1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tutorial Protect nand PIC12F629!!

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez adamsdg2831, Luty 3, 2010.

1. adamsdg2831

adamsdg2831 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich serdecznie chciałbym podzielić się tym właśnie o to zabezpieczeniem naszego nand:). Pozwala nam na kontrole naszego nand , włączając lub wyłączając ochronę sygnalizując to diodą . A więc zaczynajmy, co będzie nam potrzebne :

1. mikrokontroler pic12f629
    2. dioda led 2kolorowa ze wspólna katodą
    3. prosty programator pic sklecony na szybko (bardzo dużo tematów w google wpisując "programator pic"
    4.kilka przewodów (może być taśma taka jak do dysku do kompa)
    5. dobra lutownic :)
    6. trochę chęci:):)
    7. plik hex podam w załączniku wraz ze zdjęciem jak wszystko połączyć

Więc zaczynajmy :):)
    1.Najpierw trzeba zaprogramować pic 12f629 najlepiej WinPic przez port rs232.Nie ustawiamy żadnych fusów nic oscylator ma być tak jak jest.Podajemy ścieżkę do pliku HEX i fleszujemy:)

2.Po poprawnym flashu nie pozostaje nic jak tylko lutowanie do płyty xboxa
    Ją rozwiązałem to tak, że obciołem nóżki pica tak żyby wystawały na płasko i polutowałem do nich kabelki a układzik przykleiłem na taśme dwustronna taką na piance grupsza poprosty

3. po całym umiejscowieniu wszystkiego i polutowaniu czas na konfiguracje

- Ustawienie: trzymaj przycisk wysuwania napędu DVD, dioda LED stanie się pomarańczowa (5 sek)
    - Aktywacja: ​
    jeśli jesteś w trybie Ustawienia, naciśnij przycisk wysuwania DVD, aż dioda zmienia kolor na zielony
    - Wyłącz: Kiedy jesteś w trybie konfiguracji, naciśnij przycisk wysuwania aż LED zmieni kolor na czerwony
    -​
    Zapisywanie ustawień: Naciśnij przycisk wysuwania odtwarzacz DVD do momętu aż dioda LED zacznie migać.

To wszystko pozwoli na zabezpieczenie nand przed niepotrzebną aktualizacją
    niewiem jak dodać plik na forum wiec podaje link :
    http://rapidshare.com/files/345405966/adamsdg_protekt.zip.html
    lub
    http://www.mediafire.com/?mznonzzlg1k

2. Lotnik421 Xbox One

3. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    wszystko fajnie
    duży plus za pomysłowość i wykonanie :D

tylko że wystarczy zwykły przełącznik

.

4. adamsdg2831

adamsdg2831 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No tak tylko czy nie lepiej i bezpieczniej jest mieć to zrobione porządnie tak jak się należy i konfigurując przyciskiem napędu i mieć diodę a nie tylko przycisk który moim zdaniem szpeci konsole.Moim zdaniem WP bezpośrednio do masy nie jest bezpiecznym rozwiązaniem takie jest moje zdanie pozdrawiam

5. deffc0n

deffc0n Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    Kazdy ma swoje zdanie na to osobiscie uwazam ze nie ma potzreby budowania ukladu programowania pica sposob z przelacznikiem duzo szybszy i latwiejszy a efekt ten sam ;)

Wczytywanie...

Poleć forum