1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Tworzenie okładki na płycie Printable metodą LightScribe - potraficie?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Aldric666, Styczeń 30, 2012.

1. Aldric666

Aldric666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was wykonywał może nadruk na płytę DVD Printable metodą LightScribe?

Próbowałem sam na płytach DL+ Omega, ale za każdym razem wyskakuje mi komunikat, abym włożył prawidłową płytę do nadruku - korzystałem z programów Nero Cover Designer oraz SureThing CD Labeler. Powierzchnia ma tą charakterystyczną białą powłokę, delikatnie chropowatą. Jednak nie działa. Płytę wkładam poprawnie, górą do dołu, aby laser mógł drukować okładkę. Zainstalowałem także oprogramowanie pomocnicze LightScribe System Software w wersji 1.18.24.1, ale nie przyniosło ono pozytywnych rezultatów.

Może coś wykonałem źle? Zajmuje się tym po raz pierwszy. Czytałem poradniki w sieci i postępowałem zgodnie ze wskazówkami. Moja nagrywarka to LG GSA-H20L z firmware 1.02 - obsługuje LightScribe.

2. Lotnik421 Xbox One

3. karol93ts

karol93ts Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rudenka
  4. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
  5. Aldric666

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Płyta, na której chce wydrukować cover jest w dotyku taka sama jak płyta Supratec, przeznaczona do nadruku: do NADRUKU DVD9 DL 8,5GB Printable Dual Layer x8 (2039857904) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a mimo to nie mogę nic na niej wydrukować. Na innych aukcjach są płyty z taką samą powierzchnią, przeznaczoną do nadruku tylko innych marek, np.: Esperanza DVD+R DL 8,5GB Printable x 8 szt. 50 (2068502472) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Nie wiem, czy nie mam nawet tych płyt: DVD+R DL Omega Printable 8.5GB x8 C-10*27873 (2082093208) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Moja wygląda identycznie: DVD+R DL Esperanza Printable 8.5GB x8 C10*27071 (2090074741) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Więc musiałbym kupować jeszcze inne płyty, dedykowane pod tą nagrywarkę LightScribe?

6. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    płyty nie mają być do druku, tylko do lightscribe... to są dwie różne technologie.

płyty do nadruku pozwalają na nadruk przy wykorzystaniu kompatybilnych drukarek atramentowych.

płyty do lightscribe pozwalają na "wypalenie" warstwy wierzchniej płyty.

płyta musi być stalowo-złota z kodem paskowym na wewnętrznej krawędzi płyty, tak jak w drugim poście (tj. http://www.henryx.pl/product/image/4...tscribe_00.jpg)

7. Aldric666

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Aha... Już chyba wiem, dlaczego nie działa.

Do LightScribe potrzebna jest inna płyta, o taka: Verbatim DVD+R DL x8 8,5GB LightScribe v.1.2 Jewel Case 1 szt. - Henryx.pl - Nośniki, Pendrive, Dyski Twarde, Akcesoria
    Natomiast ta z biała chropowatą powierzchnią: do NADRUKU DVD9 DL 8,5GB Printable Dual Layer x8 (2039857904) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. "Przeznaczona do nadruku w przystosowanych do tego celu drukarkach atramentowych". :)

I wszystko jasne.

EDIT: O, doszliśmy do tego samego. A wiecie może jak nazywa się taka drukarka do tworzenia okładek płyt Printable?

8. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    masz tutaj przykład takiej drukarki:

Epson Stylus Photo 900

Wczytywanie...

Poleć forum