[Tutorial] Flash Lite-0n v3 [83850cV2/93450c]

sreberko

Użytkownik
Użytkownik
Nie dam sobie głowy uciąć, ale z tego co zauważyłem płytka wokół ścieżek nie ma połączenia z żadnym elementem, dlatego teoretycznie chyba można tam za dużo zlutować i nic się nie stanie. Spróbuj DosFlash, u mnie pod Windą zawsze nie działa :p
 

akakuk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sreberko, robiłem pod Windowsem. Jutro spróbuję pod dosem. Do tej pory i pod windowsem i dosem dało radę bez problemu sczytać klucz ze wszystkich litków poza 93450C.
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
napędu ci nie wykryje z naciętymi ścieżkami, musisz przyłożyć vampir i trzymaj vendor od 1-4 sekund (czasami im dłużej tym zaskakuje).potem w oknie tekstowym jungleflashera pokaże drive flash serial data found i robisz read
 

akakuk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dobra, udało się sczytać OFW litka, polutowałem ścieżki, ale teraz nie idzie wgrać CFW, bo napęd nie odpowiada. Xecutor świeci niebieską diodą, a napęd jest niewidoczny i nie wysuwa tacki.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
pod DOSem zrób erase napędu i dopiero wgrywaj przygotowany z kluczem iX
 

akakuk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Robiłem tak. Dosflash też nie pokazuje napędu. Może coś popieprzyłem ze ścieżkami.
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
musisz mniec zle polutowane,ale jak sie swieci dioda na xecuterze to dobry znak,ze jesscze nie jest spalony
 

akakuk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Rozlutowałem i zrobiłem mostek chcąc sczytać klucz ponownie. Tym razem wyskakuje nieszczęsny status 0x52. Jest prawdopodobieństwo, że uwaliłem pamięć przez wysoką temperaturą grotu lutownicy?
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
po co zczytujesz znowu ofw? zrób fotki zobaczymy,ale powiem ci,ze ja dopiero się "uczę estetyki " w tym fachu i jakos dalem rade wszystko zrobic
 

wezyk20

Użytkownik
Użytkownik
Mam taki sam problem jak kolega.
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Najprostrzym rozwiązaniem bedzie zakup nowego/uzywanego liteona i wgrania do niego klucza ze stringsami ,a ten sprzedac jako uszkodzony lub zaniescie do kogos kto wam pomoze z tym, bo nie iwem jak napisac tutorial jak zrekonstruowac napęd, albo sie umie albo nie, mozliwe ze trzeba szczęścia. Ewentualnie zamontujcie rebulidboard lub ltswitch
 

wezyk20

Użytkownik
Użytkownik
Konsola śmiga na innym napędzie ale fajnie było by dojść do tego co się zbabrało. Jeżeli jest to wina ścieżek to powinien być to pikuś. Ja mam przewodzenie na wszystkich przeciętych ścieżkach. Miałem na początku na pewno zwarcie, ale je usunąłem. Konsola wtedy odpaliła się z rodem. Będę walczył jeszcze jak dojde do czegoś sensownego to opisze w tym temacie. Chyba że ktoś ma jakieś pomysły, które będą dla mnie mile widziane.
 

tuptus

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
Znalazlem goscia przez allegro ktory wgra mi soft do napedu 93450c. Z tego co mowil nastepne wgranie bedzie potrzebowalo za kazym razem ciecia jakieś sciezki wiec zaproponowal mi lt swith. Czy to jest faktycznie potrzebne ?
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
jak zapłacisz mu do 100 zł za usługe to moze jeszcze być,jak wiecej to sie nie opłaca
 
Witam!
Znalazlem goscia przez allegro ktory wgra mi soft do napedu 93450c. Z tego co mowil nastepne wgranie bedzie potrzebowalo za kazym razem ciecia jakieś sciezki wiec zaproponowal mi lt swith. Czy to jest faktycznie potrzebne ?
nic nie potrzeba ciac potem
 

akakuk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jedno jest pewne. Uszkodziłem gniazda w płytce. 3,3V i 101.
Znalazłem w necie taki oto wątek na temat odbudowy gniazd.
How to repair lite-on pad 101
Na elektronice się nie znam, dlatego zwracam się z prośbą. Czy może mi ktoś po krótce wyjaśnić co i jak mam polutować?
Zamieszczam również zdjęcie płytki z którą walczę od kilku dni.
 

deffc0n

Użytkownik
Użytkownik
Lepiej oddaj to komus kto ma obycie z lutownica i miernikiem, swoja droga jak to z*****e* to nie wiem :)
 

akakuk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Problem zażegnany. Ciekaw jestem jak Ty sobie radziłeś z lutownicą pierwszego dnia jej używania.
A oto rozwiązanie :] http://dream.pic.fi/kuvat/Xbox 360/Liteonin salat/L-O ALT 2 Pin 101 fix.JPG/full

Uczynnym dziękuję za wskazówki
 

tuneek

Świeżak
Świeżak
Witam
Co lepiej zakupić do napędu 83850cV2/93450c : Maximus Vampire + Xtractor Pro V2, czy też Xecuter Connectivity Kit v3 LITE + PROBE 2 CK3.
I czy odpowiedź jednego ze sprzedających na temat Maximus Vampire + Xtractor Pro V2 "VAMPIRE nie posiada przełącznika multi-r, bez którego czasami nie można przerobić napędu" jest prawdziwa ?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Ck3 jest droższy, trochę lepiej zrobiony i ma więcej bajerów np w probe v2 funkcja v1 . Maximus tańszy ale tez dobry (sam uzywam) co do pyt z liteonami v3 to nie wiem,bo ja nie mniałem nigdy problemów z vampirem
 

Do góry Bottom