1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[Tutorial] Podłączenie obrazu XBOX360 SLIM+PC [JEDEN MONITOR]

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Szczypi0R112, Styczeń 10, 2014.

1. Szczypi0R112

Szczypi0R112 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bogatynia, Poland
    PROSZĘ O PODPIĘCIE TEMATU I PRZENIESIENIE DO DZIAŁU PORADNIKI

Witajcie! Jakiś czas temu uporać chciałem się z owym problemem który był dla mnie bardzo uciążliwy, lecz znalazłem rozwiązanie, które jest proste, i praktycznie nic nie kosztuje, ale ma swoje wymagania!

Otóż zaczynajmy:

Co będzie nam potrzebne:

Kabel DVI --> HDMI
    Kabel VGA -> VGA
    Monitor z wejściem DVI i VGA
    Monitor z funkcją przełączania kanałów (Prawdopodobnie w tych czasach każdy monitor to ma, na 100%. Odpowiada za to przycisk "SOURCE" lub jakakolwiek inna metoda, poszukajcie na google model swojego monitora i powinno wyskoczyć)
    Karta graficzna z wejściem VGA (Będzie też kilka innych, ale zależy nam tylko na tym)

Metoda z dzwiękiem*:
    Przejściówka Chinch-Jack
    Ostry nóż
    Kabel VIDEO XBOX360 z chinchami

Więc, jak to zrobić?

1. Odpinamy kable od karty graficznej i monitora (Najlepiej wyłączyć przy tym kompa, ale ja robiłem przy włączonym... Moje zasady bezpieczeństwa nie są wymagające :p)
    2. Podpinamy kabel VGA do karty graficznej i przykręcamy, po czym ciągniemy go do monitora i podpinamy go również przykręcając.
    3. Wciskamy kabel HDMI do XBOX a końcówke DVI do monitora.
    4. Wszystko jest gotowe, pozostaje nam odpalić obie platformy i sprawdzić czy działa... Przy tym sposobie XBOX nie zresetuje się podczas przełączania kanałów :)

Metoda z dźwiękiem:
    1. Robimy wszystko to samo jak powyżej.
    2. Musimy mieć przejściówkę Chinch -> Jack. Taka będzie w waszym lokalnym sklepie elektronicznym za ok. 3zł
    3. Tutaj zaczynają się schody... http://xboxforum.pl/images/imported/2013/07/24.jpg - Ten kabel to kabel wersji FAT, ale ja mam slima, więc każdy wie że w tej wersji, kabel "zamyka" dojście do HDMI tym wystającym cypelkiem...
    4. Bierzemy wspomniany kabel, i musimy za pomocą jakiejś piły/ostrego noża (Ja robiłem to ostrym nożem) odcinamy tą czarną "zaślepkę" dzięki czemu można podpiąć kabel i kabel HDMI naraz.
    5. Wpinamy do przejściówki Chinch-jack chinche czerwony i biały, a żółty niech sobie wisi i podłączamy do przejściówki nasze głośniki :)
    6. Wszystko powinno perfekcyjnie działać, a cena nie jest niska... wydamy na tą przejściówkę i kabel ok. 20-30zł bo sam kabel jest droższy :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    sa juz takie tematy, po drugie podpiecie xboxa i PC pod 2 wejscia w monitorze to nie jest jakas wielka sztuka ;)

1 osoba to lubi.
  4. Szczypi0R112

Szczypi0R112 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bogatynia, Poland
    Może i są, ale jakoś ja nie znalazłem...

5. stw997

stw997 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Problem gdy monitor ma jedno wejście. Tak jak pisał barman, co za problem podłączyć dwa kable w dwa wejścia?

6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    mam monitor z jednym wejściem więc dla mnie tutek mało przydatny.
    poza tym filozofii w tym nie ma, ameryki nie odkryłeś

7. Raiser

Raiser Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kartuzy, Poland
    kurde dobry temat dla nowych ja swego czasu też się nad tym martwiłem.

8. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    co to, kurna jest?? :D niedługo tutek z podpięcia fona do pc(via usb) będzie tu honorowany. kto tu moderuje, że takie rzeczy odwala, jprdl... kompletnie nieprzydatne, i niepotrzebne. tylko zaśmieca.

Wczytywanie...

Poleć forum