[tutorial] flash slim lite-on 9504/0272

DJTOMEKK

Użytkownik
Użytkownik
Tak dokladnie ten dash blokuje naped 9504
 

ZiK

Użytkownik
Użytkownik
to jest twoja ostatnia wygasla nadzieja ;)
 

lukciu24

Użytkownik
Użytkownik
no tak, blokuje..ale jak to dokładnie rozumieć?
Jeśli na starym dashu mając jeszcze 9504 w napędzie zrobie flash z 1.9 zmieni mi na 0272 - licze na to, że wtedy nie wgrywa stock bo widzi 0272 i jedynie blokuje napęd. Jeśli dobrze rozumiem to jest to wykonalne.
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
No możesz tak zrobić, ale nie mam pojęcia czy jest to bezpieczne i nie poleci flaga za takie coś...
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
nie mogę teraz tego znaleźć ale wydaje mi się że w którymś innym temacie na forum ktoś dziś pisał że jednak 13599 wgrywa OFW mimo posiadania LT+1.9 więc chyba LIPA,
a jeszcze gorzej jak masz wtedy WINBONDA zamiast MXIC...
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
PRZEDOSTATNI dash (nie pamietam wersji :p ) flas***e napęd, a 13599 blokuje, więc nie ma problemu.
BTW
PRZEDOSTATNI nie flas***e jesli jest 1.9 na pokładzie
Sprawdzałem to na fatach w slimach powinno... być to samo.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
..wracając do mojego poprzedniego pytania na temat nowego dasha 599 wyczytalem, że jednak wywala przeróbke z 9504 wgrywając ofw0272, następnie blok.

- Reflashes the DVD drive PLDS DG-16D4S new stock firmware 0272 and locks SPI
źródło - Xbox 360 system software - Wikipedia, the free encyclopedia

może to ktoś zdementować? to była moja ostatnia nadzieja na nieinwazyjny flash <:(
mam, znalazłem lokciu24 o tym pisał - ale nie ma pewności że to prawda

!SHIBBY - testowałeś tego 13599 na przerobionym napędzie z LT+1.9 ? - bo samemu jestem ciekaw czy oby na pewno
 

lukciu24

Użytkownik
Użytkownik
ok, !Shibby..mam taki plan..

działam jeszcze na dashu 2.0.12625.0 January 19, 2011 w napędzie LT+ 1.0 więc robie tak:
1. przywracam OFW
2. robie updata z pena do dash 2.0.13146.0 May 19, 2011 - wgrywa mi 0272/niezablokowany
3. robie flash 1.9
4. podpinam konsole do netu, up dasha do 2.0.13599.0 July 19, 2011 - flash zostaje/napęd zablokowany

może być w tej kolejności?
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
jeśli na pewno ten 13599 nie wgrywa OFW to jak najbardziem możesz tak zrobić
ale niech !SHIBBY potwierdzi czy nie bedzie przywracania OFW
 

szukaj1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ok, !Shibby..mam taki plan..

działam jeszcze na dashu 2.0.12625.0 January 19, 2011 w napędzie LT+ 1.0 więc robie tak:
1. przywracam OFW
2. robie updata z pena do dash 2.0.13146.0 May 19, 2011 - wgrywa mi 0272/niezablokowany
3. robie flash 1.9
4. podpinam konsole do netu, up dasha do 2.0.13599.0 July 19, 2011 - flash zostaje/napęd zablokowany

może być w tej kolejności?
powinno być ok jeżeli zrobisz to daj znać co i jak żeby inni jż wiedzieli jak z tym jest
 

lukciu24

Użytkownik
Użytkownik
powinno być ok jeżeli zrobisz to daj znać co i jak żeby inni jż wiedzieli jak z tym jest
hehhe..liczyłem, że jednak już ktoś jest w posiadaniu tej wiedzy.
W lutowanie nie chce się bawić bo poprostu nie umiem, a nauczyć się tego przez forum, przeglądając od tygodnia co się da, też nie idzie.. masakra, jestem od początku czerwca uziemiony offline;/
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Tak jak napisałem, po wgraniu 1.9 do FAT'a żadna aktualizacja nie flash'owała litka.
Mnie tylko ciekawi czy taki zabieg można zrobić bezpiecznie na simach.
Było by to częściowe/tymczasowe rozwiązanie w kwestii 9504/0272 na winbondzie i grania na xbl
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Tak jak napisałem, po wgraniu 1.9 do FAT'a żadna aktualizacja nie flash'owała litka.
Mnie tylko ciekawi czy taki zabieg można zrobić bezpiecznie na simach.
Było by to częściowe/tymczasowe rozwiązanie w kwestii 9504/0272 na winbondzie i grania na xbl
Shibby - pytamy się o Slimy (a konkretnie Litka 9504), a nie o FAT'y... :)
Czyli jednak w Slimach dash 13599 cofa wgranego uprzednio LT+1.9 - tak ?
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli pomimo 1.9 flas***e napęd w slimach to są podstawy żeby przypuszczać, że nie jest to zbyt bezpieczne.
No to czekamy aż ktoś nam powie z własnego doświadczenia jak to jest ;]
W sumie odwiert w winbondach az taki skomplikowany nie jest, ale dobrze jak by ktoś potwierdził taką ciekawostkę ;]
 

lukciu24

Użytkownik
Użytkownik
mam problem..
zrobiłęm stocka 9504 na dashu 625, następnie zrobiłęm updat z pena do 146, na to flash 1.91 (wszystko cacy)
Problem wystąpił w końcowym etapie operacji, mianowicie przy następnym updacie z pena do 599 pojawił się błąd:
"Nie można zaktualizować konsoli. Przejdź do witryny Microsoft Xbox Support | Xbox 360, Xbox LIVE, Kinect, and Games for Windows kod statusu 335A-351F-B600-0401-C000-0001"
-ta aktualka nawet nie ruszyła, przy póbie ponownego uruchomienia, tosamo. Nie pomaga patent z tacką i kablem zasilającym..
nie wiem jak to cofnąć..rece opadają
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
mam problem..
zrobiłęm stocka 9504 na dashu 625, następnie zrobiłęm updat z pena do 146, na to flash 1.91 (wszystko cacy)
Problem wystąpił w końcowym etapie operacji, mianowicie przy następnym updacie z pena do 599 pojawił się błąd:
"Nie można zaktualizować konsoli. Przejdź do witryny Microsoft Xbox Support | Xbox 360, Xbox LIVE, Kinect, and Games for Windows kod statusu 335A-351F-B600-0401-C000-0001"
-ta aktualka nawet nie ruszyła, przy póbie ponownego uruchomienia, tosamo. Nie pomaga patent z tacką i kablem zasilającym..
nie wiem jak to cofnąć..rece opadają

masz flage na konsoli pewnie ap25 failed ,taki ban offlinowy nic nie zrobisz
 

lukciu24

Użytkownik
Użytkownik
cos da poniwne wgranie ofw? Flaga/ban - no ale zeby nic nie dalo sie z konsola zrobic?!

no ladnie..napęd jest już zablokowany, co gorsza to winbond. Co moge teraz zrobic?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Winbond Geremia KAMIKAZE Unlock
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
lokciu24 ale konsola normalnie się odpala czy juz na samym początku (przy uruchomieniu krzyczy o przejście do witryny "MS support....") - ciekawi mnie to bo jeśli tak to trochę lipa gdyby kiedyś ktoś podjął się zrobić komuś update i mają wystąpić takie "kwiatki" po fladze
ciekawe co dalej.... jak wgrać taki update później, bo wgranie FW może nie pomóc
teoretycznie jak miał 13146 to `13599 nie powinien mu z powrotem flashować napędu tylko go zablokować
 

lukciu24

Użytkownik
Użytkownik
lokciu24 ale konsola normalnie się odpala czy juz na samym początku (przy uruchomieniu krzyczy o przejście do witryny "MS support....") - ciekawi mnie to bo jeśli tak to trochę lipa gdyby kiedyś ktoś podjął się zrobić komuś update i mają wystąpić takie "kwiatki" po fladze
ciekawe co dalej.... jak wgrać taki update później, bo wgranie FW może nie pomóc
teoretycznie jak miał 13146 to `13599 nie powinien mu z powrotem flashować napędu tylko go zablokować
nawet nie wchodzi w dasha..odrazu przechodzi to próby aktualizacji, która odrazu się zatrzymuje wywalając błąd.
Jedyne co można to wyłączyć konsole..

0272 mi zrobił ze stocka przy upie na 13146, więc teoretycznie nie powinien znowu podmieniać fw przy 13559.
Może to jakiś przypadkowy błąd, musze kombinować zanim naucze się drila.

Ciekawi mnie to, że przy odłączonym napędzie konsola reaguje tak samo, co pozwala mi przypuszczać, że napęd i jego fw nie ma w tej chwili wiele do gadania.

Pisałem o tym wcześniej chyba jako pierwszy, więc zdecydowałęm się zaryzykować - to tylko konsola..pare godzin tyrki, a ciekoawość gorzko musiałem zaspokoić. Licze, że pomożecie mi uporać się z tą sytuacją. Moje umiejętności są na minimalnym poziomie, czego dałęm właśnie dowód. Chetnie naucze się Winbond Geremia KAMIKAZE Unlock, tylko potrzebuje jakiś tutków, nie mam pojęcia jak się do tego zabrać..
 

Do góry Bottom