1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ustawienie konta jako konsola domowa

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez ustach, Luty 10, 2016.

1. ustach

ustach Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    Witam
    Dużo się czyta o tym ustawianiu kont jako konsola domowa i dzielenie się grami. Mam co do tego kilka pytań by raz na zawsze rozwiać wątpliwości.

1. Mam swoje konto na x1. Kupuję grę. U znajomego loguje się jako gość.
    - on może grać na swoim profilu gdy mój jest zalogowany w tle?
    - gramy razem w te sama grę np w coop. Ja u siebie. On u siebie "ze mna" w tle i jest ok ?
    -Co jeśli ustawilbym swoj profil u niego jako domowy? On oczywiście zyskuje dostęp do moich zakupionych gier. A co u mnie? Czy wtedy ja tracę dostęp na swojej konsoli czy mamy razem dostęp jednocześnie?

Sorry za wyczerpujące pytanie Ale bardzo mnie to interesuje.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Ta może grać na swoim.
    Ta jest ok.
    Konsola domowa może być tylko jedna ustawiona w danym czasie, nie ma dwóch na raz...

ustach lubi to.
  4. ustach

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    Ok. Ale co gdybym chciał u niego tak ja ustawić. Po prostu sie nie da tego zrobić? Żeby to przeszło to ja musialbym u siebie ustawić ze nie jest domową i dopiero u niego?

5. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Ustawiasz domowa u niego ty grasz z profilu , wtedy dzielisz z nim swoja bibliotekę gier . Możecie grać jednocześnie w te same gry.

ustach lubi to.
  6. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    258
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Podepnę się do tematu ponieważ mam w sumie podobny problem a nie do końca rozumiem zarządzania kontami konsolowymi w M$.

Posiadam X1 gdzie mój profil jest ustawiony jako domowy. Czasem pożyczam konsolę chrześnikowi i on sobie gra na swoim koncie ale ma odstęp do moich gier. Wiadomo, mam ustawione u siebie w "personalizacji" konsolę domową. Teraz kilka pytań!

1. Niebawem ów gość dostanie ode mnie konsolę w prezencie. Rozumiem, że jeżeli założę u niego na nowej konsoli swoje konto jako główne i ustawię jak u mnie konsolę domową nadal będzie mógł grać i mieć dostęp do moich gier (cyfrowych) i boxowych jeżeli zostawię mu płytkę bez konieczności zalogowania za każdym razem mojego konta?
    2. Czy ustawienia tego samego konta na 2 rożnych konsolach mogą być inne tzn. u mnie logowanie instant a u niego wymagane hasło do logowania na moje konto? Mam podpiętą kartę do konta i nie chciałbym np. niespodzianki w postaci zakupów w FUT ;)

I jeszcze jedno. Jako, że dzięki temu forum odezwała się u mnie malutka wewnętrzna cebula to pytanie będzie dotyczyło zakupów cyfrowych gier. Niektóre z nich kupuję bardziej z ciekawości i chęci krótkiego ogrania. Jak wiadomo odsprzedaż jest niemożliwa poza pewnymi kombinacjami. Stąd pytanie:

3. Jeżeli założę sobie 1,2 lub więcej dodatkowych kont na których będę miał zakupione jakieś gry to jak wygląda ewentualna opcja współdzielenia? Czy wtedy chcąc sobie zagrać na moim koncie w jedna z tych gier na dodatkowych kontach muszę przestawiać za każdym razem na tamtych ustawienie jako konsolę domową?

Gdyby ktoś miał czas to chętnie poznam odpowiedzi.
    pzdr

7. ustach

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    Nie da się ustawić konta domowego na dwóch konsolach jednocześnie.
    Jaki zostawisz mu płytkę z gra to Ty nie będziesz mógł grać :)
    Nie wiem jak Tym logowaniem z hasłem.
    Jeśli u siebie masz jako domowe to on musi logować profil za każdym razem.
    Jeśli natomiast u niego ustawisz profil jako domowy to on gra w gry bez logowania Ciebie a Ty i tak grasz u siebie z profilu.

Jeśli kupisz grę na jakimś nowym profilu u siebie i jest on jako home to nie musisz go logować tylko grasz na swoim.
    Jeśli chcesz komuś udostępnić grę to podajesz dane do tego konta. Ta osoba musi logować to konto w tle a gra na swoim profilu.

Jeśli gdzieś się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
    Mam nadzieję że wyjaśniłem.

8. goran

Polubienia:
    258
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Z płytą wiadomo ;) heh

Czy mam rozumieć, że współdzielenie gier to albo ustawienie konsoli jako home albo granie w tle na zalogowanym uzytkowniku który posiada dane gry?
    Czy w tym drugim przypadku (jeżeli on by mnie zalogował w tle) to ja mógłbym grac u siebie?

Ok, czyli tutaj sprawa jest prosta (jeżeli dobrze zrozumiałem)! Jeżeli mam home u siebie to wszystkie gry niezależnie na którym są koncie są współdzielone.

Myslę, że tak! :) Resztę potestuję pewnie "w praniu".

9. ustach

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    Jak on Cię zaloguje u siebie w tle to Ty będziesz mógł grać normalnie.
    Tak. Współdzielenie to albo home albo w tle.

Najłatwiej w twoim przypadku tak jak napisałem. U niego ustaw home. A Ty będziesz logowal się bezpośrednio na swoim profilu i będzie ok.

10. goran

Polubienia:
    258
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Super, bo już myślałem, że jak u niego odpalę home to u mnie inni nie pograją! Super opcja! Dzięki!

11. ustach

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    Pograja albo z Twojego profilu albo będą musieli Ciebie zalogować w tle

12. sp7foy

sp7foy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Skierniewice
    Się podepnę do wątku bo pasuje. Jak rozumiem:
    - Każde konto może mieć tylko jedną konsolę domową. Ale też może nie mieć żadnej.
    - Każda konsola może mieć kilka kont domowych.

13. ustach

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    Tak

sp7foy lubi to.
  14. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A mi się wydaje że się mylisz. Na raz może być zalogowana tylko 1 osoba na 1 konto.

15. ustach

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    Masz rację. Ja zamotałem od nawału pytań.
    Żeby podzielić się gra to trzeba na 1 konsoli ustawić home a na drugiej logować profil w tle.
    Jak kolega chce udostepniac gry chrzesniakowi to musi u niego ustawić swój profil na home.
    U siebie gra z profilu lub loguje go w tle żeby inni domownicy mogli grać.

Wydaje mi się że jak kupi nową grę to będzie musiał zalogowac się u chrzesniaka żeby ja ściągnąć aje pewny nie jestem.

Wczytywanie...

Poleć forum