to daty produkcji opisalem je wyzej.
Daty sprawdzamy natyle konsoli.

(doklade daty wpisze pozniej jak zbiore dokladne info)

Sprawdzamy zasilacz i jego koncówke.
203W - Xenon/Zephyr
175W - Falcon/Opus
150W - Jasper

przyklad naklejki z mojego zasilacza w tym wypadku Falcon

Koncówki:w tym wypadku Wejscia w konsolach.


Nastepnie patrzymy jaki radiator CPU posiada dana konsola zobaczyc to mozna przez kratke (dolna z gumowymi nozkami)
Geste zeberkai Heatpipe (Xenon/Zephyr)
pelny Aluminiowy radiator (Opus/Falcon/Jasper)

W celu zobaczenia radiatora jaki zwojów trzeba poswieci np latarka mi sie nie udalo za pomoca aparatu z komorki tego uchwycic ale dam na przyklad i dodatkowo lepsze zapozyczone foto.


Przy okazji rozpozania Radiatora warto zwrocic uwage na Zwoje ktore sa przed nim bystre oko zauwazy bez rozbierania.
Oto opcje :

3 PIONOWE ZWOJE - XENON


3 POZIOME ZWOJE - ZEPHYR


2 POZIOME ZWOJE - OPUS/FALCON/JASPER


Temat bede aktualizowal
Tutek mojego atorstwa z zapozyczonymi materialami Foto. Niektore fotki sa moje. pozdro
Mam nadzieje ze Pomoglem.


Witam po sporej przerwie. W przeciagu 1-2 dni postaram sie zrobic aktualizacje zawierajaca cala game modeli lacznie ze slim'em. Poprawic bledy i popracowac nad skladnia :) poniewaz mysle ze temat moze byc nadal aktualny i pomocny Pozdrawiam.
Przenosze do Tutoriali///Piri
 

dawinet

Banned
Użytkownik
Witam mam pytanie od kiedy jest dokładnie produkowany Zephyr bo ja mam konsole z 2006.08 i mam Xenona.


W tym poście pisze ze 2006 ale coś mi się zdaje że puźniej.
 

bujemuje

Użytkownik
Użytkownik
...że puźniej.
Ortografia się kłania ; )
 

radlo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
witam, kupowałem konsolę w maju 2008 w MM, nie mam jej teraz w domu bo pożyczyłem kuzynowi więc nie mam jak sprawdzić podanych w turtorialu cech falcona. Ponieważ nie mam w konsoli wejścia HDMI zastanawiają mnie 2 rzeczy:
- czy w MM mogli mieć na stanach stare konsole wyposażone w stare procesory?
- czy np. kupiłem wersję z nowym procesorem (opus) ale po serwisową? Znając historię z MM jest to możliwe.
 

bujemuje

Użytkownik
Użytkownik
mysle ze magazyny bo raczej do skelpow odsylaja nowki ... chyba ...
 

garnek

Użytkownik
Użytkownik
Miałem teraz xboxa w serwisie i nie wiem jaką mam plyte glowną. Możliwe że Xenon lub zephyr? Oni nie wymieniają na nowe? Bo gniazdo mam hyba to stare (taki plastki ma na srodku:))
 

Orion66

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie a ja mam dziwną rzecz. Mam konsole - produkcja koniec 2007r - napisane za ma 16.5A (z HDMI - premium) a zasilacz mam na 175W ????
A wiec mam Xenona czy Falcona ???

PS - od 2 tyg mam zwisy. Sle do serwisu...
 

liqid

Użytkownik
Użytkownik
Panowie a ja mam dziwną rzecz. Mam konsole - produkcja koniec 2007r - napisane za ma 16.5A (z HDMI - premium) a zasilacz mam na 175W ????
A wiec mam Xenona czy Falcona ???

PS - od 2 tyg mam zwisy. Sle do serwisu...
Zasilacz 203W pasuje do reszty modeli ale slabszy raczej nie bedzie pasowal/pracowal ze starsza konsola.
 

liqid

Użytkownik
Użytkownik
witam, kupowałem konsolę w maju 2008 w MM, nie mam jej teraz w domu bo pożyczyłem kuzynowi więc nie mam jak sprawdzić podanych w turtorialu cech falcona. Ponieważ nie mam w konsoli wejścia HDMI zastanawiają mnie 2 rzeczy:
- czy w MM mogli mieć na stanach stare konsole wyposażone w stare procesory?
- czy np. kupiłem wersję z nowym procesorem (opus) ale po serwisową? Znając historię z MM jest to możliwe.
Ja osobiscie kupilem 2 razy w MM nowa konsolke. 1 raz w grudniu 2008 (konsola z produkcja 07.2008) i w grudniu 2009 :) (produkcja 08.2009r) tak wiec w BYDGOSZCZY maja przeciag z xboxami :) raczej nie serwisowali by nowych zapakowanych konsol chyba ze kupiles powystawowa choc watpie.

musial ci sie trafic lezak z magazynu. sprawdz date produkcji
 

GSlayeR

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Móglby mi ktoś powiedzieć na jakiej płycie jest ta konsola?
http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/97/78/15/1197781528_2
http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/97/78/15/1197781528_3
Proszę o szybką odpowiedź.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Falcon
 

Bober95

Użytkownik
Użytkownik
GSlayerR to jest falcon
 

maciejet

Użytkownik
Użytkownik
Tutorial zawiera błąd. Konsole Jasper mają 12.1A a nie 14.1 A. Prosiłbym autora tutka o poprawienie błędu.
 

GSlayeR

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy wszystkie konsole wyprodukowane w 2007 / 2008 z wyjściem HDMI to Falcony?

http://xboxforum.pl/sprzet-f27/wersje-konsoli-specyfikacja-techniczna-4702.html

Zephyr - Produkowany od: Lipca 2007 (Tutaj chyba błąd poradnika)
Falcon - Produkowany od: Września 2007

W związku z tym mam rozumieć, że konsole z HDMI wyprodukowane we wrześniu 2007 i później to Falcony?
 

trayman

Użytkownik
Użytkownik
Tutorial zawiera błąd. Konsole Jasper mają 12.1A a nie 14.1 A. Prosiłbym autora tutka o poprawienie błędu.
Potwierdzam i ponawiam prośbę. Już się bałem, że mam coś chińskiego z bazaru :D
 

krysin

Użytkownik
Użytkownik
 

Olocalt

Użytkownik
Użytkownik
odkopuje troszke temat, ale kupilem wlasnie xboxa i chce sie o cos spytac.
Jak kupowalem, to sprzedawca wmawial mi, ze jest to falcon, no to dobra, wzialem.
Dzisiaj konsolka doszla i sie nie milo zdziwilem.
Konsola jest z 2007 - 09 - 21, ma wyjscie hdmi, ale na zasilaczu jest 16,5A i 203W.
Moglby ktos mi powiedziec, czy to jest falcon, czy zephyr?
 

Arthuros700

Banned
wielkie dzienki
 

soundlover

Użytkownik
Użytkownik
według tego poradnika, "Jasper, Zasilacz 150W / 21V 14,1A". Mam Japera z 04.20.2009 i zailacz mam 150W / 12V 12,1A. więc jak to jest?
 

DonPiwny

Użytkownik
Użytkownik
według tego poradnika, "Jasper, Zasilacz 150W / 21V 14,1A". Mam Japera z 04.20.2009 i zailacz mam 150W / 12V 12,1A. więc jak to jest?
Jeżeli konsola ma zasilacz 150w to masz JASPERa.
 

Do góry Bottom