Uszkodzona plytka PCB w napędzie Liteon

pajdabboy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam wszystkich.

Mam naped Liteon z uszkodzoną mechanicznie płytką PCB.

Na załączonym zdjęciu widać usterkę powstałą w wyniku lekkiego wygięcia płytki podczas dokręcania śrubki.



Bardzo proszę o jakieś sugestie dotyczące ewentualnej naprawy tej usterki.


Zastanawiam się nad kupnem nowego PCB lub napędu jeśli nie da rady tego naprawić.

Pozdrawiam
 

Fannadil

Użytkownik
Użytkownik
niewiele na tym zdjeciu widac, sciezki sa przerwane ?
ja tak mozesz probowac je obejsc przy uzyciu lutownicy
 

TigraTeam

Banned
Daj lepszej jakosc foto
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
sprobuj połączyć scieżki lutonicą i kawałkiem kabelka i sprawdź połączenie miernikiem.....ewentualnie druga płytką i stary klucz.......
 

pajdabboy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie.
Dzieki za odpowiedzi.
Co do usterki to tak - sciezki sa przerwane.
Chcialem przeskoczyc z ixtreme 1.6 na lt plus. Zrobilem dump from ixtreme i wyskoczyly bledy dotyczace braku kilku kodow seryjnych - tych na pcb i laserze napedu wiec plykte odkrecilem zeby je przepisac i niefortunnie dokrecilem wyginajac ja lekko w rogu i lamiac. Teraz na podlaczonym napedzie przy wlaczeniu konsoli przyciskiem eject - naped nie odpowiada a konsola mryga. Wiec ewidentnie jest problem z napedem.
Jak wroce rano z pracy to wrzuce lepszej jakosci zdjecia.

Wczoraj po waszych postach wzialem sie za zeskrobanie laminatu na sciezkach i zmostkowalem te sciezki kabelkami miedzianymi. Zostal mi jeden pkt do przylutowania. Niestety nie posiadam obecnie miernika wiec metoda prob i bledow bede to lutowal az do skutku.
Rano po pracy dam znac czy trybi i wrzuce jakies lepsze foty.

Pozdro
 

pajdabboy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam ponownie.

Właśnie skończyłem lutowanie. Napęd trybi. Szczerze mówiąc to nie wierzyłem ze zadziała bo mistrz lutownicy ze mnie żaden zresztą fotki mówią same za siebie.









Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 

Do góry Bottom