1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

tylko czarno biały obraz rgh

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez martin66, Luty 14, 2014.

1. martin66

martin66 Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    problem jest następujący:
    po podłączeniu do telewizora konsoli kablem RGB mam tylko czarno biały obraz i buczenie. po podłączeniu kabli av odpowiedzialnych za dzwiek mam upragniony dzwiek. teraz pozostaje pytanie co mam zrobic zeby miec kolorowy obraz. próbowałem bawić się w ustawieniach i nic. kiedy wszystko pod kabel av nie ma ani dzwieku ani obrazu.
    z goryy dziekuje za odpowiedz

2. Lotnik421 Xbox One

3. klaudia2697

klaudia2697 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chorzów
    Możliwe że twoj tv nie czyta rozdzielczości 60 pal zmien na 50

Wysłane z mojego WT19i przy użyciu Tapatalka

4. martin66

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Probowalem. Swojego czasu mialem xboxa i wszystko ok chodzilo

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Masz zły kabel, podłącz componentem, przejściówki RGB nie zadziałają.

6. martin66

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Pod komponentem nic nie dziala. Telewizor nie reaguje. Czarno bialy obraz jest pod kompozytem (kabel komponent + kompozyt) . Sptawdzalem na samym kompozycie (drugi kabel) i tez nic nie reaguje.

7. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To telewizor ma uszkodzone złącza

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

8. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Kabel Component to ten kabel który ma 6 Chinchy niebieski,zielony,Czerwony (Wizja), Biały, Czerwony (całe chinchce na kolor - Sygnał Audio) i zółty (zwykłe wyjście zwane Video), ty do TV po Componencie podłączasz wszystkie poza żółtym. Żółty to zwykłe wyjcie AV i jego nie stosuje się w połączeniu Componentowym.... Dodatkowo żeby Component funkcjonował musisz na wtyczce co idzie do konsoli przełączyć na HD, w innym przypadku kiedy masz ustawione na nie HD działa zółty chinch czyli zwykłe wyjscie AV i obraz wtedy tez jest tragedia. Po Componencie obraz powinien być zbliżony do tego co idzie po HDMI

9. martin66

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak, ale ja nie chce hd poniewaz moj tv obsluguje nie ma mozliwosci wyswietlenia obeazu w rozdzielczosci hd

10. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    A masz wejście Componentowe w TV? https://www.google.pl/search?q=wejś...li_do_telewizoraoczywiscie_kabla.html;800;600 jeśli masz to obraz w HD pujdzie

A po 2gie pisałeś ze łaczysz kablem RGB, a dla mnie RGB to albo Component albo D-SUB

11. martin66

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie. Tylko scart i chinch. Zielony kabel odpowiedzialny za obraz podlaczylem pod obraz (zolty) i tylko tak go uzyskalem

12. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Psss no to sie nie dziwmy. Mieszasz sam sobie, bo masz źle podłączone. Musisz użyć żółtego Chincha (Sygnał VIDEO) następnie jeśli masz kabel 6 chinchowy ten z przelącznikiem HD to podłączasz tylko zółty chinch (wizja) do zółtego gniazda w TV oraz biały i czerowny (całe kolory) Audio.. . przełącznik na wtyczce musi być KONIECZNIE przestawiony na NIE HD, HD działa tylko w przypadku gdy wykorzystywane są wtyki niebieski,zielony,czerwony.

różnica w kablach jest taka że w sygnale VIDEO (zólty chinch) idą wszystkie kolory włącznie z synchronizacją w jednym przewodzie, zaś kabel Component z chinchach zielony, niebieski, czerwony idą z osobna te kolory, przez co uzyskuje się o wiele wiele wiele lepszą jakość obrazu, niestety TV musi posiadać wejście Komponentowe, w przeciwnym razie pozostaje tylko podłączać po zwykłym sygnale VIDEO, czyli zółtym chinchu.

13. martin66

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ale jak podlaczam zoltym, bialym i czerwonym to nic nie ma. Przelacznik oczywiscie ustawiony jest na tv (nie hd). Ten sam efekt (brak obrazu) jest na kablu z wyjsciem tylko czerwony zolty bialy

14. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
  15. martin66

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ten sam efekt pod scart. Jak napislem wczesniej mam zwykly composite i to samo co pod tym z 6 chinch po podlaczeniu zoltego bialego czerwonego czyli brak obrazu

16. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Zrób zdjęcie tyłu tv gdzie są gniazda. Zrób kolejne z podłączonym kablem.

17. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    No ok teraz wszystko wiem. To coś jest na rzeczy faktycznie. Albo ale wątpię żeby oba kable były walnięte, może coś z TV, ale tu pytanie czy podłączałeś i poprzez Adapter Scart do TV jak i również przez wejscie AV w TV (czyli już po samym chinchu)

Inne prawdopodobieństwa to źle ustawione są ustawienia w Wyświetlaniu obraz w menu konsoli, wyjście było by podłączyć chwilowo konsolę po HDMI jeśli masz w konsoli do TV innego co ma HDMI, wejść w ustawienia i zrobić kilka przestawień, 2-gi pomysł tymi kablami co masz, a szczególnie Componentem (6 chinchy) spróbować podłączyć pod TV który ma wejście Componentowe.

3 cie wyjscie włączyć konsolę uprzednio wciskając i trzymając guzik Synch, lub kolejny sposób resetu guziki na padzie Y i RT po czym środkowym guzkiem na padzie (GUIDE) włączmay konsolę, oczywiście guziki na padzie Y i Rt trzymamy dopuki konsola się nie uruchomi,, mozliwe ze triki resetów pomogą (jednak mało prawdopodobne)

18. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie zielony nie wystarczy heh. Ktos po to wymyślił kolory aby je tam podpisać. Nie dziala znaczy ze cos uszkodOne

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

19. martin66

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A wiec tak. Podlaczylem tak jak byc powinno i nic nie bylo (av). Czarno bialy obraz jest kiedy podlacze kablem rgb z oryginalnego kabla. Dzwiek i czarno bialy obraz jest kiedy podlacze czerwonu bialy i zielony.

Mialem mozliwosc podlaczenia pod hdmi i wszystko dzialalo. Sprawdzilem na 3 telewizorach, jedym kablu z 6 chinchami i jednym z 3.

20. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To wychodzi ze kable uszkodzone. Obraz w ten sposób musi sie pojawić. Nie ma zreszta innego podłączenia

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

21. dragus1208

dragus1208 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chojnice
    martin66 kupił x'a ode mnie ( jakby co SLIM płyta główna Trinity). Grałem cały czas na HDMI i obraz był cały czas ok. Wcześniej jednak miałem ją podpięte pod stary tv i wszystko było ok, czyli usterkę konsoli można by wykluczyć. Czy mogą mieć jakiś wpływ ustawienia konsoli że nie ma obrazu na composite??

Wczytywanie...

Poleć forum