1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tutorial: Jak pomalować Pada?

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez zonk31, Marzec 24, 2010.

1. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    W Związku z licznymi pytaniami na temat "Jak i czym pomalowałeś pada" postanowiłem zamieścić mały tutorial

Jest to mój pierwszy tutek więc proszę o wyrozumiałość, mam nadzieje że tutorial będzie jasny i zrozumiały
    Proszę o komentarze
    Zastrzegam sobie prawa autorskie do tego tutoriala :)

!!! WSZYSTKO ROBICIE NA SWOJĄ WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
    PO ROZKRĘCENIU PADA TRACICIE NA NIEGO GWARANCJĘ !!!

Ze względu na długotrwałość schnięcia podkładu (12h) zalecam robić to w czasie ok. półtorej godziny przed tym jak będziemy się kładli spać

***Najpierw Zaopatrujemy się w:
    *Papier ścierny do plastiku grubość ziaren 800 - ok. 2,-
    *Benzyna Ekstakcyjna, używana zazwyczaj do napełniania zapalniczek typu ZiPPo, Ronson - ok 15,-
    *Przezroczysty lakier podkładowy do plastiku (ja mialem ColorWorks) - ok. 20,-
    *Lakier do plastiku (Spray) w kolorze w jakim chcemy później mieć pada (Dupli-Color)- ok. 20,-
    *Bawełniana Szmatka (stara podkoszulka)
    *Miska z letnią wodą
    *Rękawiczki
    *Dużo gazet
    *Śrubokręt Torx8 albo 9 (nie pamiętam :()
    *Pojemnik na wszystko co wyleci z pada
    *Narzędzie do wyłamywania plomb ze śrub (ja niestety męczyłem sie płaskim, małym śrubokrętem), może być pilniczek albo gwóźdź
    *no i oczywiście nasza ofiara w postaci PADA
    Uwaga! Lakier kolorowy najlepszy będzie, jeśli po wyschnięciu nie będzie trzeba nakładać na niego bezbarwnej warstwy lakieru ochronnego - powiedzcie sprzedawcy w sklepie to wam doradzi

*1. Zabieramy się za rozkręcanie PADA
    W tych miejscach są śrubki - jeśli macie taki śrubokręt to macie farta, ja złamałem wszystkie te bolce płaskim śrubokrętem
    Uwaga - Przed zdjęciem pokrywy ostrzegam, żeby uważac na wibratorki - są w otworach w dolnej części pada przylutowane cienkimi kabelkami do płytki - jeśli nie chcecie lutować to zalecam szczególną ostrożność !
    Zdejmujemy panel, trzymając za wibratorki zdejmujemy płytkę wewnętrzną. Wszelkie małe części wsypujemy do pojemnika. Na sam koniec zdejmujemy mostek z naszymi buttonami, potem zdejmujemy buttony z mostka. Triggerów nie zdejmowałem z płytki.

Zostało nam pięć najważniejszych części na których się będziemy skupiać:
    Panel zewnętrzny
    Panel Tylni
    Szary mostek dolny (ja tego nia malowałem)
    Buttony
    Mostek górny

*2. Matowienie
    Wszystkie części na które zdecydowaliście się pomalować delikatnie matujemy papierem ściernym. nie trzemy za mocno i nie trzemy tak, żeby wytrzeć cały plasik tylko tak, zeby się nie świecił i nie był śliski - wystarczy chwilkę potrzeć w jednym miejscu i będzie elegancko - UWAGA ŻEBY W JAKIMŚ MIEJSCU ZANADTO NIE WYTRZEĆ :D

*3. Mycie
    Jak już skończymy z rozkręcaniem i matowaniem czas na umycie naszego pada. Najwięcej brudu zbiera się w szczelinach wewnętrznych przedniego i tylnego panelu pada. Myjemy części w letniej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń żeby pozbyć się zabrudzeń wewnątrz i zewnątrz pada. Wycieramy dokładnie ręcznikiem i odkładamy do całkowitego wyschnięcia w temperaturze pokojowej - może to i śmieszne ale z tych szczelinek w przedniej częsci pada cięzko wam będzie dokładnie wytrzeć wodę do sucha.

*4. Odtłuszczanie
    Wyschło? To teraz pozbywamy sie wszelkich tłustych plam jakie zostawiły chipsy i jedzenie po którym nie chciało nam się iść umyć rąk. Nalewamy na szmatkę troszkę benzyny i przecieramy nią całego pada jak najdokładniej (Jeśli źle odtłuścicie to podczas malowania będzie widoczna róznica na w farbie po pokryciu - zacieki lub plamy)

*5. Nakładamy podkład (W tym punkcie wyrzucamy naszego pupila z pokoju na całą noc)
    Zabieramy się za podkład w celu lepszego utrzymania się lakieru na plastikowej powierzchni pada. Rozkładamy gazety na podłodze i z odległosci ok. 25-30cm pryskamy cienką warstwą prostymi liniami - najlepiej wyznaczyć sobie wzrokowo punkty na gazecie przecinające pada i zacząc pryskać wąskimi liniami skośnymi(zdjęcie). Odstawiamy do dokładnego wyschnięcia na ok. 12godzin.

*6. Przygotowanie do malowania
    Po obudzeniu się bierzemy naszą ofiarę i znowu myjemy go benzyną w celu usunięcia wszelkich pyłków, drobin, ziaren i ostatecznemu odtłuszczeniu.

*7. MALOWANIE
    Po odparowaniu benzyny łapiemy się za puchę z kolorem i z odległości ok. 40cm (zalecają bliższą odległość ale ja z takiej malowałem) pryskamy delikatnie na pada tak, żeby nie dać zbyt grubej warstwy. pierwszą
    warstwę lekko żeby było widać jeszcze białe prześwity. czekamy 15-20 min. żeby wyschło, dajemy druga, ostatnią już warstwę, pokrywając wszystkie niedoskonałości po pierwszym pryskaniu. Zostawiamy do dokładnegp wyschnięcia na ok. 1 godzinę.
    Został jeszcze pojemnik na baterie ale celowo ominąłem gdyż uważam, że jest to część zbędna przy malowaniu. Tej części też u siebie nie malowalem, jednakże żeby ją pomalować wystarczy przejść z pojemnikiem te same etapy tylko wcześniej trzeba okleić papierową taśmą klejącą wnętrze pojemnika.

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Moja mała uwaga,
    Gdy malujecie to w pokoju w którym będziecie spać nie pozostawiajcie schnących rzeczy przy grzejnikach oraz miejscu gdzie będziecie spać (najlepiej zrobić to w zupełnie innym pokoju). Pamiętajcie także o wietrzeniu pomieszczenia itd.

Brzmi banalnie, ale są osoby bardzo wrażliwe na właśnie te opary które tego nawet nie wiedzą.

4. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Tutek fajny. Ale powiedz mi jak to jest z trzymaniem tego w rękach. Czy jest równie przyjemny jak nie pomalowany pad?

5. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Moglbys opisac dokladniej sprawe z tymi silniczkami? Chciałbym se pomalowac ale nie znam sie na lutowaniu a jak znam mojego farta to cos zepsuje z tymi wibratorkami :D

6. adrian121

adrian121 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    na kanale tego użytkownika są pomocne filmy, dotyczące malowania pada: MyCustomXbox

7. kusiu

kusiu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    hehe, efekt nawet niezły.. Jednak pozostanę przy org.

8. Zozozl

Zozozl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bajki
    Fajny tutek 10/10
    Ale zostaje przy org.

9. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Właśnie możesz powiedzieć jak z trzymaniem tego pada ( czy sie nie klei, albo czy ręce się nie pocą bardziej ??) I możesz też dać jakieś foty jak Ci to wyszło. Bo zamierzam malować obudowe od iksa, tylko zbieram potrzebne materiały i przy okazji bym sobie też pada pomalował. Dzięki za tutka :D

10. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Musisz po prostu delikatnie zdjąć obudowę. Jeśli zrobisz wszytko z zastanowieniem i cierpliwością to rozłożysz bez ryzyka w 3 minuty całego pada z w pełni funkcjonalnymi silniczkami. Nic na siłę i nie spiesz się z tym

Jest różnica w trzymaniu ale sam dotyk nie jest nieprzyjemny. Jest po prostu inny. Mnie nie przeszkadza.

Zamieściłem posta ze zdjęciami

http://xboxforum.pl/off-topic-f45/jak-wam-sie-podoba-moj-pad-48415.html

11. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Jak już pomalujecie swoje pady, panele lub cale obudowy od konsol to wstawcie zdjęcie żeby się pochwalić

12. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    zonk31 a myslales o jakims szablonie na pada zeby nie wiem jakis kałach był namalowany albo ksywka?

13. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    <LOL> nie, raczej nie :D wystarczy mi jak bedzie dwukolorowy :D byloby troche uzerania sie z takim wzorkiem chociaz to nie jest niemozliwe :D

14. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
  15. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    zonk zaden problem, kupic papier samoprzylepny, wyciac jakis ksztalt albo wydrukowac kontury i nozykiem nakleic i obmalowac

16. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    ta, jeśli chcesz żeby motyw był biały. a co jeśli ktoś ma bialego pada i życzy sobie np. motyw stokrotki (jakaś dziewczyna)? to już jest problem żeby zrobić go żółtego i jeszcze kontury.... a potem jeszcze trzeba wypełnić tło wkoło kwiatka.. za dużo ceregieli, lepiej jeden, dwa kolory ;D

17. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    naklejasz szablon stokrotek i malujesz pada na czarno czy tam rozowo, po odklejeniu szablonu zostaja biale stokrotki :)

18. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    wlasnie a jak bedziesz chcial zrobic zolte storkotki? a pada w ultramarynie? :D

19. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    Mhy zaklejasz całego pada taśmą malarską i wycinasz w nim stokrotki czyli ma byc tasma i białe stokrotki wtedy jedziesz żółtą farbą po nich (po stokrotkach :D) czekasz aż wyschnie i robisz reszte pada tzn zaklejasz stokrotki aby się nie ubrudziły i malujesz całość ;D potem tylko odklejasz stokrotki i git

20. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    no ok aale pamietaj ze przed kazda warstwa nowej farby musi byc podklad bezbawrwny a nawet jak zakleisz storktki to po pierwsze nie wiadomo czy papierowa tasma nie zedrze tego cudu a po drugie stokrotki bez zadnych konturow bedziesz mial tylko w postaci samej wylewki. stokrotki stokrotkami ale trudnuiejszy motyw bez konturow bedzie nie do rozpoznania. poza tym powiedzialem ze bedzie z tym duzo ceregieli" a nie ze nie da sie tego zrobic :)

21. Remaniac

Remaniac Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Pad całkiem niezły, ja myślę nad pomalowaniem przedniego panelu konsoli, a potem może reszty. Wiecie może czy jak będę malował blachę tą po bokach to muszę ją też papierem ściernym potraktować i odtłuszczać etc.? I czy jak całego arcade który firmowo był biały pomaluję np na złoto to stracę gwarancję?

Wczytywanie...

Poleć forum