1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[TUTORIAL]Przeróbka softmod bez rozbierania konsoli!!

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez maksiu194, Listopad 22, 2010.

1. maksiu194

maksiu194 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jak wiemy jest dużo przeróbek soft mod, by móc korzystać z kopi naszej orginalnej gry. Najlepszy sposób to nie HOT SWAP, ale ten co zaraz opisze.

Co będziemy potrzebować:

1: Action Replay (hacked) version
    2: Pada od xbox
    3: Nożyczki, lutownice, taką kostkę do prądu [​IMG]
    4: Pendrive, lub mp3/4
    5: Taśmę izolacyjną.
    6: Pliki Sid instaler i loader [uwaga punkt 7!!!] Download sid 5.01

Download sid 4.0

7: Grę Splinter Cell, Mechassault lub 007( loader Splinter cell bądź 007 lub mechasassult nie kopie tylko oryginał) splinetr cell tylko z 2002 r Pliki mogę zapodać za zgoda administracji, bo nie chcę aby MCL na mnie krzyczał :D
    8: Takie wejście
    [​IMG] lub dla niewiedzących utnijcie przedłużkę usb bo tam taki jest .

Robimy karte pamieci z usb pendrive:

Bierzemy przedłuyżkę usbi ucinamy po srodku. Zabieramy końcówkę typu żeńskiego [​IMG] i przygotowywujemy druciki.
    1: Teraz bieremy pada i ucinamy kabel po środku, (jeżeli macie starego jeżeli nie to punkt 2).
    2: Rozkręcamy pada z tyłu do odkręcenia 7 śrubek rozkładamy pada i widzimy piny do których trzeba się podłączyć tak jak jest poniżej na zdjęciu.

Kabel ma wyglądac tak:

To ma wyglądać tak po przygotowaniu

Teraz podłączamy pada/kabel i oczywiście pendriva do dowolnego portu i otwieramy Memory(tam gdzie są dysk w xboxie) i wyświetli nam sie conntroler nr (nr- numer portu). Wchodzimy w niego i xbox zapyta się czy ma go sformatować, bierzemy tak i czekamy. Gdy się zakończy wyjmujemy go i podłączamy do komputera.

Teraz musimy ściągnąć Action Replay (hacked) mam (moge upnąć) i usbview.exe - też mogę upnąć. Po ich ściągnięciu otwieramy usbview.exe.
    Teraz rozwijasz liste mój komputer/sterowniki usb/root hub i ujrzysz coś takiego.

Jeżeli już zainstalowałeś Action Role Play wchodzisz do folderu gdzie program został zainstalowany:
    NP C:program Files\DatelAction Replay\ XBOXDrivers i otwórz xbreader.ini, zjedź na dół i ujrzysz coś takiego:

Teraz musisz usunąć tylko w pierwszej linijce !!!!! VID_ i PID_ i podać te które są w usbview.exe jak wyżej.

Zamień VID_ digits na te yyyy digits,( z usbwiew) i PID_ digits na te(z usbwiew) zzzz digits. Teraz zapisz xbreader,ini.

Przejdź do menu Start, Panel sterowania, a następnie kliknij przycisk "Przełącz do widoku klasycznego" na lewej stronie i na górze. Kliknij dwukrotnie ikonę System, kliknij kartę Sprzęt i kliknij przycisk Menedżer urządzeń. Rozwiń Universal Serial Bus Controllers wiersz, kliknij prawym przyciskiem myszy na USB Mass Storage Device, a następnie kliknij przycisk Aktualizuj sterownik. Teraz, w oknie Aktualizacja sterowników sprzętu, wybierz opcję "Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane)" i kliknij przycisk Dalej. Wybierz "Nie wyszukuj". Wybiorę sterownik sam i podajemy jego namiary ( zanjduje się tam gdzie jest action replay. Kliknij przycisk Dalej. Wybierz "ActionReplay XBOX" i kliknij przycisk Dalej.

[To dopiero po zakończeniu softmoda]
    Odinstalowywanie Xbox USB:
    Podłącz USB w komputerze (nie otwieraj AR !). Przejdź do Panel sterowania, System, kliknij kartę Sprzęt i kliknij przycisk Menedżer urządzeń. Przejdź do USBIO kontrolowanych urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy na ActionReplay XBox i kliknij deinstalacja. Przejdź do mój komputer i sformatuj i będziesz miał regularne USB zpowrotem.

SOFTMOD:
    Sciągamy SID 5.0 instalator loader zależy jaka mamy oryginalną gre z tych trzech

Jeżekli są spakowane ropakowywujemy je ,jeżeli nie kopujuemy do action replay. Tam wybieramy nasz save i przenosimy do memory card (naszego pendrive).

Teraz odłączasz pendrivea podłączasz do xboxa i włączasz go.

Wchodzisz w memory wybierasz, controler:

Teraz bierzesz i kopiujesz wszystkie savey z pendrive na dysk twardy konsoli;

Splinter Cell: Wybierz Start Game, LINUX przyciskiem myszy, a ty przyzwyczajenie widać żadnych punktów kontrolnych, ale nadal prasy do punktów Sprawdź dwa razy. Następnie instalator powinien się ładować. Fotki z procesu:

Mechassault:Włączamy grę i wchodzimy do campaign. tam wybieramy run linux i powinien się załadować softmod instaler

007 - AUF: Wkładamy grę i odpalamy, ją. Następnie wchodzimy w Load Mission zaznaczamy xbox hard disk i załadować savea po tej czynności otworzy nam się okno softmodinatsler. SCREENY:

To wszystko, na ekranie telewizora powinien pojawić nam się instalator softmoda.

oczywiście robimy backup!!!:

I jak już to mamy klikamy:

Reszta według tego filmiku!! Życzę udanej przeróbki!!

YouTube - xbox softmod

Tekst made by Maksiu194(sam pisałem z tego co robiłem, tłumaczenie z angielskiego też)Zdjęcia są własnością innych urzytkowników.
    Jeżeli czegoś nie wiesz, lub nie działa napisz do mnie, chętnie Ci pomogę.
    GG:20537043

Jeżeli potrzebujesz jak przerobić za pomocą Mechaassault, lub 007 to chętnie dodam. Tylko napisz mi na PW, lub skype i GG.

Ps1: Wdarł się błąd podczas instalowania bierzemy dual bootable i virtual c & eproom!!!! To jest ważne !!!

Tu macie action replay hacked

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

Password:
    snesorama

Działa na pewno bo ja tak przerabiałem.

2. Lotnik421 Xbox One

3. MrManiek

MrManiek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja pamiętam, kilka lat temu jak chciałem to zrobiłć, i nie udało się, wkurzyłem się i kupiłem na allegro se CHIPA ALLADINA, dałem kolesiowi co naprawia telefony, razem z wzorem. po 2 miesiącach mi go oddał, xbox nie działał, wziąłem go rozebrałem, i poprawiłem kabelki, i moim oczom ukazał się EVOX :D
    heh pamiętam te czasy, a teraz to xboxa 360 flas***emy przez DOSFLASHA i gitara :D

4. loRdRumek

loRdRumek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Pamiętam jak byłem jednym z betatesterów modu Technix'a i kogoś tam - był trochę łatwiejszy - wgrywało się wszystko przez taśmy ata na dysk :) I potem przekonywało się ludzi, by nie płacić za Alladiny etc :D No i tymi softmodami można było naprawić wiele błędów xbox'a bo tam najczęściej sypało się oprogramowanie :D

5. deepdarek

deepdarek Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Tychy, Poland
    dzięki na pewno sie przyda

6. Bajapl

Bajapl Użytkownik Użytkownik

Polubienia: