1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

TV czy monitor?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Generic, Marzec 6, 2014.

1. Generic

Generic Banned Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Około tygodnia temu zakupiłem Xboxa 360. Muszę wymienić swój dotychczasowy telewizor ponieważ jest po prostu już za słaby. W tym celu rozważam nad kupnem monitora lub TV. Bardziej jestem za pierwszą opcją gdyż rzadko oglądam filmy, seriale itd w telewizji, a rodzina również ogląda sporadycznie i nie zależy im na wysokiej jakości. Monitor przydałby się bardziej gdyż mógłbym go podłączyć także do laptopa. Jednak zależy mi na w miarę dobrej jakości obrazu podczas grt na Xboxie i mam do Was kilka pytań.

1. Zasadnicze pytanie. Na czym jest lepsza grafika TV czy monitorze?
    2. Czy jeśli mam dekoder Cyfrowego Polsatu HD 5000 w którym znajduje wejście na HDMI to mógłbym go podłączyć do monitora który rzecz jasna również miał owe wyjście?
    3. Mam okrojony budżet do 600zł więc co w tym przypadku lepiej wybrać - mniejszy telewizor plazmowy czy większy monitor?

2. Lotnik421 Xbox One

3. PanLemur

PanLemur Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Olsztyn
    Witaj.
    Małej plazmy nie kupisz. Plazmy są b. drogie w produkcji dlatego mamy w nich tylko duże opcje. Co do lcd/led :
    Monitor od TV nie różni się praktycznie niczym. TV jest bardziej opłacalne bo ma więcej wyjść HDMI usb . Pomyśl czy nie warto dołożyc 400 zl i nie kupić sobie samsunga full hd 32 cale lub jeżeli twierdzisz że Ci wystarczy to HDready. Monitory jednak są tańsze. Sam swojego TV kupiłem za 1000zł. Jakbyś był ciekawy modelu to F5000 32 cale.

4. trudneto

trudneto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gela
    Ja miałem taki sam problem że z mniejszym budżetem bo 400 zł. Na początku myślałem, aby kupić monitor bo też, że podłącze laptopa, ale te monitorowe głośniki są beznadziejne. Czytałem dużo postów co lepsze i z tego co stwierdziłem po opiniach lepszy jest tv , grafika będzie z tego co wiem taka sama a do tv zawsze możesz podpiąć więcej urządzeń w przyszłości. Ją za 400 zł w tamtym roku kupiłem tv sony bravia hd ready 20 cali i mi wystarcza taka prawda jest, że rozdzielczość 1080p bardzo mało gierek na 360 obsługuje. Za 600 zł możesz kupić w bardzo dobrym stanie 32 uźywke. Więc ja ci polecam kupno telewizora.

5. Generic

Generic Banned Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A jeżeli chodzi o podłączenie do TV/Monitora to widzę że jest kilka różnych rodzajów kabli. Czy wszystkie rodzaje kabli nie wpływają na jakość obrazu, czy jednak wśród nich jest któryś z lepszych?

6. barycz

barycz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    Miałem ten sam problem. Polecam Samsunga T22C300 mały TV 21,5 cala. FullHD jezeli siedzisz blisko jak przy monitorze to gra sie świetnie. A w dodatku ma wbudowany tuner DVB-T więc podłączysz antenę to można TV obejrzeć. Minus jedyny jest taki, że ma tylko jedno wejście HDMI. U mnie HDMI podłączony jest do xboxa, a D-sub do laptopa i jakość obrazu jest świetna. Głośniki w TV tez niczego sobie. Z mojej strony mogę smiało polecić ;)

Wczytywanie...

Poleć forum