1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[Tutorial] Port USB w miejscu portu 4 pada

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez Kazner, Luty 21, 2010.

1. Kazner

Kazner Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    Witam wszystkich posiadaczy xbox 'a classic (original, 1...) zainteresowanych modyfikacją swojej konsoli. Opisana tutaj modyfikacja polega na dodaniu portu USB zamiast portu 4 na pad w konsoli, który i tak jest używany rzadko, a przez większość osób nawet nigdy. Aby wykorzystać możliwości portu USB musimy posiadać przerobioną konsolę, dzięki temu np. w XBMC możemy przeglądać zawartość pendrive'ów czy pamięci w aparacie cyfrowym, korzystać z myszki/klawiatury pod USB w linuxie, ładować telefon itp.

Co nam będzie potrzebne:

- Przedłużacz USB lub port USB
    - Taśma izolacyjna lub rurki termokurczliwe
    - Jedna śrubka/wkręt, śrubokręt
    - Wiertarka
    - Piłka do metalu
    - Pilnik

Opis wykonania modyfikacji:

Odłączamy xbox'a od sieci elektrycznej, rozkręcamy konsolę, odkręcamy i odkładamy na bok dysk twardy wraz z obudową dzięki czemu mamy "czysty" dostęp do portu 3 i 4. Odkręcamy element zawierający port 3 i 4 oraz odłączamy jego wtyczkę od płyty głównej. Od 4 portu odcinamy wszystkie kabelki tak jak pokazano na poniższym zdjęciu oraz odginamy tylną blaszkę portu i przewiercamy go na wylot, aby w efekcie wyglądał mniej więcej jak na poniższym foto

Jeżeli przedłużacz USB/port USB posiada plastikową osłonkę, która uniemożliwia wsadzenie USB w miejsce portu 4 pada ściągamy z niego osłonkę przy pomocy piłki do metalu lub noża.

Umiejscawiamy port USB w miejsce portu 4 pada, jeżeli coś nie pasuje, wprowadzamy drobne poprawki przy użyciu pilnika.

Aby zapobiec przemieszczaniu się portu musimy go zablokować, robimy to za pomocą śrubki/wkręta, wkręcamy ją w miejscu pokazanym na poniższym zdjęciu. Wkręcamy z wyczuciem tak aby port "siedział" sztywno, ale aby nic nie uszkodzić pod wpływem nacisku. Po wkręceniu śrubki/wkręta ucinamy go tak aby wystawała tylko jego niewielka część.

Łączymy teraz kabelki od portu do kostki kolorystycznie(czerwony-czerwony, zielony-zielony itd.), zostawiamy tylko kabelek żółty(możemy go w ogóle odciąć) gdyż nie jest on wykorzystywane przy USB, a służy on do przekazywania dodatkowego sygnału przy niektórych kontrolerach tj. np. pistolet(Light Gun).

Wszystkie kabelki izolujemy(każdy z osobna) oraz na koniec wszystkie razem, zaginamy tylną blaszkę z powrotem.

Umiejscawiamy porty na swoim w konsoli, podłączy wtyczkę/kostkę do płyty głównej.

To wszystko

Skręcamy konsolę i możemy się cieszyć estetycznie umiejscowionym portem USB ;) Poniżej fotki, jak prezentuje się już zainstalowany port.

Autor całości - Kazner . Kopiowanie bez zgody autora zabronione

2. Lotnik421 Xbox One

3. FRUNEK1

FRUNEK1 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Lubsko
    super poradnik bardzo przydatny

4. PoPierwszeZwiększMase

PoPierwszeZwiększMase Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nasielsk
  5. Barteszo

Barteszo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam! Mam pytanie (1)czy ten port może także posłużyć do odczyt pendrive'a jako karty pamięci jak to jest opisane w temacie obok tylko że tam jest przez kabel.
    (2)Mam kabelek usb, w którym zamiast zielonego kabla jest żółty. Czy ten żółty kabel jest zamiennikiem zielonego, czy może cały kabel jest źle skonstruowany?

6. Squashik

Squashik Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ok. Jasła
    Świetny poradnik , wszystko estetycznie wykonane ;)

7. deejaybialy

deejaybialy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    usb

witam, wlasnie przerobilem 4 port sprawdzilem dzialanie na pendrive i dziala chociaz wolno (w koncu usb 1,1) ale za to i tu mile zaskoczenie podpialem kiere rw-2050 indianapolis i ladnie smiga narazie przetestowalem tylko jedna gierke burnout 3

dzieki i pozdrawiam

8. Iwan_Wojtek

Iwan_Wojtek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Wykonałem sobie takie USB, ale niestety pendrive 8GB SanDisk nie działa (po podłączeniu zapala się dioda, ale w XBMC nie jest widoczny), myszka po podłączeniu zapala się, ale w XBMC nie działa, wielofunkcyjny czytnik kart nie działa w ogóle (nawet dioda się nie zapala), z padem od PC to samo.

Mam jakiegoś trefnego Xboxa? Kabelki łączyłem odpowiednio kolorami. Sprawdziłem nawet na innym przedłużaczu USB i to samo.

9. Br0k3R

Br0k3R Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Słupsk
    a jaki system plików na pendrive? jak NTFS to nie będzie widzieć, musisz sformatować na FAT

10. lukasss256

lukasss256 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich forumowiczów :) Nasuwa mi się pytanko czy zamiast kasować port pada nie możne by było zrobić coś w rodzaju HUB-a?? czyli np podpięć się pod któryś port od pada?? :)

11. mostu

mostu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dałoby rady zrzucać gry z pendriva przez ten port? Jeśli tak, to byłaby innowacja w xboxowym FTP

12. Crip

Crip Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystko zrobiłem tak jak na poradniku wszystko działa mysz klawiatura etc. ale tylko w menu głównym XBOXA . Gdy włączę jaką kolwiek grę i to nic nie da się zrobić ani mysz ani klawiatura nie działa a gdy wyłączę grę to znowu hula. Proszę pomóżcie mi ponieważ chce zagrać na klawiaturze.

13. lolpol123

lolpol123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  14. filzip

filzip Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Crip, sprawdź czy na pewno gra obsługuje klawiaturę, może nie ma implementacji dla klawiatury w tytule w który chcesz zagrać.

15. koli84

koli84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Raczej na pewno gra nie obsługuje klawiatury. Jeżeli klawiatura działa w xbmc(?) to w grach ją obsługujących też musi hulać:)

PS. Fajnie że ktoś się jeszcze bawi w pierwszego Xa. Dla mnie to konsola numer 1:)

16. kamisanlublin

kamisanlublin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    bardzo elegancko przedstawiony tutorialek,i mega przydatny,dzięki za to i pozdrawiam.

17. Pitterekk

Pitterekk Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Super sprawa. ja podpowiem ze swojej strony że zamiast wkręcać wkręta można użyć dobrego kleju (ja zalałem temperaturowym z pistoletu)

18. Ckyoshi

Ckyoshi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Olsztyn
    nice one :)

19. kuba9449

kuba9449 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Odświeżę temat (po co zakładać nowy...). Mógłby ktoś opisać który kolor przewodu za co odpowiada? W różnych kablach usb są różne kolory i nie wiem czy to ja źle podłączyłem czy po prostu kolory są poprzestawiane. Tak czy siak w xbmc nie widzę pendrive.

20. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Jak dobrze pamiętam to widzi pendrive tylko do 1GB

21. Jenerał

Jenerał Użytkownik Użytkownik

Polubienia: