1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tv plazmowy i gry uwzględniające tą technologie. [prośba do graczy]

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Warper, Luty 14, 2009.

1. Warper

Warper Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam i już spieszę z wyjaśnieniem, jak wiadomo plazmy (telewizory w technologii PDP) w ogólnej świadomości użytkowników nie nadają się na wyświetlacz do gier. Posiadają taką wadę iż mogą "wypalić" stałe elementy obrazy w grach, takim elementem jest wszelaki HUD (mapy, prędkościomierze itp)

Z tych czy innych powodów stałem się posiadaczem tego piętna i trzeba z tym żyć, nie chcę zanudzać tym wątku, ale jeżeli ktoś zechce to wyjaśnię dogłębnie jak się on sprawuje w praktyce na co trzeba zwracać uwagę itp.

Tymczasem mam prośbę do wszystkich graczy a mianowicie o krótkie recenzję posiadanych gier (w poniższej formułce lub dowolnej innej) z odpowiedzią na pytanie:

Czy dana gra posiada funkcję przeźroczystości HUD (i innych rzeczy stałych)
    Czy da się ją wyłączyć, przesunąć itp ?

Tytuł: GTA 4
    Opis: HUD przeźroczysty z możliwością całkowitego wyłączenia

Tytuł: Mirror's Edge
    Opis: brak HUD

Tytuł: GOW II
    Opis: HUD (broni) możliwość ustawienia wyświetlania tylko w momentach
    używania broni (czasowo zanikający)

Tytuł: FALLOUT III
    Opis: HUD przeźroczysty z możliwością całkowitego wyłączenia i ustawienia przeźroczystości

Tytuł: Race Driver GRID
    Opis: całkowite wł/wył HUD

Tytuł: Test Drive Unlimited
    Opis: całkowite wł/wył HUD

----------------------------------------------------------------------------------------------------
    GRY ZE STAŁYM HUDEM :(
    - BURNOUT PARADISE

(pytania mogą wydawać się śmieszne ale dla posiadacza "plazm" dosyć istotne /zwłaszcza nowych plazm/, nie znalazłem nigdzie indziej takiego wątku)

Z góry dzięki za wpisy :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. pawelkrak

pawelkrak V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków/Wieliczka
    Ja mam plazme 42" SAMSUNGA. Jest katowana od rana do wieczora na przeróznych grach oraz jak sie nie gra to ogladam na niej TV. NIe zauwazylem problemu z wypalaniem. Kazda nowa plazma ma opcję która eliminuje wypalanie piksela poprzez skok pixela co jakis czas. A obraz na PLAZMIE jest bez porównania w stosunku do LCD, przede wszystkim kolory, ostrość oraz czerń ;)

4. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    dokladnie w nowych plazmach efekt "duszkow" jest juz parwie wyeliminowany.
    trzeba by ja tak katowac dosyc dlugo. teraz telewizory zmienia sie dosyc czesto (3-5 lat) wiec chyba nie trzeba sie tym tak przejmowac

5. Warper

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wiedziałęm że tak będzie :D, wojny plazmowo-lcd'owej nie rozprzestrzeniajmy.
    Z plazmą też nie mam problemów a jedynie z psychą. :DD
    Co prawda nie widziałem jeszcze "nowej technologicznie" plazmy wypalonej z jakimś logo ale zobaczyć też nie chce, temat założony czysto poznawczo-eksperymentalnie,
    jak mam kupić jakąś grę to zwracam na to uwagę, szukam screenów itp, informacji takiej raczej nie podają producenci dwa to brak takiego wątku a może pare osób będzie zainteresowanych.

Dalej proszę o wpisy, zbędnych wywodów na temat plazm, wyboru technologii tv oraz poziomu mojej inteligencji itp proszę nie wpisywać. :)

6. only

only Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  7. QuaTro

QuaTro Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Mam plazme Panasonic Viera 42". Katuje w FIFE non stop jak mam czas, a tak to lecie jakas VIVA czy inne kanaly z TV. Jeden raz pamietam ze jak zasnalem na graniu w fife i obudzilem sie po 3h to TV byl lekko wygaszony (w XE wlaczylem ta funkcje) i jak go wylaczylem to byla taka poswiata ale do rana zniknela:] Mała zywotnosc plazm, wypalanie sie znakow itp o juz jest MIT.

8. Warper

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za linki ale już to przerabiałem :) plazma (42' Viera) jest u mnie od ponad 6 mies i w tym czasie przerobiłem już większość "problemów" z plazmą w tym zaśnięcie przy screenie z logo odtwarzacz ;) napis utrzymywał się ale po ok 2 dniach dał za wygraną. Z doświadczenia wiem że trzeba się postarać o wypalenie czegoś takiego.

Jestem też ciekaw jak długo udało wam się katować non stop tv w jedną grę ;) ? Nie należę do osób mających za dużo czasu więc ja najwyżej 2h.

9. Voodoo199

Voodoo199 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nsa
    Dlatego najlepiej zaczekać i kupić telewizor laserowy jak już wejdą do obiegu :)

10. Warper

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    myślałem że żartowałeś :D
    LASEROWY TV

Wczytywanie...

Poleć forum