1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Twórca Battlefielda 3: Blokowanie używanych gier ma swoje plusy i minusy

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Rafau666, Maj 1, 2012.

1. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
    Patrick Bach ze studia DICE zauważa zarówno pozytywne, jak i negatywne strony blokady na używane gry, która według plotek ma być wprowadzona przez konsole następnej generacji.

W ostatnim czasie pojawiły się plotki o nowej funkcji w konsolach następnej generacji, przez którą gry używane już na innym sprzęcie nie będą uruchamiane. - Tak, słyszałem o tym - przyznaje Patrick Bach ze studia DICE w rozmowie z dziennikarzami CVG. - To może być zarówno zwycięstwo, jak i porażka - stwierdza.

- Porażką okaże się wówczas, jeśli będzie to oznaczać, że gracze zaczną kupować mniej gier za taką samą ilość pieniędzy. Można na to jednak spojrzeć także z perspektywy firm tworzących gry, które w dzisiejszych czasach cierpią z powodu handlu grami z drugiej ręki - zauważa. Zdaniem Bacha wynikająca z tego niepewność jest powodem, dla którego na rynku pojawia się tak mało nowych marek.

- Pozytywną stroną tej blokady byłoby więc tworzenie nowych gier, a także nowych marek. Zwiększyłyby się bowiem szanse choćby dla produkcji, które nie mają trybu multiplayer. Mogłyby powstawać świetne tytuły przeznaczone wyłącznie dla jednego gracza. Dziś po prostu nie możesz ich robić, gdyż ludzie zwyczajnie je piracą - to smutne - mówi.

- Z perspektywy gracza, jeśli chcesz kupić tak wiele gier, jak to tylko możliwe, może to natomiast stanowić pewien problem. Jeśli jednak domagasz się większego zróżnicowania, to może to przynieść więcej pozytywnych skutków niż negatywnych. Jedno wiem jednak na pewno - ludzie nie robią tego dla samego faktu bycia złym czy głupim. Tu chodzi o kreowanie pewnych korzyści dla konsumentów - dodaje przedstawiciel studia DICE.

Ostatnio gorącą dyskusję dotyczącą blokady na używane gry w konsolach następnej generacji wywołały komentarze Rasmusa Hojengaarda ze studia Crytek.

2. Lotnik421 Xbox One

3. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    To ma sens. Jednak jeśli będzie jeszcze więcej marek, a ceny gier nie spadną to i tak nikt nie kupi tych nowych marek, bo nie będzie miał na nie pieniędzy. Każdy będzie wolał zostać przy starych, sprawdzonych markach, a do nowych podejdzie w stylu 'jak jedynka zbierze dobre oceny, to dwójkę kupię'.

4. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Jeśli chcą skończyć z używkami to muszą wydawać dema do każdej gry, bo kto kupi grę w ciemno jeśli nie będzie mógł jej odsprzedać.

1 osoba to lubi.
  5. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    dokładnie, mnie to najbardziej denerwuje. Twórcy mówią " Kupcie naszą grę a na pewno się nie zawiedziecie " - takie słowa mi nie zapewnią tego że jak kupię grę za 200 zł to będzie mi się podobać!

6. d2darkness

d2darkness Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    wszystko ok jeżeli gry stanieją.
    W tym momencie spokojnie co miesiąc mogę kupić premierową grę bo mnie stać ale co jak założył bym rodzine ?
    Już nie było by tak lekko kupić taką świeżą grę a czekanie aż stanieje nie należy do mnie do najlepszych rozwiązań.

7. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    "Dziś po prostu nie możesz ich robić, gdyż ludzie zwyczajnie je piracą - to smutne - mówi."
    Pozdro dla tego pana, jeżeli myśli, że piractwo po zablokowaniu używanych gier się zmniejszy. Idiota.

8. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ciekawe w jaki sposób chcą te używki zablokować

Wczytywanie...

Poleć forum