1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

USB - czy da się wyłączyć

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez gawior, Styczeń 6, 2014.

1. gawior

gawior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam. Czy da się jakoś wyłączyć zasilanie na USB w momencie kiedy konsola jest wyłączona ? Moja konsola to Slim 4GB ( Corona ) z dyskiem 320GB ( ten leci na wymianę ) i z przeróbka RGH ) Coolrunner CR3 )
    Chodzi o to, że podłączam do konsoli z RGH dysk WD USB 2,5" i po wyłączeniu dysk pracuje ( startuje, za chwilę się wyłącza i tak w kółko ). Podobnie jest z pendrive-ami ( świeci się dioda sygnalizująca pracę ).
    Najlepiej było by gdyby dało się wyłączyć całkowicie zasilanie na USB kiedy konsola jest wyłączona. Czy takie coś jest w ogóle możliwe ? Jeżeli tak, to gdzie/poprzez co mogę to zrobić.

2. Lotnik421 Xbox One

3. grochu41

grochu41 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Czerwona Woda
  4. yago13

yago13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Podłącz x-a do listwy i wyłączaj ją po skończonej grze.

Wysłane z mojego GT-S6500D

5. saperxd

saperxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gdańsk
    Podlaczony dysk pod usb nie wplywa na zywotnosc zasilacza ? Przeciez po wylaczeniu xboxa dysk ciagle sie kreci a zasilacz piszczy

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

6. grochu41

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Czerwona Woda
    Na żywotność zasilacza nie wpływa. Wpływa za to na żywotność dysku.

7. gawior

gawior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Znacznie wypływa na żywotność dysku, bo dysk non stop co chwilę ma rozruch.
    Na żywotność zasilacza nie wpływa, a piszczenie to prawdopodobnie powoduje cewka ( wpada w rezonans ).

Czyli zostaje mi podłączyć konsolę pod zdalny włącznik gniazda sieciowego.

Jak by konsola nie była na gwarancji ( gwarancja na konsolę z RGH - 2 lata ), to odciął bym zasilanie na jednym z portów USB ( została by tylko transmisja danych ), a podał bym na to gniazdo zasilanie z zasilania wewnętrznego dysku. Tak by chociaż jedno USB było bez zasilania po wyłączeniu konsoli. Można by takie coś wykonać na kablu, ale i tak trzeba by dostać się do zasilania dysku wewnętrznego, a to już ogranicza gwarancja ( rozkręcenie obudowy ).

8. grochu41

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Czerwona Woda
    Poszukaj obudowy dysku, która posiada tryb spoczynku. Jeśli nie używasz dysku to sam się wyłącza. Jak chcesz taką to pisz PW mam Hitachi z taką funkcją.

Wczytywanie...

Poleć forum