1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tutorial - odblokowanie napędu LiteOn DG-16D4S Winbond - najprostszy sposób

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez rev_krk, Styczeń 22, 2013.

1. rev_krk

rev_krk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam wszystkich serdecznie,
    chciałbym przedstawić najprostszy sposób na odblokowanie napędu LiteOn DG-16D4S z chipsetem Winbond przy użyciu Maximus Kamikaze Drill lub X Bond'a. Użycie templatu minimalizuje nam ryzyko złego drill'u, jednak najważniejsza jest uwaga i pewna ręka.

Potrzebujemy:
    *konsola Slim wyprodukowana przed 08.2011
    *komputer ze złączem SATA kompatybilnym z Jungleflasherem, Team Xecuter X360 USB PRO lub X360 USB PRO 2
    *narzędzie do otwierania konsoli - polecam X Tool
    *X Bond lub Maximus Kamikaze Drill - osobiście wybieram produkt Maximusa, wygodniejsze narzędzie do wiercenia, można również użyć lutownicy do wykonania drill'u
    *Śrubokręt krzyżak
    *Jungleflasher

A. rozkręcamy naszą konsolę, jak już wspomniałem polecam narzędzie XTool, gdyż nie zostawia żadnego śladu i nie ma ryzyka uszkodzenia tasiemki zasilania.

B Podłączamy naszą konsolę do komputera, w tym przypadku przy użyciu X360USB PRO oraz CK3PRO, oczywiście może być tu dowolny inny sprzęt

C. Wyciągamy klucz napędu, bez zapisania poprawnego klucza nie wykonujemy żadnych innych czynności!!
    (1) Wybieramy zakładkę DVDKey 32
    (2) Sprawdzamy czy ustawiony jest port I/O na 0x000 (w przypadku X360 USB Pro, w przypadku innych kontrolerów może być inny port)
    (3) X360USB PRO zostanie rozpoznany jako Primary Master wersja oprogramowania będzie wyświetlona (w tym wypadku Ver 0.18)
    (4) Liteon DG-16D4S powinien być wykryty i gotów do pracy
    (5) Zaznacz opcję Dummy.bin
    (6) Kliknij przycisk SlimKey

Jungle flasher wykona kilka operacji

Na koniec należy zapisać plik

D. Po prawidłowym zapisaniu klucza przechodzimy do odblokowania napędu. Rozkręcamy nasz napęd i patrzymy jaką mamy wersje chipsetu:

W przypadku, gdy mamy Chip Winbond (05) możemy przejść do wykonania Kamikaze Drill

E. Zaznaczenie miejsce wiercenia Kamikaze Drill - jak sama nazwa wskazuje jest to bardzo niebezpieczne i może spowodować trwałe uszkodzenie napędu.
    Zaznaczamy na napędzie punkt zliczając PINy

Lub korzystając z templatu (w tym przypadku XBond) zaznaczamy wiertłem miejsce wiercenia.
    W tym momencie tylko delikatnie, jednak bardzo precyzyjnie zaznaczamy punkt wiercenia

F Wracamy do Jungleflashera i włączamy Vendor Mode

Kolejno klikamy YES:

Teraz musimy wyłączyć i włączyć zasilanie w mniej niż sekundę. Po przejściu do Vendor mode

Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w niebieski kwadraci (status 8C oznacza, że napęd jest zablokowany), po czym pojawi się okno:

klikamy YES i obserwujemy czy pojawiają się kropki jak na zdjęciu poniżej w czerwonej ramce:

Jesteśmy gotowi do wykonania Kamikaze Drill

G Wykonujemy powoli Kamikaze drill przy użyciu wiertła lub lutownicy, cały czas jednak sprawdzamy status Jungle Flashera. Po udanym wierceniu usłyszymy dźwięk i zobaczymy komunikat:

Jak widać napęd jest odblokowany, teraz najlepiej wykonać Full Dump i można wgrywać odpowiednie LT w zależności od wersji napędu:
    https://lh6.googleusercontent.com/-i1hdf4ndUn8/T005puH_0WI/AAAAAAAAAMU/TYOV7oGpbvc/s872/SPI4.jpg

Po zakończeniu ważne jest aby kliknąć w przycisk 0x00 - zablokować napęd

Nie zablokowanie napędu może skutkować BANem na XBL. Powyższy poradnik służy jedynie do celów informacyjnych. Autor nie bierze odpowiedzialności za wszelkie problemy wynikłe w czasie próby odblokowania napędu. Zdjęcia pochodzą z poradnika http://xboxforum.pl/artykuly-206/tutorial-odczyt-unlock-flash-lite-on-dg-16d4s-jungleflasher-124974/ oraz strony Team Xecuter - Rocking The Xbox Since 2002

Do wykonywania przeróbki napędów zaleca się używanie oryginalnych narzędzi!

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. ZombaL

ZombaL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Przeworsk
  4. jarko20

jarko20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    SkoczówCity
    Jeden plus dla autora że napisał w poradniku o full dumpie. Jak ktoś to robi pierwszy raz to wg. mnie bardzo słuszna uwaga. Bo po odczycie kluczy i zaraz potem flash napędu to niestety full dump odpada.

5. rev_krk

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wiem, że podobny tutorial już istnieje, nawet dodałem link w moim, jednak ja zademonstrowałem jak użyć narzędzi do Kamikaze Drill od Maximusa albo X Bond. Dla kogoś wprawionego nie ma problemu z wierceniem, jednak większość forumowiczów wykonuje tylko raz, dla własnego użytku. Wszyscy wiem jak łatwo uwalić napęd.

6. ZombaL

ZombaL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Przeworsk
    Templarki od ESLORD-a sprawdzaja się identycznie ;] co by Twoja nachalna reklamę troszkę ukrócić : )

7. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Top Secret:)
    poradnik przekopiowany w celach reklamowych ,nic nie dodaje do tematu. Jakbyś dodał jakieś filmiki z drilla lub kilka kwesti poruszył co nie ma na forum a tak jest nie potrzebny temat.

8. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Odp: Tutorial - odblokowanie napędu LiteOn DG-16D4S Winbond - najprostszy sposób

Dla zielonych co sami kombinować chcą to jest ok,
    Na forum też ludzie piszą poradniki co już wcześniej były i nikt nie narzeka :-D

Wysłane z mojego GT-S6500D

9. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ja nie wierze ,że zielony zrobi drilla ,żeby napęd nie wymagał wymiany pcb.

10. KaBooM

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    hehe próbować próbują z różnym skutkiem ale jeżeli człowiek ma jakąś wiedzę,umie czytać i myśli to zrobi

11. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    według mnie za duże ryzyko na takie zabawy. Tu raczej logiczne myślenie i dużo uwagi. Zrobisz złe to szukasz nowego pcb lub napędu. i taniej ktoś zrobi to według mnie jak się nei umi:).Do mxic to sądze ,że dla zielonych tam się prawie nie da nic zepsuć:) szkoda ,że samych porad odnośnie samego drila nie ma za dużo czym i jak .

12. KaBooM

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    drila trzeba zrobić ten pierwszy raz, inaczej się człowiek nie nauczy,żaden poradnik w tym nie pomoże .Pierwszy raz stres a potem leci.
    PCB drogo wymieniać lepiej wlutować sam układ ,teraz tego pełno

13. rev_krk

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ale jakie więcej chcesz porady odnośnie drilla? Masz template i zaznaczasz miejsce do drilla, później wiercisz i obserwujesz status w JF.

Akwarium25 nie ukrywam, że tutorial napisałem dla celów reklamy. Sprzedaje orginalne urządzenia Matrix'a, Xecutera czy Lizarda. Nie zapominaj, że Maximus i Geremia odkryli tą metodę i bez ich wiedzy i wkładu ani ESLORD, ani ekipa z Xtool nie zrobiliby własnej templatki. Nawiasem mówiąc, nawet nie wiedziałem o istnieniu, gratuluję!! Z chęcią mogę dołożyć je do asortymentu mojego sklepu.

Wiele osób powie, że Xecuter liczy tylko na $, jednak popatrzcie ile dobrego zrobili. Jakby nie oni nie byłoby Burner Max Payload, RGH i wielu innych udogodnień. W przyszłym tygodniu powinny być już dostępne PCB do 16D5S. A odnośnie poradnika, sam za pierwszym razem z podobnego korzystałem, tylko w wersji angielskiej i z wykorzystaniem Lizarda 360. Każdy był kiedyś zielony!

Jeszcze jedna kwestia,
    na całym świecie działają fora internetowe, gdzie ludzie wymieniają się sugestiami i poradami. Akwarium25 czy Ty też jesteś z tej grupy ludzi, która chce tylko zarabiać na przerabianiu konsol innym? Każdy może oszacować ryzyko i ocenić. A niektórych bardziej cieszy własna praca i satysfakcja niż rezultat. Zobacz jak się rozwija scena, może wkrótce okaże się, że na tym forum jest talent pokroju C4EVA i wniesie coś wartościowego. Z konsolami bardzo dużo się dzieje. PS3 już jest złamane. Po to są fora internetowe! Aby wymieniać się informacjami i rozwiązywać problemy.

Popieram słowa !KaBooM:
    hehe próbować próbują z różnym skutkiem ale jeżeli człowiek ma jakąś wiedzę,umie czytać i myśli to zrobi
    Nikt nikogo nie zmusza, każdy jest w stanie oszacować ryzyko i ew. koszty. Już pracuję nad nowymi tutorialami i albo się komuś będą podobać albo nie.

14. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Odp: Tutorial - odblokowanie napędu LiteOn DG-16D4S Winbond - najprostszy sposób

Ale dałeś wypracowanie. Po krotce...zawsze po szablonie warto sprawdzic po nozkach polozenie punktu...czesto zdarza sie ze odbiega on od punktu wytrasowanego szablonem...malo tego, nawet jesli punkty sie pokrywaja to i tak nitki w chipie moga byc roznie polozone...

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

15. rev_krk

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak dokładnie, dlatego też nie powinniśmy nigdy wiercić z szablonem!! Prz użyciu templatu tylko zaznaczyć i wiercić ręcznie, a wg mnie najlepiej kolbą. Zresztą, nawet zliczenie nóżek nie daje 100% pewności, stąd też nazwa Kamikaze Drill. Postaram się wrzucić zdjęcie jak nitki przechodzą przez scalaka, chociaż takie pewnie też widnieje na forum.
    scalak od srodka

A co do ceny, to PCB do 16D5S będzie ponad 100$ kosztować, ale tam do momentu wydania przez Matrix alternatywy nie będzie. Chociaż jeśli chodzi o PCB do 16D4S to mają w podobnej cenie.

16. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica

Jakby ktos chcial to mam czyste d5s z 1332e.....

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

17. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    to pokaż ,że opócz reklamy coś potrafisz nauczyć zielonych;)

18. oranos7

oranos7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czy rezystor w tej metodie nie jest potrzebny, bo w innych tutorialach każą przylutować rezystor 100 Ohm??

19. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    odblokujesz też bez rezystora, ale raz miałem problem z odczytem ofw i dopiero odblok ponowny z rezem naprawił sprawę.

20. MarioMan2

MarioMan2 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Potwierdzam, templarki nie zawsze równo trasują punkt, polecam zrobić to ręcznie z użyciem mikroskopu na usb, bardzo ułatwia sprawę. Opeael, jak programujesz rzeczone 1332e?

21. krisss3376

krisss3376 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Końskie
    A np jeżeli mam juz przerobiony napęd i chciałbym tylko aktualizować Lt do 3.0 to musze wiercić?

Wczytywanie...

Poleć forum