Ustawienie NAT - zamknięty/otwarty router Huawei HG8245H

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Rozumiem ze statyczny adres ip wpisales powyzej zakresu adresów dhcp? Ustawiony ten sam adres zostal tez na konsoli jak staryczny?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Powinien mieć możliwosć na routerze ustawienie wyjątku i konkretnego adresu ip po macu konsoli, nie musi wtedy na konsoli ustawiać statycznego.

Jaki adres Wanu? Jak chce stałe IP dla konsoli to właśnie musi przypisać wewnętrzny adres.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Masz rację, takie sa skutki picia wódki, pomerdało mi się z dostępem zewnętrznym :D
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie
Powinien mieć możliwosć na routerze ustawienie wyjątku i konkretnego adresu ip po macu konsoli, nie musi wtedy na konsoli ustawiać statycznego.


Masz rację, takie sa skutki picia wódki, pomerdało mi się z dostępem zewnętrznym :D

adres ip konsoli jest statyczny czyli w tym wypadku 192.168.100.3 taki ustawiłem na ruterze po adresie mac konsoli i po wejsciu na ruter i zakładkę dhcp information wszystkie urządzenia mają dynamiczny zmienny wewnetrzny adres IP a konsola ma ten który ustawiłem dzień wcześniej Upnp mam wyłączone a na konsoli dalej niby na razie jest otwarrty , wszystkie potrzebne porty są odblokowane bezpośrednio dla tego adresu IP , cieżko mi powiedzieć o co tu chodzi , możliwe że tak jak pisze koleżanka trzeba by na kablu sprawdzić ale to jest dziwne dla mnie bo czy wifi czy lan to powinno być to samo owszem może być ciut mniejszy przesył danych bo wiadomo że po kablu szybciej będzie ale to wszystko nie wiem czy ktoś zna kogoś kto by mi pomógł byłbym wdzięczny ... nie wiem będę obserwował na razie zostawiam takie ustawienia:
Upnp wyłączony , porty wszystkie odblokowane dla adresu Ip konsoli który jest statyczny ustawiony przez ruter
 
Ostatnia edycja:

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mam te UPnP włączone cały czas. Co do reszty nie pomogę, bo nie znam się na tym, aż tak. Powiem Ci coś zabawnego ja mam już konsolę na kablu i swego czasu jak miałam ją na kablu to był NAT otwarty, jak była na Wi-Fi to NAT się zrobił zamknięty i nie mam pojęcia dlaczego tak było :D Na Wi-Fi sporo się traci na konsoli, lepiej mieć konsolę na kablu, bo masz o wiele szybsze transfery do pobierania, przekonałam się o tym sama, bo wcześniej długo trwało pobieranie, a teraz wszystko w mig :)
no niestety wstaję rano a tu zonk nat zamknięty ... brak po prostu sił nie mam pojęcia od czego to jest uzależnione jak wczoraj pobawiłem się chwile ustawieniami rutera to cały dzień był otwarty a dziś rano już zamknięty ... pomyślę jeszcze po pracy ale już sił do tego nie mam
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Myślę że to jednak wina usługodawcy.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Myślę że to jednak wina usługodawcy.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
skoro to wina usługodawcy to mógłbyś podpowiedzieć o co go zapytać podczas rozmowy ??

a tak apropo czy dla zwykłego użytkownika który chce tylko grać online ta różnica nat zamkniety a otwarty jest duża? bo z tego co czytalem nat otwarty jest do stawiania serwerów itp itd a jesli chce sobie tylko pograć np w fife 16 czy tam jakies wyscigi typu the crew czy jest mi ten nat otwarty potrzebny aż tak?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
skoro to wina usługodawcy to mógłbyś podpowiedzieć o co go zapytać podczas rozmowy ??

a tak apropo czy dla zwykłego użytkownika który chce tylko grać online ta różnica nat zamkniety a otwarty jest duża? bo z tego co czytalem nat otwarty jest do stawiania serwerów itp itd a jesli chce sobie tylko pograć np w fife 16 czy tam jakies wyscigi typu the crew czy jest mi ten nat otwarty potrzebny aż tak?
Poprosić o zew adres ip, bo potrzebujesz otworzyć porty. W fifa może nie łączyć, rozlaczac lecz musisz to sprawdzić. Nie każdy ma taki problem

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
skoro to wina usługodawcy to mógłbyś podpowiedzieć o co go zapytać podczas rozmowy ??

a tak apropo czy dla zwykłego użytkownika który chce tylko grać online ta różnica nat zamkniety a otwarty jest duża? bo z tego co czytalem nat otwarty jest do stawiania serwerów itp itd a jesli chce sobie tylko pograć np w fife 16 czy tam jakies wyscigi typu the crew czy jest mi ten nat otwarty potrzebny aż tak?
Lepiej mieć NAT otwarty i zero problemów. Bo mając zamknięty możesz nie móc dołączać do gier, znajomi nie będą mogli Ci dać zaproszenia do gry, bądź Ty do nich nie będziesz mógł dołączyć. W grupie też nie porozmawiasz. No różnie jest, to jest loteria. Wszystko zależy od gry tak naprawdę.
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
skoro to wina usługodawcy to mógłbyś podpowiedzieć o co go zapytać podczas rozmowy ??

a tak apropo czy dla zwykłego użytkownika który chce tylko grać online ta różnica nat zamkniety a otwarty jest duża? bo z tego co czytalem nat otwarty jest do stawiania serwerów itp itd a jesli chce sobie tylko pograć np w fife 16 czy tam jakies wyscigi typu the crew czy jest mi ten nat otwarty potrzebny aż tak?
Jak trafisz na ogarniętego konsultanta to spytaj się czy nie blokują portów. Ale znając infolinię to pewnie nic konkretnego się nie dowiesz.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
podjadę do siedziby firmy bo to lokalny usługodawca i ma główną filię u mnie w mieście podjadę jak będę miał luźny dzień i od razu do informatyka i zapytam co i jak
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poprosić o zew adres ip, bo potrzebujesz otworzyć porty. W fifa może nie łączyć, rozlaczac lecz musisz to sprawdzić. Nie każdy ma taki problem

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
zew. adres ip swój przecież znam
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdziłem taką zależność dziś rano zresetowałem ruter po czym NAT był otwarty uruchomiłem konsole normalnie pojawił sie otwarty zresetowałem konsole nadal otwarty po kilku takich próbach cały czas otwarty już byłem przekonany że się ustawiło tak jak ma być pojechałem na 3-4 godziny na miasto wracam uruchamiam konsole NAT zamknięty - uruchamiam ponownie nadal zamknięty prawdopodobnie zresetuje ruter i wskoczy dalej nat otwarty bo ustawienia mam wszystkie dobre - zewnetrzne ip , ip konsoli jest wewnetrzne statyczne ustawione na ruterze , wszystkie porty odblokowane pod ip konsoli ,Upnp odblokowane i z tego co przeglądałem po ustawieniach rutera nie da się nic wiecej w tym kierunku podziałać , najprawdopodobniej faktycznie wina lezy u usługodawcy i coś blokuje ale nie wiem czy te porty skoro wchodze na ustawienia rutera i za kazdym razem pisze ze porty sa odblokowane po prostu trochę mnie już to denerwuje , najwyzej przejade sie juro do informatyka w siedzibie i zapytam gdzie lezy wina... chyba ze widzicie jakies inne wytlumaczenie dla tej sytuacji.. bo chyba wina nie lezy po stronie rutera...

poniżej foto jak odblokowanych portów i przydział ich do wczesniej ustawionego ip konsoli

22222222222.jpg
 
Ostatnia edycja:

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Może poszukaj opcji dmz i ustaw IP konsoli.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Może poszukaj opcji dmz i ustaw IP konsoli.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
w zakładce tej co odblokowywalem porty jest powyzej opcja dmz configuration ustawiłem ip konsoli wyglada to tak - oczywiscie dalem reset rutera i konsoli po tych zmianach i jest Nat otwarty tylko teraz czy przez to ze dmz ustawilem czy po prostu przez to ze zresetowalem ruter , odpowiedz pewnie będzie jutro jak włacze konsole ...

3333333.jpg
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I masz wszystko włączone?

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nat był otwarty po czym teraz zresetowałem konsole i nagle nat jest zamkniety , wiec na pewno nie może być DMZ właczone , bo wczesniej jak nie mialem uruchomionego tego dmz to nat sie otwieral ko kazdym resecie rutera i mogłem dowolnie uruchamiac ponownie konsole i zawsze byl nat otwraty a teraz jak dalem dmz wlaczone wlaczylem konsole nat ootwarty , dalem uruchom ponownie nat zamkniety ....
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
I masz wszystko włączone?

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
teraz wyłączyłem dmz - właczyłem konsole po restarcie rutera nat zamkniety - uruchamiam ponownie konsole i nat jest otwarty i teraz mogę sobie wyłaczac i wlaczac konsole ile razy chce resetowac ustawienia sieci w konsoli ile chce , uruchamiac konsole ile chce bedzie otwarty po czym wylacze konsole odczekam nie wiem moze z 1-2 godziny wlacze ją i będzie nat zamknięty ... prawdopoodbnie skoro teraz pokazuje Nat otwarty moge wylaczac i resetowac konsole i bedzie otwarty tzn ze ustawienia konsoli i rutera są dobre tylko pewnie mija jakis czas dostawca blokuje porty albo resetuje u siebie automatycznie jakies porty i mi zmieniaja sie ustawienia po czym zrobie u siebie reset rutera i bedzie ok po pewnie powraca wtedy do moich ustawien... ja to sobie tak tłumacze ale jak jest to ciezko powiedzieć nie jestem informatykiem , ale nie będe resetowal rutera poprzez wylaczania go od sieci co kazdy raz jak bede chcial sobie pograc online bo to nie o to chodzi...
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A ustaw konsolę na instant on i sprawdz.
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A ustaw konsolę na instant on i sprawdz.
a jak sie to ustawia to raz a drugie pytanei moze musze gdzies ustawic PODSTAWOWOY DNS ? czy on się nie zmienia ??
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ustawienia, zarządzanie energią. Dns dostajesz z routera i on jest stały, router dostaje go od dostawcy. Możesz oczywiście sobie ustawić, googlowski, tpsowski, jaki sobie chcesz.
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ustawienia, zarządzanie energią. Dns dostajesz z routera i on jest stały, router dostaje go od dostawcy. Możesz oczywiście sobie ustawić, googlowski, tpsowski, jaki sobie chcesz.
chyba ustawiłem ale nie jestem pewien wszedlem w zakladkę - zaislanie i uruchamianie - tryb zasilania i uruchamiania - gdzie jest opcje dalem nie wylaczaj automatycznie i pozniej w bok przesunalem i zmienilem z oszedzaj energie na - tryb instatn on - wyskoczyly dodatkowe 3 pola automatycznie pobieraj zkaupy zaznaczylem , gdy xbox jest wtlacozny wylacz dysk zewnetrzny zaznaczylem i przy urucamianiu przejdz do tv tez zaznaczylem , po czym wyszedlem z tej zakladki dalem calkowite wylaczone konsoli i pozniej z pada uruchomilem konsole wszedlem na siec i teraz nat zamkniety
 

Do góry Bottom