Poradnik iXtremeBurnerMAX - Flash LiteON iHAS rev. B pod każdy nośnik DVD-DL.

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Witam​

Z racji, że na forum nie ma tutka z prawdziwego zdarzenia odnośnie wgrywanie zmodyfikowanego firmware do Ihas 124-624B postanowiłem zebrać do kupy informacje do których mam dostęp i stworzyć tutorial dla potrzebujących, których jest wiele na tym forum.

Chcę podkreślić na wstępie że większoścji informacji znajdujących się w tym poście nie jest mojego autorstwa!

To zaczynamy :)


1. Flashowanie Lite On Ihas 124B-624B.

Najlepszym poradnikiem przedstawiającym proces wgrywania Ixtreme Burner Max jest tutek na tym forum:
X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) • programosy.pl (umieszczenie linku uzgodnione z SModem $Pablooo88)
Dotyczy on tych osób, które korzystają z płyt verbatim dual layer. Wszystkich innych zapraszam do przeczytania tekstu poniżej.



Tekst został w większej części przekopiowany z postu darmona!

2. Przygotowanie firmware pod konkretne Media ID naszej płytki.

Jeśli macie zamiar korzystać z innych płyt niż verbatim należy przygotować firmware pod konkretne media id płyty.

Jak rozpoznać Media ID naszego nośnika DVD DL?
Wkładamy czystą płytkę do napędu i uruchamiamy Imageburn i klikamy zapisz obraz na dysk.

W prawym okienku pojawi się info :
Physical Format Information (ADIP - L0):
Disc ID: XXXXX-XXX-XX- to jest właśnie nasze Media ID płyty.

Przygotowanie zmodyfikowanego firmware.
Na początku pobieramy program Media Code Speed Edit. Link: http://www57.zippyshare.com/v/4693068/file.html
Gdy pobraliśmy uruchamiamy go i wciskamy przycisk LOAD gdzie ładujemy plik iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final.bin, który znajduje się w paczce z fv Burner MAX. od C4. Następnie klikamy na nasze media id tak jak na screenie poniżej. Np. Platinum ma MediaID: Ritek S04-66 8x 6x 4x. Po dwukrotnym kliknięciu pojawia się okienko select media code to replace ritek, gdzie wybieramy (ISSM D001-001) 2.4x i zatwierdzamy OK. Pojawia się napis warning do you really want replace. Zatwierdzamy OK, następnie SAVE i zapisujemy spatchowany firmware pod konkretne media id np. .bin iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final_speedpatched.bin. Następnie przystępujemy do flashowania nagrywarki jak w poradniku z linku powyżej z tą różnicą, że zamiast pliku iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final.bin użyjemy zmodyfikowany FW np. iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final_speedpatched.bin




3. Ustawienia w EEPromUtility (te ustawienia są zalecane dla tych co wgrywają zmodyfikowany fv pod konkretne media id. )

Gdy napęd zostanie poprawnie zflashowany należy odpowiednio poustawiać opcje w programie EEProm Utility jak na screenie poniżej.
Czyli:
- Smart Burn (Enabled)
- Online Hyper Tuning (Enabled)
- Over Speed (Disabled)
- Force Hyper Tuning (Enabled).


4. Ustawienia w IMGBurn.
Gwarancją sukcesu jest poprawnie ustawienie programu IMGBurn.
-OPC włączone- zawsze niezależnie od płyty
-Verify Against Image File włączone
Pomimo tego co jest napisane w tutorialu z linku nagrywamy prędkością 2,4x.
Na koniec w zakładce change book type wybieramy zakładkę Lite-On,
Change for ustawiamy na: Drive(For DVD+R DL Media-EEPROM!)
New setting ustawiamy: DVD-ROM i klikamy change. I potwierdzamy ok.

WYPALAMY :)

Tym sposobem kilkukrotnie flashowałem napęd sobie i moim znajomym. Obecnie wypalam na Omegach i wszystko idzie jak po maśle. Mam nadzieję że ten tutek się przyda. Pozdrawiam

PS. Dziś wypalałem Fifę 13. Nagrało się bez problemu. 100 %weryfikacji. Zainstalowała się na dysk. Nie wywala błędów//Laki88


5. Gotowe Firmware pod określone MEDIA ID płyty.
(W przypadku, gdy linki wygasną proszę o wiadomość prywatną w celu reuploadu)
Firmware przygotowane pod napęd IHAS 124 B

#FV pod płyty PLATINUM DL
MEDIA ID: MBIPG101 R12-000

LINK:
http://www42.zippyshare.com/v/31633907/file.html




#FV pod płyty OMEGA
MEDIA ID: RICOHJPN-D01-67

LINK:
Zippyshare.com - iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final_speedpatched.bin




#FV pod płyty MAXELL
MEDIA ID: RITEK-S04-066
FV przygotowane przez: the_mask

LINK:
Zippyshare.com - iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final_MAXELL.zip




#FV pod płyty ESPERANZA DL
MEDIA ID: RICOHJPN-D01-67

LINK:
Zippyshare.com - iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final_speedpatched.bin




Firmware przygotowane pod napęd IHAS 524 B

#FV pod płyty PLATINUM DL
MEDIA ID: RITEK-S04-66

LINK:
http://www37.zippyshare.com/v/56554490/file.html





#FV pod płyty ESPERANZA DL
MEDIA ID: RICOHJPN-D01-67

LINK:
http://www30.zippyshare.com/v/42825960/file.html

 

ViktorX

Świeżak
Świeżak
Nie wiem czemu zostałem odesłany do tego tematu. W każdym razie właśnie z tego tutka, którego podałeś w linku korzystałem i wyskoczył mi taki kwiatek jaki opisałem wcześniej.

Witam, dopiero dzisiaj otrzymałem LiteOn iHas 124-19 B i od razu chciałem go zaktualizować jak to w tutorialu mam napisane jednak sęk w tym, że wyskoczyło mi okienko gdzie wybieramy nasz napęd, iż "it will be updated from AL0S to AL0S" zamiast "it will be updated from AL0Q to AL0S", a gdzieś na forum czytałem (szukałem odpowiedzi na swoje pytanie ale nie znalzłem btw.) jak ktoś zaktualizował w taki sposób napęd i ten mu się skopał i nie nagrywa poprawnie gier, więc n ie chcę ryzykować.
Czy to oznacza, że mam nie aktualizować tego firmware? Skoro według tego:



Powinienem mieć "AL0Q to AL0S", a ja mam "AL0S to AL0S" to nie chcę ryzykować spieprzeniem czegoś, więc co w takim układzie mam zrobić? Korzystam z verbatimek z resztą więc nie wiem czemu zostałem pokierowany do tego tematu, ale nieważne.
 

michasL

Użytkownik
Użytkownik
W tym poradniku (X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) • programosy.pl) masz takie same okienko wiec aktualizuj ja przed chwila tez dokonalem flesza i wszystko sie udało :)
 

ViktorX

Świeżak
Świeżak
Ten screen jest z własnie tego poradnika. U mnie jest okienko takie:

 

michasL

Użytkownik
Użytkownik
 

Xavery

Świeżak
Świeżak
Na YouTube trafiłem tutka który pokazywał taki przypadek (nie mam tego linka ale pewnie do znalezienia). Zrobiłem jak pokazano czyli pomimo pytania w następnym kroku że masz najbardziej aktualny
klikasz update i robisz wszystko dalej jak w poradniku - to jedyne odstępstwo od oficjalnej procedury.
Przerobiłem tak dwa dni temu iHASA 124 B i nagrywa bez problemów a xbox360 czyta bez zahamowań.
Nie wiem czy gdyby nie aktualizować to by coś się stało ale w kontekście tego co napisałem nie ma to znaczenia.
 

ViktorX

Świeżak
Świeżak
No właśnie! Czyli to co na poradniku, a ja mam problem, bo u mnie to wygląda jakby firmware już był zaktualizowany. Więc jakimś cudem może jest dlatego chciałbym, żeby ktoś mi powiedział czy w takim układzie mogę spróbować nagrać płytę (czy nic się nie stanie?) czy może pominąć punkt aktualizacji firmware i robić dalej według tutka?

EDIT: Mój post nawiązywał do @michasL

@Xavery

Czyli po prostu zignorować ten "AL0S to AL0S" i klikać update? Jeśli tak mówisz to spróbuję, ale był gdzies na forum przypadek gdzie koleś tak zrobił i później pisał, że mu nie chcą się gry nagrywać. Najwyraźniej coś źle zrobił, bo rozumiem, że ty miałeś taki sam przypadek jak mój?
 

Xavery

Świeżak
Świeżak
Dokładnie tak zrobiłem. Mimo wszystko update, później jeszcze raz Tak bo jest komunikat ze już masz wgrany najnowszy i jedziesz dalej jak w tutku.
Wziąłem to na logikę: jeśli wszyscy aktualizują softem z tej paczki i im działa to mi też musi (i działa bo nagrywam). A jeśli nawet nadgrasz "nowy" na "nowy" to co z tego.
A poza tym nie wiem czy ten z paczki to tylko jest "nowy" czy specjalnie spreparowany pod tego rodzaju działania. Zawsze możesz spróbować zostawić ten z napędu i poeksperymentować
ale jakby coś poszło nie tak to szkoda pyt.
 

grzegorzk16

Użytkownik
Użytkownik
ja tak nagrywam na omegach, gra dziala ale nie da sie zainstalowac, wywala przy 50% i to jak mam wyłączone OPC natomiast przy włączonym OPC gra nie dziala
 

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Coś robisz źle. Ja flashowałem napęd zgodnie z tym co napisałem i wszystko śmiga jak należy.
 

__FRIX__

Użytkownik
Użytkownik
Ja skorzystałem z tego poniżej:
Ixtreme POD OMEGI [D01-067]: (Link od majster 323)
https://www.box.com/s/c4f2e9101797213fc6e1
Ustawienia IMGBurna:
1. Smart Burn - ON
2. Force Hyper Tuning - ON
3. Over Speed Writing - OFF
4. Online Hyper Tuning - ON
5. OPC - OFF
Prędkość x2,4
 

katido

Użytkownik
Użytkownik
witajcie czy ktos probowal juz nagrywac ihasem plytki esperanza bo ja zmodyfikowalem burnera pod te plytki ale caly czas sa jakies jaja albo plyta nieobslugiwalna innym razem nie zamyka sciezki jesli ktos moze pomoc to bylbym wdzieczny??!!!
 

grzegorz1652

Banned
Użytkownik
jakie ustawienia mam dac pod maxwelle?
 

BoldfacedTony

Świeżak
Świeżak
Otóż ja jestem osobą która wypalała na Esperanza'ch, wypalałem według powyższego poradnika pędkością 2,4x na płytach 8x. Wyszło mi dopiero za drugim razem, gdyż za pierwszym jakoś zresetowały mi się ustawienia EEPROM! i wywaliło na środku veryfikacji a gdy wypalałem po raz drugi to pocisło bez żadnych problemów i po zainstalowaniu na dysku gra hulała aż miło. Zaraz spróbuje trzeci raz nagrać (tym razem inną grę) i zdam sprawozdanie z akcji. Ku chwale Xbox'a!

2H later# Gra się ładnie nagrała przeszła veryfikacje i działa po zainstalowaniu na dysk tak więc problem MOŻE leżeć po stronie twoich ustawień kadito.
 

penki

Użytkownik
Użytkownik
Witam Panowie a ma ktoś może ustawienia pod Emteca ID: RICOHJAP D01-067 8x 6x 4x bo 4 płyty już w koszu :-(
 

Martini26

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam pytanko czy tak wypalane gry trzeba instalowac na dysku konsoli? Mam zamiar zakupic narazie slima 4GB z LT 3.0 (pozniej dokupie dysk do niego). Czy mozna bedzie na konsoli grac bez problemu w gry tak wypalone z plytki?
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam Panowie a ma ktoś może ustawienia pod Emteca ID: RICOHJAP D01-067 8x 6x 4x bo 4 płyty już w koszu :-(
Wystarczyło przeczytać kilka postów wyżej ....
Ja skorzystałem z tego poniżej:
Ixtreme POD OMEGI [D01-067]: (Link od majster 323)
https://www.box.com/s/c4f2e9101797213fc6e1
Ustawienia IMGBurna:
1. Smart Burn - ON
2. Force Hyper Tuning - ON
3. Over Speed Writing - OFF
4. Online Hyper Tuning - ON
5. OPC - OFF
Prędkość x2,4
To samo Media-ID co w esperanzach..
 

xannder76

Banned
Użytkownik
robilem ytak jak napisane ale przy save mi wyskakuje jakis komunikat mam wcisnac ok i bedzie dobrze?
 

the_mask

Banned
Użytkownik
Odp: [Tutorial]Ixtreme Burner Max-Flash Lite ON IHAS rew. B pod każdy nośnik DVD DL

Jezeli kogoś interesują płyty Maxell to ID jest takie samo jak w tutorialu w pierwszym poście :)

Wysłano z HTC EVO 3D przy użyciu SwiftKey :)
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
robilem ytak jak napisane ale przy save mi wyskakuje jakis komunikat mam wcisnac ok i bedzie dobrze?
tak wciśnij ok..
 

Do góry Bottom