1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ubisoft bardziej ceni sobie gracza z konsolą Xbox One niż PlayStation 4

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 15, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3215
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Ciągle słyszymy o kolejnych grach multiplatformowych obecnej generacji, których sprzedaż dominuje wersja na PlayStation 4. Okazuje się jednak, że to nie posiadacz konsoli Sony jest najwięcej warty dla jednego z największych wydawców - Ubisoftu.

Jak wynika z raportu finansowego firmy Ubisoft, na każdego dolara wydanego przez posiadacza PS4, osoba z konsolą Xbox One wydaje $1,25. Oznacza to tyle, że chociaż na rynku jest więcej konsol obecnej generacji od Sony, to ci ze sprzętem konkurencji są bardziej przywiązani do gier francuskiego wydawcy i teoretycznie, gdyby wynik sprzedanych konsol był taki sam, to konsole Microsoftu generowałyby największych przychód dla Ubisoftu.

Przeciętna osoba z XOne może i wydaje więcej na gry Ubi, ale nie zmienia to faktu, że aż 41% ogólnego przychodu z trzeciego kwartału pochodzi z portfeli graczy z PS4 w stosunku do 27% od Zielonych, gdyż japońskich konsol jest zwyczajnie więcej na rynku. Następne w kolejności są pecety (12%) i starusieńkie Wii (6%).

2. Lotnik421 Xbox One

3. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Zajrzałem pod link podany przez Setha by poczytać komentarze i wśród tych obrażających iksboksiarzy nikt nie skapnął się, że my mamy lepszą średnią bo na PS4 gra cała masa casuali, którzy zbyt wielu gier nie kupują. Ogólnie mam wrażenie, że Xboxa wolą ludzie dojrzalsi.

Zresztą ktoś wrzucił grafikę z eksami i PS4 ma ich znacznie więcej niż XOne, ale jak się przyjrzeć to u niebieskich lwia część gier to japońszczyzna.

krzys1190 i slawek70 lubią to.
  4. slawek70

slawek70 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Radom
    Racja, ja jestem dojrzałym starym chłopem, ponad 40-letnim (sic!) grającym bardzo, bardzo często.

Biały406 lubi to.
  5. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Może trafię kulą w płot, ale zaryzykuję stwierdzenie, że XOne sprzedał sie po prostu lepiej w bogatszych krajach, gdzie gracze nie boją sie ofensywnej polityki Microsoftu, stać ich na nowe gry, inwestują w nowe rozwiązania, są prorodzinni więc zdecydowali się też na konsolę z kinectem. Może to brzmi śmiesznie, ale myślę iż badania socjologów by to potwierdziły. Wśród moich znajomych PS4 przegrywa dramatycznie (wydaje mi się, że w skali 5:1), a na kosolę Sony decydują się głównie obcokrajowcy zachęceni współdzieleniem gier. Posiadanie więcej niż jednego Xboxa także nie jest tutaj rzeczą dziwną, opórcz facetów także ich dziewczyny, żony, kochanki, wszyscy grają. Co więcej, przeglądając ogłoszenia na różnych portalach widzę od jakiegoś czasu tendencję do pozbywania się PS4. Pod koniec roku, szczególnie w okolicach Czarnego Piątku można było znaleźć konsolę Sony na gwarancji za około 150 funtów.
    Oczywiście USA, kraj potentata z Redmond, ma tutaj najwięcej do powiedzenia.

Wczytywanie...

Poleć forum