1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Udostepnianie gier znajomym

Temat na forum 'Xbox Live' rozpoczęty przez garf78, Wrzesień 7, 2014.

1. garf78

garf78 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Słuchajcie mam pytanie odnośnie udostępniania gier znajomym. Mam cyfrowo zarejestrowaną na swoim profilu Forze 5 i teraz chciałbym udostępnić ja kumplowi, żeby mógł grać na swojej konsoli. Cos tam czytałem w sieci, ale trochę mi się miesza ;). Chodzi mi o to, aby mógł sobie grać u siebie na moich grach i czy moja konsola musi być wtedy włączona? Wiem, ze to może śmieszne pytania, ale kto pyta nie błądzi :). Z góry thx.

2. Lotnik421 Xbox One

3. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Przenies licencje gry na jego konto i po sprawie :)

Wysłane z mojego HTC Vision

4. garf78

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Hmm tylko jak? :) Mam się u niego zalogowac swoim kontem, on sobie sciagnie gre i usunąć swoje konto z jego XO?

5. rbej

rbej Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie ma takiej możliwości. To nie X360.

Jak chcesz udostępnić koledze gry ze swojego konta, to musisz mu podać swój login i hasło. Wtedy on pobierze na swoją konsolę wybraną zawartość Twojego konta i będzie mógł grać bez żadnych ograniczeń.

MGKAIKA5 lubi to.
  6. garf78

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Aha, czyli aby mógł grać w moje gry moje konto musi być cały czas na jego XO mimo, iż będzie grał później już na swoim profilu tak?

7. pawel85pl

pawel85pl Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    49
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    słońca
    Dokładnie tak.

1 osoba to lubi.
  8. marlis93

marlis93 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To w końcu to kupno profili jest legalne czy nie?

9. garf78

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Po pierwsze nikt tu nie mówi o kupnie ani sprzedaży, a jedynie wymianie gier pomiędzy znajomymi. A z tego co czytałem odnośnie Twojego pytania zdania są podzielone. Na dwoje babka wróżyła, Sąd orzekł, ze tak, a prawnicy MS co innego i co najzabawniejsze każde stanowisko ma swoje rację, więc radziłbym nie kupować bo , którego dnia MS może Ci zrobić niemiła niespodziankę. ;)

10. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    sam nie wiem i pewnie nikt tego oficjalnie nie przyzna , gry działają i się sprzedają - legalnie można zalogować się swoim profilem z zakupionymi cyfrowo grami na innej konsoli np u kolegi,rodziny w USA i tam pobrać gry i grać - zgodnie z regulaminem czyli można tym samym udostępnić swoje konto komu innemu innej konsoli w tzw rodzinie

11. je2bisty

je2bisty Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    no ok, niby wszystko jasne ale prosiłbym o wytłumaczenie krok po kroku, czyli jak "krowie na rowie" :) bo miałem wczoraj problem. Pobrałem konto brata na swojej konsoli i się zalogowałem - jego w tym czasie od razu wylogowało z konsoli - zakupiłem z jego konta dodatek Premium do BF4 i pobrałem zawartość, gdy skończyłem to zalogowałem się na swoje konto, w tym czasie on zalogował się na swojej konsoli i pobrał zawartość. Gdy uruchomiłem BF4 na swoim koncie to przy nowych mapach była informacja "kup DLC" więc coś poszło nie tak ... możliwe że zanim zalogowałem się na swoim koncie to wylogowałem się wcześniej z konta brata ...

Czy tak powinna wyglądać procedura ?:
    1. Loguję się na konto brata
    2. Loguję się na swoje konto - bez wylogowywania brata -
    - dzięki temu będę zalogowany na swoim koncie i koncie brata w tle ?
    - w tym czasie on będzie mógł spokojnie zalogować się na swojej konsoli na swoim koncie ?
    - jeśli powyższa procedura jest poprawna to zawsze będę musiał się logować najpierw na koncie brata i później swoim czy można to jakoś ustawić automatycznie bez klikania/logowania za każdym razem ?

Widziałem na YT jakiś koleś tłumaczył po angielsku jak można grać w gry z innego konta, ALE trzeba było zaznaczyć w ustawieniach pobranego konta na "konto domowe" aby można było grać - wolałbym jednak tego nie robić bo wtedy chyba konto brata na jego konsoli nie będzie już "priorytetowym" ...

12. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    w tym przypadku na twojej konsoli z konta brata ustawiasz moja domowa konsola w opcjach po zalogowaniu na ten profil brata wchodząc w ustawienia/profil brata/Mój xbox/moja domowa konsola/ustaw jako domową konsolę pod warunkiem że to konto brata nie było już 3 razy ustawione jako domowa konsola lub już brat tego nie ustawił u siebie na konsoli (musi wyłączyć u siebie ) , abyście mogli grać jednocześnie online w to samo/online Ty jako gracz A brat jako B , brat loguje się na swoje konto z tym dodatkiem lub innymi grami na swojej konsoli a Ty logujesz swój własny profil i grasz w to samo w przypadku gdy jest ustawiona moja domowa konsola na tym profilu brata u ciebie na konsoli - jest to ważne a konto brata można zwyczajnie usunąć , w przypadku gdy już wspomniane ustawienie moja domowa konsola zostało 3x wykorzystane na profilu brata(innym profilu z którego chcesz skorzystać) a chciałbyś grać w to co jest na jego profilu to postępujesz tak dajesz znać bratu że będziesz logował się na jego profilu na swojej konsoli brat w tym momencie nie może używać tego profilu u siebie lub gdzie indziej na innej jeszcze konsoli XO ( na x360 może lub na stronie www przeglądać sklep itp ) bo kogoś wyloguje z automatu zawsze tego pierwszego który jest zalogowany obecnie (dlatego tylko jedna osoba korzysta w takiej sytuacji z konta) Ty jako gracz A abyś mógł grać na swoim prywatnym profilu zdobywać osiągniecia, achievmenty itp logujesz profil brata w tle i dodatkowo logujesz się na swój profil główny i w ten sposób grasz na swoim już koncie ; jeśli teraz brat zalogowałby się na swój profil na jego własnej konsoli to Ciebie z automatu wyrzuci z gry nie będziesz mógł grać jeśli Ty teraz zalogujesz ponownie na brata profil na Twojej konsoli to wyrzuci brata ....

13. je2bisty

je2bisty Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

dzięki ;)

14. roladazkluskami

roladazkluskami Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Ogólnie wg. regulaminu który akceptujesz sprzedaż profili jest zakazana.
    Pytanie należy sobie zadać np. jeżeli ktoś teraz sprzedaje na allegro forze 6
    za +- 100 pln-ów - gdzie ją kupił w takiej cenie?
    Gdyby kupił ją w Microsofcie to gre otrzymywałbyś w postaci CD-KEYA i na pewno nie kosztowała by 50 % ceny.

Jedna z opcji jaka przychodzi mi do głowy
    to zakup gry przy pomocy kradzionej karty kredytowej
    i dalsza odsprzedaż w postaci konta - profilu.
    Ale mogę się mylić.

15. Karpik0

Karpik0 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Czemu akurat kradzionej? Kupuje raz grę i sprzedaje ją wielokrotnie.

16. roladazkluskami

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak wielokrotnie?
    Możesz to opisać?

Bo myślałem że da się tylko
    używać gry na 2 konsolach.
    Czyli na jednej jako domowa i druga na zalogowanym profilu.

17. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1259
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ktoś kupuje klucz do FM6 za 220zł, sprzedaje dostęp do konta po 100zł dwóm osobą a po kilku miesiącach zmienia hasło i sprzedaje kolejnym dwóm osobą po np. 70zł i już jest do przodu, mijają kolejne np. 4 miesiące i znowu zmienia hasło i sprzedaje dostęp po 50zł albo konto. Teraz niech ma takich kont 100...

18. roladazkluskami

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To jak wytłumaczysz to:

http://xboxforum.pl/threads/gry-na-xbox-one-i-xbox-360.149922/

Dodatkowo jaki sens ma zakup gry jeżeli po 3-4 misiącach
    sprzedający Ci ją ukradnie?
    (edit: nie mam oczywiście na myśli tego sprzedającego z forum, raczej allegro)

Ostatnia edycja: Wrzesień 22, 2015
  19. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1259
    Punkty za osiągnięcia:
    113

Pytaj się jego jakim cudem sprzedaje tą grę tak tanio bo jakiś w tym musi mieć interes a dobroczyńcą zakładam nie jest. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupno w innej strefie.

20. roladazkluskami

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    O tym pomyślałem już wcześniej
    i oczywiście w RU może być taniej.... ale nie 50%
    I to bez uwzględniania prowizji allegro i zysku przedającego.

21. kacperoxp

kacperoxp Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Jawor, Poland
    Również ja chciałbym zapytać wziąłem od kolegi login i hasło zalogowalem się na swojej konsoli pobrałem grę i teraz żeby grać musze mieć włączony jego profil w tle dwa pytania
    1. Czy nie będzie to przeszkadzać żeby on mógł się zalogować na swojej konsoli czy nie wywali mnie z gry
    2. Czy da radę zrobić tak żebym nie musiał mieć jego profilu w tle jeżeli tak to jak to zrobić krok po kroku

Wczytywanie...

Poleć forum