1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Udostepnianie gier znajomym

Temat na forum 'Xbox Live' rozpoczęty przez garf78, Wrzesień 7, 2014.

1. lazi00

lazi00 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Milanów
    Logujesz się na swojej konsoli na profil kolegi, ustawiasz go jako konsola domowa, pobierasz grę i usuwasz jego profil.

2. Lotnik421 Xbox One

Ja z swojej strony polecam
  3. je2bisty

je2bisty Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1.Nie wywali, ale wywali jego jeśli będzie w tym czasie zalogowany ... oczywiście Ty za chwilę zalogujesz się na swoje(tak, żeby znajomego konto było w tle), a on ponownie loguje się na swojej konsoli.

2. Można, logujesz się na profilu Twojego znajomego na swojej konsoli i ustawiasz konsolę jako "domowa" - już nie będziesz musiał uruchamiać konta kolegi aby pograć w jego gry na swoim koncie, są ograniczenia w postaci 3 razy na rok ustawienia konta jako domowa na konsoli, radzę nie robić tego na więcej niż dwóch konsolach.

Wyznaczanie konsoli Xbox One jako domowej konsoli Xbox
    Uwaga Jako domową konsolę Xbox możesz wyznaczyć tylko jedną konsolę.

1. Przewiń w lewo na ekranie Start, aby otworzyć przewodnik.
    2. Wybierz pozycję Ustawienia.
    3. Wybierz pozycję Wszystkie ustawienia.
    4. Wybierz pozycję Personalizacja.
    5. Wybierz pozycję Moja domowa konsola Xbox.
    6. Przejrzyj informacje, a następnie wykonaj jedną z następujących czynności:
      • Wybierz pozycję Ustaw jako domową konsolę Xbox, aby wyznaczyć daną konsolę jako domową konsolę Xbox.
      • Wybierz pozycję To nie jest moja domowa konsola Xbox, aby usunąć wyznaczenie.

4. Skuszyn

Skuszyn Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam
    Mam problem odnośnie udostępnianie gier. Zalogowałem się na konsoli znajomego, pobrałem mu grę po czym przełączyłem na profil kumpla(mój w tle) Gdy próbuje się zalogować u siebie wywala jego z mojego profilu i nie może korzystać z moich gier.. i tak za każdym razem, proszę o pomoc.

5. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    516
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    A czytasz jakieś posty? Post wyżej masz ładnie opisane, prościej nie można.

kuleczka91 lubi to.
  6. Skuszyn

Skuszyn Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    moja wypowiedz została przeniesiona z innego tematu, problem dawno rozwiązany....

7. Piter_86

Piter_86 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Panowie i Panie mam pewne wątpliwości i proszę o odpowiedz taką dla lamera :)

Wczoraj dałem kumplowi mój login i hasło - ustawił sobie konsole domową, wywalił mój profil, zalogował się na swój itd.
    Dzisiaj leci po BF1 na płycie aby zainstalować ją na swojej konsoli i pograć ze mną (ja swoją kopie na płytce już mam i gram aktywnie od paru dni) - teraz pytanie: jak on ma to zainstalować? wylogować się z "mojej konsoli" czy instalować to na tym profilu co ma ustawiony teraz - chodzi mi o to żeby chłopak miał przypisana grę do swojej konsoli.

Ewentualnie jak zainstaluje teraz na tych ustawieniach co ma teraz będzie mógł grać jednocześnie online w tym samym czasie co ja?

8. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2684
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Gry z płyt nie przypisują się do żadnej konsoli. Przypisują się jedynie gry cyfrowe do profilu, na którym się je kupuje. Pytanie gdzie leci po BF1? Do sklepu? Do Ciebie? Jak do Ciebie to zapomnij, bo nie zagracie razem. Gra tylko ten, który ma płytę w domu. Gry po zainstalowaniu z płyty działają tylko z nią. Bez płyty tylko cyfrówki.

Piter_86 lubi to.
  9. Piter_86

Piter_86 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    No tyle to zdążyłem zauważyć :) Dziękuje za odpowiedź!

10. Pvl

Pvl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam mam problem taki iż kolega po zalogowaniu się swoim kontem na mojej konsoli i ustawieniu jego konta jako konsola domowa (na swojej konsoli nie miał tego włączonego) nie widać gier do ściagnięcia, widoczne do ściagnięcia są tylko te darmowe. Czy macie jakiś pomysł ? Co ciekawe kolega zakupił przedwczoraj BF1 i mi to BF1 automatycznie się na mojej konsoli także ściągnęło ale tych wcześniejszych zakupionych gier nie widać...

11. tianus

tianus Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja mam pytanie:
    Czy jeżeli kupie dlc kod i wpisze go na profilu z gra, to czy na jednej konsoli z ustawionym profilem domowym i na drugiej konsoli z profilem w tle beda te dodatki dostepne?
    Rozchodzi sie o the divison i dodatek podziemie
    mianowicie chcialem zagrac z bratem
    konto zalozone kupiona gra wszystko legal
    on gra jako konsola domowa a ja z profilem w tle (oczywiscie gram na swoim profilu)

12. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    358
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Gdańsk
    Będzie działać

Za błędy odpowiada Android

tianus lubi to.
  13. mbanano

mbanano Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

próbuje podzielić się grami z bratem. Z tego co wyczytałem w tym wątku to bez większych kombinacji, aby to działało należy:

1. dodać moje konto do jego konsoli i ustawić je jako domowe.
    2. Brat może logować się na swój profil i grać w "moje" gry, a ja w tym czasie po prostu muszę się zalogować na siebie na swojej konsoli i mamy dostęp do tych samych gier jednocześnie.

A co jeśli obaj mamy po 2-3 konta na konsolach? (u mnie jest konto główne "moje" i drugie konto dziecka). Jeśli ja ze swojej konsoli usunę na swoim profilu opcję "domowa", to jak rozumiem, drugie konto na mojej konsoli (to dziecka), utraci dostęp do moich gier (wszystkie gry mam moim koncie)?

Czy jest taka opcja lub czy ktoś ma jakiś pomysł na takie rozwiązanie:

ja mam na swojej konsoli dwa konta - na jednym są gry, drugie jest do gry "razem". Brat na swojej konsoli ma swoje główne konto z grami i konto dziecka. Chciałbym udostępnić swoją bibliotekę bratu tak, abyśmy mogli grać na 3 kontach jednocześnie (w tym na dwóch kontach na mojej konsoli) - przykład gry Ark Survival - u mnie jest splitscreen na dwa konta, a brat się dołącza mając do dyspozycji moją bibliotekę. Może jakoś rodzinnie to powiązać?

I pytanie dodatkowe - co to dokładnie jest to logowanie w tle? Chodzi o zalogowanie się na drugi profil bez przełączania tego profilu? (lub po zalogowaniu się na ten "w tle" przełączenie się na swój)

14. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    358
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Gdańsk
    Konto zalogowane w tle - logujesz się po czym przelaczasz na swoje i oba są zalogowane. Takich kont w tle możesz mieć mnóstwo. Tak samo z domowymi.
    Jeżeli gra jest na osobnym koncie to na jednej konsoli ustawiasz domową i bez logowania (dziala na wszystkich kontach) a na drugiej logujesz się w tle i przelaczasz na profil na którym chcesz grać.
    Za błędy odpowiada Android

Ostatnia edycja: Grudzień 30, 2016
  15. ManyPL

ManyPL Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    735
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Miasto:
    miasteczko sexu i biznesu ;)
    Logowanie w tle - tzn., że chcąc zagrać nie ustawiasz tego konta jako domowe, tylko najpierw logujesz się na to konto potem na swoje i wtedy grasz.(kolega @davex@davex był pierwszy<ok>)

16. kuleczka91

Polubienia:
    2684
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @mbanano@mbanano nie da się grać w 3, maksymalnie dwóch. Jak u siebie usuniesz domową konsole to wszystkie profile na Twojej konsoli stracą dostęp do Twoich gier jak i do golda jeśli masz, a te uprawnienia dostanie Twój brat. Musisz wybrać, albo brat, albo konta na Twojej konsoli.
    Logowanie w tle wygląda tak, że masz konto A z grą i te konto A jest ustawione na Konsoli 1 jako domowe, wtedy Konsola 2 żeby móc zagrać w tą grę w tym samym czasie co Konsola 1 musi zalogować ten profil na Konsoli 2 i zostawić go, a następnie przełączyć się na swój profil do grania. Inaczej MS wykrywa, że nie ma licencji, licencja się pojawia z chwilą zalogowania profilu A na konsoli nr 2 i zostawieniu tego profilu zalogowanego.

17. mbanano

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

oki, wszystko jasne - dzięki za odpowiedź. Czyli abstrahując (zawsze mnie bawi to słowo) - mając w domu dwie konsole, powiedzmy jedna dla mnie i żony, druga dla 2 dzieci nie da się jednym głównym kontem z goldem i grami ogarnąć całej rodziny... muszą ten GameSharing dopracować. Coś mi się obiło o uszy, że mieli pozwolić na dzielenie się grami do 10 osób. Nie wiem czy to plany czy już porzucony temat?

18. kuleczka91

Polubienia:
    2684
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Idzie ogranąć. Wystarczy wszystko kupować na jeden profil, a nie rozbijać na 10 innych. Ja mam domową porobioną z siostrą. Ona ma wszystkie moje gry i golda, a ja mam jej gry na swojej konsoli. Ja mam jej konto jako domowe u siebie, a ona ma moje konto jako domowe ustawione i problemu nie ma. Te 10 osób to cały czas była bajka :)

19. mbanano

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No tak, ale ciągle mówimy o opcji jedno konto na konsoli. Ja szukam opcji jedno konto z goldem rozbite na 1,5 konsoli (w zasadzie na 4 konta na dwóch Xach) :)

A wiadomo Wam coś o ew. kłopotach z ilością kont na Xie ? Ile macie dodanych kont z grami ew. ile przerobiliście?

Ostatnia edycja: Grudzień 30, 2016
  20. kuleczka91

Polubienia:
    2684
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie rozbijesz, nie ma szans :)

mrok lubi to.
  21. mbanano

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    luz, przeżyjemy. Swoją drogą ciekawe czy Play Anywhere ma jakieś ograniczenia w stosunku do Xa. Czyli loguje się na W10 na swoje główne konto i odpalam gierkę, a dodatkowo odpalam konsole i gramy we trzech...

Wczytywanie...

Poleć forum