1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

UnleashX i przejście do Dash'a MS - pomocy :/

Temat na forum 'Oprogramowania' rozpoczęty przez Melvin.FoX, Sierpień 1, 2013.

1. Melvin.FoX

Melvin.FoX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Witam!
    Od niedawno jestem posiadaczam Xklocka i trochę kombinuje :) ostatnio udało mi się wrzucić dash'a od Gangst3r'a - zgodnie z jego tutorialem. Wszystko elegancko śmiga, poza dashem MS :/ gdy próbuję go odpalić to zaraz po loading screen'ie dostaję czarny ekran i konsola jest w stanie "standby" :C gdy wduszę Eject to X wraca do Unleash'a. Próbowałem kombinować wrzucając m.in. całego starego dash'a ale bez powodzenia :/ może ktoś mógłby mi coś doradzić, podpowiedzieć? :/

2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Sciągnij program "Puchaty Installer" z sieci w postaci iso. Wypal na płytę i uruchom na Xboxie. Potem wybierz nową instalację i powinno pomóc.

4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    btw tak z czystej ciekawości:
    po co Ci oryginalny dash w przerobionym xboxie ?
    Wrzuć sobie zamiast UNLEASHa xbox media center to zrobisz z tej konsoli kombajn.

5. Melvin.FoX

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    @z0nk31 - Jakie opcje daje XBMC? Jest to samo co w Unleash'u, czy coś więcej? Tak jak wspomniałem - jestem totalnym laikiem w kwestii softmod'owania Xklocka i z tego co czytałem to wydawało mi się bardziej, że XBMC to Media Center a nie alternatywny dash z możliwością odpalania homebrew, backup'ów itp?

6. djploki

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Xbox Media Center działa jako osobny program a może też działać jako główny system i tak jak napisał Zonk jest to wtedy "kombajn" do wszystkiego. Ściągnij "Puchaty Installer" i jest tam zawarta opcja instalacji XBMC jako głównego systemu a przy okazji może poprawisz sobie oryginalny MS Dash.

7. Melvin.FoX

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    @djploki - to akurat co napisałeś nie wniosło nic więcej co napisał z0nk31. Moje pytanie brzmiało:
    Wiem, że XBMC też może funkcjonować jako dash ale ja chciałbym również odpalać homebrew itp. Z tego co czytałem to jest tam opcja oglądania filmów, zdjęc, słuchania muzyki itp. a niekoniecznie odpalania dodatkowych "rzeczy"?

---

Ok, pogooglowałem co nieco - wychodzi na to, że X4X spełni moje oczekiwania :) prosiłbym tylko o małą podpowiedź jak to bezpiecznie zainstalować - nie chcę żadnych przygód typu error 21. Póki co mój klocek startuje z evoxdash.xbe zgodnie z configiem (jeżeli dobrze rozumuję). Samo usunięcie Unleash'a i wrzucenie XBMC4XBOX na pewno da mi w odpowiedzi error. Pytanie właśnie jak teraz zrobić, żeby boot owocował w uruchomienie default.xbe od xbmc? Nie chcę korzystać z puchatego bo domyślam się, że jest on jakoś dziwnie podrasowany i do tego pewnie jest jakieś autorskie spolszczenie (podobne do tego z unleash'a gdzie brakuje polskich znaków i jest masa błędów językowych). Zarzucicie jakimś sensownym linkiem do tutoriala czy cuś?

8. djploki

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    "Puchaty Installer" nie jest podrasowany. Sam mam z niego instalacje z tym,że u mnie głównym systemem jest UnleashX a XBMC używam jako odrębnego programu.

9. Melvin.FoX

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Cudó nie było - mam teraz zainstalowanego XBMC ale jeszcze jedno moje pytanie :) wersja od Puchatego to domyślam się jakiś starszy build. Czy warto zastąpić go najnowszym xbmc4xbox?

10. djploki

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Niestety tu Ci nie pomogę,bo tak jak pisałem u mnie systemem jest Unleash X a nie XBMC,właśnie z tego powodu,że w "Puchatym" jest zastosowany starszy build a ja chciałem korzystać z najnowszego. Być może można go jakoś podmienić na dysku,ale tego niestety nie wiem i wolałem nie sprawdzać. Tak wogóle to jestem bardzo wdzięczny twórcy tego installera,bo dzięki niemu nie dość,że naprawiłem wgrywanie oryginalnego MS Dasha to jeszcze naprawiłem dysk,który był przygotowany pod Xboxa tylko coś się z nim stało,że konsola przestała widzieć pojemności poszczególnych partycji i przestała przez to go rozpoznawać i nie startowała. Pamiętam,że ta naprawa trwała dosyć długo ale ten program pomógł także polecam go na przyszłość w razie jakiejś awarii.

11. Melvin.FoX

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Udało się :)
    Krótki opis na przyszłość:
    ----
    Puchaty zamieścił na swoim installerze baaaardzo stary build XBMC, który startuje nam z naszego dysku C:\ z pliku evoxdash.xbe (w pliku jest odniesienie, że wszystkie potrzebne pliki ma w E:\Apps\XBMC). Plik ten jest już bezpośrednio dash'em samym w sobie i nie można sobie po prostu zaktualizować folderu XBMC bo grozi to uwaleniem dash'a! Jeżeli ktoś ma XBMC a chce zaktualizować do najnowszego XBMC4XBOX (w moim przypadku ver. 3.3) to niech postępuje kolejno:
    1. Szukamy w necie builda XBMC4XBOX - im bardziej aktualny tym lepiej - ja opisuje dla wersji 3.3, (niestety z racji, że XBMC wymaga kompilacji przy użyciu Microsoft XDK, który jest komercyjny twórcy XBMC4XBOX nie umieszczają na swojej stronie aktualnej kompilacji) google niesie nieocenioną pomoc :)
    2. Szukamy skróty default.xbe od zespołu XBMC (https://xbmc.svn.sourceforge.net/sv...bylon-xbox/XBMC/tools/ShortcutXBE/default.xbe - legalna wersja, link ze strony Installing XBMC - XBMC4XBOX)
    3. Musimy mieć gdzieś koniecznie alternatywny dash typu UnleashX, gdyż wszystkie operacje wykonujemy nie na XBMC a na innym dashu! (polecam ściagnąć i wrzucić go do E:\Apps\ a następnie odpalić z pliku .xbe poprzez file manager)
    4. Odpalamy nasz alternatywny dash i za jego pomocą łączymy się z Xklocem przez FTP.
    5. Zamieniamy nazwę folderu XBMC w E:\Apps\ na inną (np. XBMC2), a w jego miejsce wrzucamy nasz nowo ściagnięty build (do nowego folderu E:\Apps\XBMC wszystkie pliki z builda).
    6. Na kompie zmianiamy nazwę pliku default.xbe na evoxdash.xbe i do niego tworzymy w notatniku plik .cfg zawierający ścieżkę do naszego nowego dasha - E:\Apps\XBMC - plik zapisujemy pod nazwą evoxdash.cfg.
    7. Przechodzimy na dysk C:\ konsoli i szukamy pliku evoxdash.xbe - zmieniamy mu nazwę np. na evoxdash_backup.xbe a pliki evoxdash.xbe i evoxdash.cfg wrzucamy na jego miejsce.
    8. Odpalamy na nowo konsolę i oglądamy najnowszą wersję dasha :)

Plik default.xbe to plik, który potrafi przekierować boot do określonego w pliku cfg miejsca. Konsola o ile jest softmodowana wcześniej będzie startować zawsze z pliku evoxdash.xbe, więc jeżeli podmienimy ten plik na nasz skrót, który będzie kazał konsoli ruszyć z E:\Apps\XBMC\ lub z innego miejsca, to pierwsze co pojawi nam się w konsoli to nasz program/dash.
    Jeżeli coś jest tutaj niejasne to lepiej 3 razy się upewnij lub zapytaj, żeby nie narobić sobie z konsolą biedy. Mam nadzieję, że komuś się to przyda :)

12. mr.kapec

mr.kapec Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Kilka dni temu sprzedałem swojego xboxa którego dawno już nie używałem i nie do końca wszystko pamiętam jeżeli chodzi o jego obsługę.
    Konsola była przerobiona i wydaje mi się że miałem wrzucony soft EVOLUTIONX. Gość który go ode mnie kupił przypadkiem wszedł w oryginalny dash MS. Pamiętacie może jak się z tego wychodziło? Czy tą samą kombinacją przycisków która było można wyjść z dowolnej gry lub programu czy to już była grubsza sprawa? Za diabła nie mogę sobie tego przypomnieć a chciałbym mu pomóc żeby mógł sobie pograć.

Wczytywanie...

Poleć forum