1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Urządzenia mobilne już pod koniec 2017 roku mają wyprzedzić pod względem mocy PlayStation 4 i XO

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 17, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3215
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W Amsterdamie trwa właśnie Casual Connect Europe, czyli wielka impreza, na której spotykają się twórcy oraz wydawcy gier. Na wydarzeniu odbyła się konferencja dotycząca gier mobilnych i podczas wydarzenia padły bardzo ciekawe słowa. Według niektórych specjalistów urządzenia mobilne w niedalekiej przyszłości przegonią konsole aktualnej generacji.

Nizar Romdan jest przedstawicielem ARM, czyli brytyjskiej firmy specjalizującej się w tworzeniu procesorów do urządzeń mobilnych. Jego korporacja zajmuje się projektowaniem podzespołów do wielu najmocniejszych smartfonów oraz tabletów.

W trakcie Casual Connect Europe Romdan powiedział, że już w przyszłym roku będziemy świadkami sporego wydarzenia – urządzenia mobilne mają wyprzedzić konsole aktualnej generacji:

Następnie Nizar wyjaśnił, że już teraz najmocniejsze sprzęty pobiły PlayStation 3 i Xboksa 360, a kolejnym krokiem jest wyprzedzenie pod względem mocy następnych konsol. Co ciekawe jego zdaniem wkrótce mobilna wirtualna rzeczywistość pokaże prawdziwy pazur:

Nie do końca mogę zgodzić się z powyższą tezą, ale chętnie zerknę pod koniec przyszłego roku na produkcje na telefony. Mam jednak spore wrażenie, że nic nie zastąpi dużego telewizora, kontrolera w łapie i ekskluzywnego tytułu od Sony oraz Microsoftu.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Fabiosek1

Fabiosek1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    59
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Strzelin
    Mam pytanie: Po co?

Komuś sprawa frajdę grać w bardziej zaawansowane gry w taki sposób?

4. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Szczerze? To tylko puste słowa. Nie ma żadnej gry na telefonie która chociażby zbliżyła się do gta 5 na x360/ps3 o x1/ps4 nie wspominając. Minie jeszcze z 5 lat zanim telefony dogonią poprzednią generację.

Biały406 i Facepalm lubią to.
  5. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Będziemy mieli lepsze podzespoły w smartfonach niż w konsolach? Fajnie, ale ciekawe czy ktoś wspomniał o zwiększonej pojemności baterii. Osobiście śmigam na starych Samsungach. Galaxy S+ i S2, którym przydałby się następca, ale z tymi ogromnymi patelniami trzymającymi na pełnej baterii jakieś 4 godziny to czarno to widzę:p

6. MatGlo

MatGlo Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krakow, Poland, Poland
    No i co z tego że mój telefon jest lepszy niż komputer który miałem kilka lat temu, skoro ani jedna gra z dostępnych nie dorównuje temu w co się wtedy grało (i nadal czasem gra)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

7. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Czemu piszecie o baterii, jej pojemności i porównujecie to do uradzeń stacjonarnych zasilanych prądem z sieci, to przecież są urządzenia mobilne więc muszą mieć jakieś swoje zasilanie baterią by można było je zabrać ze sobą w dowolne miejsce i tam korzystać. Owszem bateria szybko pada w smartfonach, tabletach przy dużym obciążeniu ale to już inna strona medalu.
    Co zaś tyczy się wydajności to i owszem pewnie dogonią bądź i może prześcigną teraźniejsze konsole, ale czy będą wydawać na te urządzenia tak bardzo zaawansowane gry jak na konsole to pewnie jeszcze nie tak szybko ale z pewnością to nastąpi. Najpierw jednak rynek, użytkownicy i gracze będą musieli się na to przestawić by producentom chciało się produkować na tablety czy smartfony gry pokroju GTA, Fable i inne z bardziej złożoną fabułą.
    Co zaś rozwiązań technicznych to nie widzę żadnego problemu z podłączeniem do tabletu czy smartfona jakiegoś pada. Ju teraz taka opcja istnieje na smartfonach SONY że można podpiąć pada od PS3 lub PS4 i nim sterować w grach. Co zaś tyczy się obrazu to także na tą chwilę większość smatrfonów bez problemów streamuje obraz na ekran TV więc wszystko jest do ogarnięcia.

8. Biały406

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ponieważ to ja wspomniałem o baterii to czuję się wywołany do tablicy. Cieszę się, że jest postęp i w smartfony wciskane są coraz lepsze podzespoły, ale ich zapotrzebowanie na energię jest zbyt wysokie. Przykładowo moja siostra ma jakieś topowe HTC i żeby bateria wytrzymała 10 godzin trzeba korzystać z telefonu bardzo oszczędnie. A wychodzę z założenia, że jeśli mam wydać kupę kasy na sprzęt przenośny o wysokich parametrach to chciałbym z nich w pełni korzystać. Znam kilka osób, które dla maksymalnej oszczędności baterii obniżają jasność ekranu więc niestety nie dostrzegają na co dzień zalet np. wyświetlaczy Amoled.

O ile padająca bateria nie przeszkadzała mi lata temu w PSP bo poprostu nie mogłem już grać w autobusie to gdy to samo zdarzy się w smartfonie właściwie tracimy kontakt z innymi. A ponieważ to jest przede wszystkim narzędzie do kontaktowania się z innymi to musi umożliwiać to najdłużej jak to tylko możliwe a w topowych modelach (co prawda sam korzystam ze starszych telefonów, ale w mojej rodzinie lubią duże i wypasione smartfony) jest z tym problem. To tak jakby do aut montować bak o pojemności 15 litrów. Kierowcy rodzinnych diesli trochę na tym pojeżdżą, ale jeśli ktoś kupi Ferrari to nie będzie miał za dużej frajdy. Bo tak samo jak moja siostra w HTC chciał wysokich osiągów, ale żeby z nich korzystać musi ciągle tankować. A i wymieniony smartfon jest ładowany dwa razy dziennie.

Wystarczyłoby wyprodukować baterię o większej pojemności. I nie mówię o przeskoku z 2100 maH na 2500. Ja chcę przynajmniej 5000. I wiem, że to jest możliwe bo Motorola jakiś czas temu w topowym smartfonie miała 4500 maH. Nie pamiętam co to był dokładnie za model, ale jutro z ciekawości wygooglam co to było.

9. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    UP...
    Biały - zgodzę się z Tobą w 100% baterie trzymają bardzo krótko jeśli obciążymy takowe urządzenie na maxa.
    Jednak mam nadzieję że będzie to stopniowo poprawiane przez producentów i jeśli będą, a będą na pewno zwiększać moc hardwaru w smartfonach to będą pewnie pracować nad ulepszeniem ich baterii.
    Ja także używam topowych smartfonów i powiem Ci że w gry gram bardzo rzadko z powodu właśnie obawy ze w nieoczekiwanym momencie zostanę bez zasilania, a co za tym idzie najgorsze to bez kontaktu z innymi...
    Owszem wiem nie żyjemy na pustyni Gobi, czy w innym odizolowanym miejscu i smartfona można zawsze gdzieś podpiąć na chwilę do prądu, można nosić z sobą takę powerbank'a czy dodatkową baterię ale mi takowe rozwiązanie nie do końca odpowiada - więc czekam na bardziej pojemne baterie lub inne rozwiązania zasilania...

10. Biały406

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja w sumie też prawie nie gram w dodatku nie lubię zbyt dużych telefonów dlatego od paru lat śmigam na SGS2 i wogóle bym nie myślał o zmianie gdyby nie już dość leciwe podzespoły. Ale jak sobie pomyślę, że bateria może trzymać krócej niż w obecnej komórce to poprostu się wkurzam. Bo jest technologia dzięki, której można mieć dużą baterię jak choćby w tej Motoroli, ale z jakichś powodów producenci nie chcą ich używać. Na jakimś z vlogów technologicznych usłyszałem, że o ile podzespoły rozwijają się bardzo szybko o tyle baterie są traktowane po macoszemu. A w dodatku coraz częściej nie można wymienić akumulatorka. Głupie czasy:D

11. marthinez

marthinez Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To jest po to by częściej wymieniać urządzenie, a nie baterie.

Wczytywanie...

Poleć forum