Tworzenie okładki na płycie Printable metodą LightScribe - potraficie?

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was wykonywał może nadruk na płytę DVD Printable metodą LightScribe?

Próbowałem sam na płytach DL+ Omega, ale za każdym razem wyskakuje mi komunikat, abym włożył prawidłową płytę do nadruku - korzystałem z programów Nero Cover Designer oraz SureThing CD Labeler. Powierzchnia ma tą charakterystyczną białą powłokę, delikatnie chropowatą. Jednak nie działa. Płytę wkładam poprawnie, górą do dołu, aby laser mógł drukować okładkę. Zainstalowałem także oprogramowanie pomocnicze LightScribe System Software w wersji 1.18.24.1, ale nie przyniosło ono pozytywnych rezultatów.

Może coś wykonałem źle? Zajmuje się tym po raz pierwszy. Czytałem poradniki w sieci i postępowałem zgodnie ze wskazówkami. Moja nagrywarka to LG GSA-H20L z firmware 1.02 - obsługuje LightScribe.
 

karol93ts

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co się orientuję to musi być specjalna płyta. Tez mam taka nagrywarkę i na byle jakiej płycie nie mogę nadrukować. Więc kupuje płyty specjalne do tej nagrywarki. Nie wiem jak ta płyta się nazywa ale ma tak wyglądać. :) http://www.henryx.pl/product/image/464/Plyta_Lightscribe_00.jpg
 

Seban_ZA

Użytkownik
Użytkownik

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Płyta, na której chce wydrukować cover jest w dotyku taka sama jak płyta Supratec, przeznaczona do nadruku: do NADRUKU DVD9 DL 8,5GB Printable Dual Layer x8 (2039857904) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a mimo to nie mogę nic na niej wydrukować. Na innych aukcjach są płyty z taką samą powierzchnią, przeznaczoną do nadruku tylko innych marek, np.: Esperanza DVD+R DL 8,5GB Printable x 8 szt. 50 (2068502472) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Nie wiem, czy nie mam nawet tych płyt: DVD+R DL Omega Printable 8.5GB x8 C-10*27873 (2082093208) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Moja wygląda identycznie: DVD+R DL Esperanza Printable 8.5GB x8 C10*27071 (2090074741) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Więc musiałbym kupować jeszcze inne płyty, dedykowane pod tą nagrywarkę LightScribe?
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
płyty nie mają być do druku, tylko do lightscribe... to są dwie różne technologie.

płyty do nadruku pozwalają na nadruk przy wykorzystaniu kompatybilnych drukarek atramentowych.

płyty do lightscribe pozwalają na "wypalenie" warstwy wierzchniej płyty.

płyta musi być stalowo-złota z kodem paskowym na wewnętrznej krawędzi płyty, tak jak w drugim poście (tj. http://www.henryx.pl/product/image/4...tscribe_00.jpg)
 

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Aha... Już chyba wiem, dlaczego nie działa.

Do LightScribe potrzebna jest inna płyta, o taka: Verbatim DVD+R DL x8 8,5GB LightScribe v.1.2 Jewel Case 1 szt. - Henryx.pl - Nośniki, Pendrive, Dyski Twarde, Akcesoria
Natomiast ta z biała chropowatą powierzchnią: do NADRUKU DVD9 DL 8,5GB Printable Dual Layer x8 (2039857904) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. "Przeznaczona do nadruku w przystosowanych do tego celu drukarkach atramentowych". :)

I wszystko jasne.

EDIT: O, doszliśmy do tego samego. A wiecie może jak nazywa się taka drukarka do tworzenia okładek płyt Printable?
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Aha... Już chyba wiem, dlaczego nie działa.

Do LightScribe potrzebna jest inna płyta, o taka: Verbatim DVD+R DL x8 8,5GB LightScribe v.1.2 Jewel Case 1 szt. - Henryx.pl - Nośniki, Pendrive, Dyski Twarde, Akcesoria
Natomiast ta z biała chropowatą powierzchnią: do NADRUKU DVD9 DL 8,5GB Printable Dual Layer x8 (2039857904) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. "Przeznaczona do nadruku w przystosowanych do tego celu drukarkach atramentowych". :)

I wszystko jasne.

EDIT: O, doszliśmy do tego samego. A wiecie może jak nazywa się taka drukarka do tworzenia okładek płyt Printable?
masz tutaj przykład takiej drukarki:

Epson Stylus Photo 900
 

Do góry Bottom