Tutorial Jak tuningować pada xbox 360 oraz wymienić diody na module RF

energy95

Użytkownik
Użytkownik
Witam.:) Otóż przedstawię wam poradnik jak tuningować pada Xbox360. Czyli jak zmienić diody itp.
Tutorial jest podzielony na 2 działy. Pierwszy dział to tuning modułu RF, a drugi to tuning pada, który dzieli się na 5 części.


Jeżeli chcesz, aby twój Pad wyglądał tak, to ten poradnik jest dla Ciebie.


Dzisiaj przedstawię jak wymienić diody na module RF. (zamalowałem adres stron, żeby nie robić reklamy):cool:

Będą potrzebne.
Materiały:

5x Diody 0603

spoiwo cynowe


Narzędzia:

Lutownica z cienkim grotem

Pinceta


A więc zaczynamy
1.Wymontuj z konsoli sam moduł RF.


2.Wymontuj stare diody lutownicą i pincetą (Uważaj aby nie uszkodzić padów).


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

3.Zamontuj nowe diody za pomocą lutownicy i pinecty uwzględnij katody i anody (Niebieskie anody ,zielone i czerwone katody).



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

5.Diody montujemy tak jak na zdjęciu czyli w stronę środka.


Uploaded with ImageShack.us

6.Teraz sprawdź czy wszystko gra .Podłącz moduł RF do konsoli ( jak jedna z diód się nie zaświeci to sprawdź luty oraz polaryzację w najgorszym wypadku zamontuj nową diodę)



Uploaded with ImageShack.us

Dzisiaj przedstawiam jak zmienić diody LED na Padzie Xbox 360

Co nam będzie potrzebne ?
1. Cztery diody LED (lub więcej) typu smd 0603 o takim kolorze, jaki nam się podoba
2. Lutownica z cienkim grodem
3. Spoiwo cynowe


Zaczynamy :)

1. Rozkładamy pada, tak aby nic nie uszkodzić :p

2. Wymontuj stare diody za pomocą lutownicy i pincety.


Uploaded with ImageShack.us

3. Zamontuj nowe diody za pomocą lutownicy i pincety, uwzględnij katody i anody.


Uploaded with ImageShack.us

4. Sprawdź czy wszystko działa. Jeśli tak, złóż pada i ciesz się efektem. :p


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

W mojej kolejnej części prezentuje jak zrobić podświetlanie przycisku Home Button.


Jeżeli chcesz, aby twój Home Button wyglądał tak, to ten poradnik jest właśnie dla cb

Co nam będzie potrzebne:
1. Cztery diody LED ( może być mniej, ale nie będzie takiego efektu :p )
2. Około 15-25cm kabla.
3. Jeżeli użyjemy jednej diody to stosujemy rezystor 22 Ohm, a gdy użyjemy 4 diod, to stosujemy rezystor 44 Ohm.
4. Klej do klejenia na gorąco.


A więc zaczynamy :)
Postępujemy zgodnie z obrazkami :p
1. Wyjmujemy przycisk z pada.


2. Wkładamy diody na 3/4 głębokości przycisku. ( pamiętajmy, aby uwzględnić katody i anody )


3. Przyklejamy diody.


4. Łączymy katody z katodami, anody z anodami


5. Lutujemy kabel do + i - (najlepiej mieć kabel czerwony i czarny)


6. Teraz kleimy klejem na gorąco.


7. Wkładamy przycisk do pada (najlepiej ułożyć kable tak jak na obrazku)


8. Drugi koniec kabla lutujemy tak jak na obrazku, rezystor lutujemy z kablem, który odpowiada za +.( w padzie bezprzewodowym jest chyba taka samo, a jak nie to szukamy połączeń na płycie PCB pada z akumulatorkami)


9. Kleimy klejem


10. Wszystko składamy tak jak na obrazku, jeżeli coś nam wadzi, lub pad się nie chce skręcić, to nie dociskamy na siłę, tylko poprawiamy, aby wszystko pasowało.



Dalsze części w przygotowaniu :p
 

turbin

Użytkownik
Użytkownik
No nie wiem, adres strony na obrazkach oznacza także autora tego obrazka, i pewnie nie życzy sobie kopiowania swojego artykułu.
 

energy95

Użytkownik
Użytkownik
Zezwolił, lecz nie powiem z jakiej strony
 

kufer111

Banned
Użytkownik
podaj poradnik na pada,to sobie zrobie,jakbyś mógł to podaj jaki typ jest tych diód
 

energy95

Użytkownik
Użytkownik
Pisze w temacie:p ale już podam, typ tych diód to smd 0603
 

energy95

Użytkownik
Użytkownik
diody takie można np. wymontować z klawiatury telefonu( oczywiście jeśli nie jest nam potrzebny ) :)
 

energy95

Użytkownik
Użytkownik
Dodałem kolejną część, mam nadzieje że się przyda.
 

energy95

Użytkownik
Użytkownik
podaj poradnik na pada,to sobie zrobie,jakbyś mógł to podaj jaki typ jest tych diód
Poradnik do pada dodany, z czasem będą kolejne części
 

jakubkameleon

Użytkownik
Użytkownik
Temat przeniosłem i przykleiłem z działu świeżaki. Fajny artykuł dla ludzi którzy coś chcą zmienić w wyglądzie swojej konsoli. Zachęcam do daleszego rozwijania
 

Kip0mek

Użytkownik
Użytkownik
No no niezle. Aczkolwiek boje sie i nie uzyje :D przyda sie poradniczek, przejzyste zdjecia. Moze kiedys skorzystam ;p
 

energy95

Użytkownik
Użytkownik
Szczególnie takie podświetlanie może przydać się w nocy.
 

Xbox 360 fan

Użytkownik
Użytkownik
kolega energy95 ma chyba pada przewodowego bo w bezprzewodowym nie ma gdzie podłączyć diód do podświetlenia home button.
 

darinbright

Użytkownik
Użytkownik
Nie jest mi to na razie potrzebne. W sumie zbedna rzecz jak na ta chwile dla mnie. Szkoda rozkrecac pada. Bog wie, moze kiedys bede mial ochote na taki eksperymencik. Pozdro!
 

kukiz

Użytkownik
Użytkownik
Chciałbym sobie zmienić podświetlanie modułu RF na niebieski ale co się stanie jak zaświeci rrod? Nie zobaczę bo dioda jest jednokolorowa.
Jak bym zastosował diodę ES-115SB/UHR o bocznej emisji to myślę że będzie OK będzie normalne niebieskie podświetlanie a jak rrod się zapali to będzie na czerwono. Mam konsole z Jtag i rrod zaświeca się co jakiś czas więc jest mi to potrzebne.
 

mcmarycha

Użytkownik
Użytkownik
Większość zdjęc nie należy do Ciebie więc musisz podać z jakiej strony i kto jest ich autorem
 

xWojtas

Użytkownik
Użytkownik
taak dowal diod i co godzinę będziesz ładował baterię ;]
 

DeadWarrior

Użytkownik
Użytkownik
@xWojtas Poryłeś banie swoim postem.


Zdjęcia pochodzą z anglojęzycznych stron ,lamma.com ,etc.
 

Do góry Bottom