Tutorial jak spolszczyć Call of Juarez: Bound in Blood

MadMax

Użytkownik
Użytkownik
Na samym początku musimy mieć iso przygotowane już do nagrania.

Teraz będzie nam potrzebny Xbox Backup Creator gdyż tylko on chyba to potrafi.
XBOX BACKUP CREATOR V2.9.0.306.RAR - OdSiebie.com

Włączamy go i wchodzimy w Imoge Tools następnie w Imoge Browser dalej w File i Open image file. Ładujemy iso i szukamy pliku odpowiedzialnego za język, w tym wypadku jest to DataEn.pak


Tak się dobrze składa że za język w pecetowej wersji gry odpowiada ten sam plik z rozszerzeniem .pak Zmieniamy jego nazwę na DataEn.pak do pobrania tutaj
DATAEN.PAK - OdSiebie.com

Ten plik tak dobrze działa jakby był przeznaczony na obie platformy, nawet tłumaczy Xboxowe zwroty.

Teraz w Imoge Browserze klikamy prawym przyciskiem myszy na DataEn.pak i wybieramy Replace i wybieramy plik DataEn.pak z PC wersji. Pojawi nam się ostrzeżenie


Olewamy je i dusimy ok. Inne programy w tym momencie odmawiają posłuszeństwa i nieda się nimi podmienić pliku. Teraz powinno to wyglądać tak


Po tej operacji iso nie zmienia swojej wielkości tylko gra w nim zawarta dzięki czemu możemy ją nagrać tak jak inne gry.

Rezultat jest doskonały żadnych krzaczków i tym podobnych rzeczy. Duży udział ma w tym podmieniony plik, który jest robiony na wszystkie platformy.

Przy tak z edytowanym ISO jest możliwość dostania bana, ale nie jest to udowodnione bo nikt jeszcze tego nie testował. Sprawdzanie CRC jest dosyć czasochłonne i nie wydaje mi się żeby M$ to robił, ale mogę się mylić.

Mam nadzieje że pojawi się więcej gier, w których będzie możliwa ta operacja.

Pozdrawiam MadMax
 

#PCMR

Ryżownik
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Powiem tylko jedno... Jesteś Wielki :) Potwierdzam - żadnych krzaczków, idealne dopasowanie :)

Też mam nadzieję, że będzie więcej gier do 'spolszczenia' :)
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Raczej nie będzie bo tu to było przygotowane pod xboxa w wersji PC.
 

Stan

Użytkownik
Użytkownik
Fajne, fajne tylko szkoda że ja nagrałem już ją 2 dni temu :p
 

Andrewww1991

Użytkownik
Użytkownik
MadMax przydało by się jakbyś napisał w tym temacie że taka przeróbka zmienia sumę kontrolną i że można (trzeba?!) spodziewać się bana... :/

EDIT: ok napisane. Tak ogólnie to dobra robota:)
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
dobra robota, napewno sie przyda
 

MadMax

Użytkownik
Użytkownik
Przysiedziałem dzisiaj nad GTA IV i udało mi się wygrzebać plik odpowiedzialny za język angielski. Teraz wystarczy go przetłumaczyć i prawdopodobnie polska wersja była by gotowa. Za jakiś czas wychodzi pełne polskie spolszczenie na PC więc można by przekopiować niektóre teksty. Chyba jeszcze BloodD się deklarował że może tłumaczyć.
 

mmmm111

Banned
Użytkownik
Dzieki wielkie. Teraz na pewno pobiore
 

Qunik93

Użytkownik
Użytkownik
Jestem pod wrażeniem.
Wielki + dla Ciebie :)
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Chętnie pomogę w tłumaczeniach jeśli ktoś będzie umieszczał pliki z tekstami z gier :)

Osobiście wolę angielskie wersje gier, jakoś lepiej mi się gra, ale jak kto lubi.

Patrząc w ten sposób - podmieniając pliki między wersją PC a konsolową, może zabierzmy się też za podmianę głosów i filmików? :D
 

MadMax

Użytkownik
Użytkownik
Porównałem angielski plik tekstowy GTA IV z PC i z X360 i są identyczne. Na PC nawet pisze o Xbox Live i Playstation Network!!! Call of Juarez 2 to nie jedyna taka gra gdzie plik tekstowy odpowiada za wszystkie wersje. Za tydzień powinno wyjść spolszczenie na PC więc będzie trzeba tylko je umieścić w ISO. Jakby ktoś chciał to tu ma wyciągnięty plik angielski z X360: MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service
 

mati007

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam pytanie do osób które już tak zrobiły, czy jak podmienie ten plik. to jak będe chciał kontynuować gre, to nie wywali mi błędu że inna wersja i musze zacząć od nowa?
 

MadMax

Użytkownik
Użytkownik
Nie sprawdzałem, ale raczej powinno działać. To są tylko napisy więc nic specjalnego w strukturze gry się nie zmienia.
 

LuKas664

Użytkownik
Użytkownik
U mnie wszystko śmiga, może ktoś sprawdzić czy z grami na silniku Source też tak można?
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Wie ktoś może jak taki plik znaleźć w innej grze ??
 

mati007

Użytkownik
Użytkownik
zrobiłem tak i wszystko ok:) Kontynuowałem zapisaną gre:)
 

B0bek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
tylko pamiętajcie ze grając w tą polską wersje ban murowany
 

mati007

Użytkownik
Użytkownik
wątpie.. niby czemu murowany? Rosjanie tak grają i jakoś im nie banują kont..
 

LuKas664

Użytkownik
Użytkownik
Ruscy to raczej olewają gre przez neta ;D
 

Respev

Użytkownik
Użytkownik
wątpie.. niby czemu murowany? Rosjanie tak grają i jakoś im nie banują kont..
Niezgodność sum kontrolnych z oryginalną wersją?
 

Do góry Bottom