1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tutorial: Naprawa niewysuwającej się tacki - Samsung

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez Kazner, Maj 23, 2009.

1. Kazner

Kazner Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Jeżeli posiadasz napęd Samsung, a twoja tacka w napędzie nie wysuwa się gdy płyta nie jest włożona, natomiast wysuwa się gdy płyta znajduje się w napędzie to jest to tutorial przeznaczony dla Ciebie drogi graczu.

Na początku należy rozebrać konsolę, jeżeli nie wiesz jak to zrobić to zajrzyj tutaj: YouTube - Videotutorial - Jak rozłożyć konsolę Xbox 360 (-=DEXTER=-) . Gdy już konsola jest rozłożona, wyjmujemy z niej napęd, odpinając od niego kabel zasilający oraz SATA. Następnie zabieramy się za rozkręcenie napędu, wykonujemy tą czynność śrubokrętem typu "krzyżak" odkręcając kolejno 4 śrubki. Zdejmujemy kolejno pokrywę od spodu i od góry napędu, przy okazji uważając aby nie uszkodzić delikatnych elementów jak laser czy taśmy. Gdy już mamy przed oczami "goły" napęd to odnajduje pokazany na zdjęciu element(talerzyk napędzający płytę) i do jego środka wkładamy folię aluminiową zgniecioną w kształt kuleczki oraz następnie ją upychamy tam. Foli ma być nie za mało nie za dużo, mniej więcej tak jak na załączonym zdjęciu. Cała zabawa polega na tym, że gdy płyta nie jest włożona to magnes, który znajduje się na talerzyku przyciąga górny talerzyk na tyle mocno, iż później nie chce go odpuścić przez co napęd się blokuje. Natomiast jeżeli płyta się znajduje w napędzie to te 2 elementy nie przyciągną się za blisko siebie gdyż płyta je separuje. Dzięki takiemu zabiegowi teraz sreberko będzie nam separować te 2 elementy i napęd będzie działał jak należy. W moim wypadku pomogło, tacka napędu wysuwa się teraz zarówno z płytą jak i bez niej, płyty się nie rysują i wszystko chodzi jak należy, mimo to nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody nieudolnych majsterkowiczów :p .

Autor całości: Kazner, kopiowanie bez zezwolenia zabronione

2. Lotnik421 Xbox One

3. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    To już bym wolał trzymać płytę w napędzie niż majsterkować przy nim, i przy tym traci się gwarancje konsoli :)

4. Kazner

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    To sobie trzymaj, w dodatku samsung to pierwszy napęd montowany w x360 więc konsole z tym napędem z reguły nie mają już gwarancji.
    P.S. Te sreberko na stałe nie jest tam wkładane więc zawsze możesz je wyjąć.
    P.S.2 Jeżeli nie masz nic sensownego do powiedzenia i należysz do tej grupy użytkowników x360, którzy boją się zdjąć chociażby panel przedni w swojej konsoli to lepiej nic nie pisz
    P.S.3 Widzę, z twojego podpisu, że masz jasper'a, a co za tym idzie masz pewnie Lite-on'a, więc temat zupełnie Cię nie dotyczy, a więc bez komentarzy proszę ;) .

5. deffc0n

deffc0n Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    Wszystko fajnie tylko ten patent pomaga na "chwile" to samo dzieje sie z Hitachi ;)
    Wczesniej czy pozniej musisz wymienic czesc mechaniczna na sprawna lub zakupic nowy naped.

6. Kazner

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
  7. Razak

Razak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polska
    witam,mam pytanie czy jest możliwość tego że ta kulka wyskoczy w czasie pracy napędu i może nam uszkodzić np laser albo coś?

8. xboxik

xboxik Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Przypadkiem pierwszy nie byl Hitachi-LG??

9. strusic

strusic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    No właśnie. Co to za bzdury? Mam Xa z końca sierpnia 2007 i mam Samsunga, więc jaki pierwszy??

10. novak512

novak512 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Iława/Gdańsk
    Ja swojego "naprawiłem" według innego poradnika. Należy rozkręcić napęd, wyjąć gumkę odpowiedzialną za wysuwanie tacki i na kilkanaście sekund włożyć ją do wrzącej wody.
    Po tym zabiegu gumka wydaję się być sztywniejsza i o dziwo wszystko działa jak działać powinno. Robiłem ten "manewr" jakieś 2-3 miesiące temu i do dziś jest ok.

0 efektów ubocznych :p

p.s. jeżeli nie chcesz kombinować z oryginalną gumką, możesz ją po prostu na próbę zastąpić inną.

11. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  12. magiks33pl

magiks33pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Popieram bo sam tak zrobiłem w napędie u brata w konsoli i działa bardzo dobrze.Tyle że rozkręciłem napęd na częsci pierwsze bo czyszczenie z kurzu prowadnic też trzeba zrobić-mniejszy opór przy wysuwaniu

13. Arthuros700

Arthuros700 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    dzienki nie pomogles mi , ale mojemu kumplowi ;p

14. Blackburn

Blackburn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sochaczew
    naucz się dziecko pisać. Bo to aż razi w oczy.
    dzięki - Wikisłownik, wolny wielojęzyczny słownik

Wczytywanie...

Poleć forum