1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Usuwanie wgnieceń - mniej więcej ile to może kosztowac?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Grudzień 2, 2013.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Witam.

Ostatnio myjąc swoje auto, zauważyłem 2 malutkie wgniecienia na błotniku tak z góry..

Przykładowe zdjęcie -> tak z góry, bliżej tak styku maska - błotnik

Nie dam sobie ręki obciąć, czy to już było czy też nie.. Nie ma żadnych odprysków, czy żeby w najmniejszym stopniu lakier był naruszony po prostu nic.
    To są tak delikatne wgniecenia, że dostrzegłem je dopiero polerując samochód rączką z mikrofibry.
    Są niezauważalne ale drażnią mnie..

Znalazłem taki sposób

Ale nie wiem czy jest on coś wart.. Pytałem się ojca i twierdzi, że to raczej nie realne..

Samochód jest koloru: cosmoschwarz - BMW

Ile mniej więcej kosztuje pozbycie się tych dwóch drobnych wgnieceń? Ojciec twierdzi, że nie opłaca się bo są "jak człowiek nie wie gdzie są to nie ma takiej możliwości by ktoś je dostrzegł" i będzie kosztować coś koło 200-300 zł ..

Może ktoś z forum ma jakieś doświadczenie z tak drobnymi wgnieceniami, korzystał z jakiś usług i może mi powiedzieć, ile to mniej więcej kosztuje? W domu będę, gdzieś dopiero jutro czy jakoś tak.. Ale miło było by wiedzieć ile to tak "pi razy drzwi" kosztuje.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Sposób prosty i wykonalny fizycznie, podgrzanie blach, szybkie jej schłodzenie sprężonym powietrzem powinno śmigać. Pytanie czy masz dobry lakier (nie wiem ile letnia fura) i czy nie on nie odpryśnie jak blacha wróci na swoje miejsce. Generalnie jak są mega małe wgniecenia to daj sobie spokój, podejrzewam, że blacharz weźmie za to więcej kasy bo on sam będzie to ledwo widział ;P

4. Onicniepytaj

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Tak na szybciora zdjęcie, które zrobiłem parę dni temu telefonem (dlatego taka super jakość..).

Samochód wiadomo jak to samochód rocznik 96 :) magia 3jek :)

5. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Z tym rozgrzaniem i szybkim ochłodzeniem możesz zobaczyć, nic innego się nie stanie.

6. Onicniepytaj

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ojciec (z zamiłowania mechanik.. niestety nie z zawodu) twierdzi, żeby zostawić to na wiosnę i później jak będą normalne pogody lekko pocisnąć to od dołu.

Chociaż i tak jestem ciekaw ile za takie malutkie wgniecenie weźmie osoba zajmująca się tym..

7. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    duzo poniewaz na 95% nie da sie tego usunac bez szlifowania lakieru wiec caly element trzeba potem polakierowac, a to juz jest spora kwota, po drugie ja bym sobie dal z tym spokoj bo trzeba sie naprawde przygladac a to nie jest nowe auto i taka naprawa jest wg mnie nieoplacalna

8. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Normalnie da się wyciągnąc taką wgniotke bez malowania koszt 50-100zł

1 osoba to lubi.
  9. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Normalnie to się nie rusza takich rzeczy. Pewnie dopiero co nabyłeś furkę stąd takie przewrażliwienie w temacie. Niestety używając auta nie da się ustrzec przed rysami i mikrowgnieceniami. Kamyczki wystrzeliwują spod kół i lądują na lakierze, często zostawiając auto pod drzewami można się zdziwić. Ruszysz to mechanik Ci to zeszlifuje, wyprostuje, zaszpachluje, wypoleruje, popodkladuje i wylakieruje, Zapłacisz za element. Jeśli mechanik się nie postara to na wiosnę będziesz miał rdzę w tym samym miejscu i wtedy będzie kwas. A tak to nikt o tym nie wie i nie widzi tego. Jak będziesz chciał z każdą taką ****relą latać do mechaniora to z autem tego rocznika będziesz pracował tylko na naprawy :)

PS. Tigra ten sposób co jest w filmiku ma się nijak do problemu kolegi. Zbyt mała powierzchnia wgniecenia i gwarantuję że takie coś się nie uda

10. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kolega miał podobne na tylniej klapie, autoryzowany serwis chciał około 300zl . Zwykly około 200zl i to się nie opłaca płaci się za element i tak.

11. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa

tak to mozna naprawiac wcisniecie polowy drzwi a nie wgniotke ktora ma 1cm x 1 cm, ciekawe jak wlozysz na taka male wgniecenie te wszystkie przyssawki, do takich malych tylko wyciaganie poprzez spawanie lukowe drobnych koleczek badz szpachla, akurat pracuje w warsztacie to sie troche orientuje

12. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Ja myślę że na to to tylko pomorze SZPACHLA i jeszcze raz Szpachla

Żartobliwie skeczyk w tym linku Kabaret Młodych Panów - Blacharz - YouTube

Wczytywanie...