Uszkodzony dysk i wymiana na nowy

simmi

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Posiadam xboxa one 500gb. Niestety padł w nim dysk całkowicie i nie można odczytać z niego nic. Czy da się po prostu wymienić dysk na nowy czy wymagane są jeszcze jakieś dodatkowe czynności ( partycje itd.). Niestety nie odczytam żadnych danych ze starego dysku.

Przy okazji - czy da się wymienić dysk na większy?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wymiana dysku nie jest możliwa. Zgłoś na serwis Microsoft odpłatnie lub zostaw ja na lepsze czasy

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Już tu było kilku takich, którzy próbowali wymienić dysk w konsoli. Jedynie co zyskali to uwalone konsole na amen :p Zrób tak jak Ci Akir mówi, wyślij na odpłatny serwis MS.
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Niestety nie da się trzeba wysyłać do ms
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wymiana dysku nie jest możliwa. Zgłoś na serwis Microsoft odpłatnie lub zostaw ja na lepsze czasy

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Niestety nie da się trzeba wysyłać do ms
Bzdura i bzdura, da sie wymienic dysk , jeżeli jestes kumaty i techniczny, jeżeli nie, daruj sobie i ślij na serwis.
Tu znajdziesz poradnik A tu pliki: https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/console/system-updates-solution
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
@p_bladek to jest film z 2015 roku. Jeśli dobrze pamiętam to MS zablokował taką możliwość gdzieś w drugiej połowie zeszłego roku.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dokładnie tak, klon dysku nawet się wywala po update. Później nie działa już oryginał i klon

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
szczerze to odświeżę temat i powiem wam że się nie zgadzam dokładnie trzy dni temu wymieniałem padnięty dysk w xbox one z którego nic nie dało się zgrać i dysk jak najbardziej da się wymienić na nowy bez konieczności robienia clonu starego dysku czy tez zgrywania zawartości na nowy. konsola chodzi wszystkie funkcje działają więc nie mam pojęcia skąd macie info że MS zablokował taką możliwość oryginalny dysk który miałem w konsoli był to samsung obecnie siedzi w niej seagate. Wiec zmiana jest jak najbardziej możliwa.
 

czes

Świeżak
Świeżak
szczerze to odświeżę temat i powiem wam że się nie zgadzam dokładnie trzy dni temu wymieniałem padnięty dysk w xbox one z którego nic nie dało się zgrać i dysk jak najbardziej da się wymienić na nowy bez konieczności robienia clonu starego dysku czy tez zgrywania zawartości na nowy. konsola chodzi wszystkie funkcje działają więc nie mam pojęcia skąd macie info że MS zablokował taką możliwość oryginalny dysk który miałem w konsoli był to samsung obecnie siedzi w niej seagate. Wiec zmiana jest jak najbardziej możliwa.
Mógłbyś nieco opisać jak zrobiłeś ten manewr? Po prostu włożyłeś nowy dysk i już?
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No niestety nie wystarczy go tylko włożyć i to nie żaden manerw tylko dopisanie dysku odpowiednio przygotowanego

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

simmi

Użytkownik
Użytkownik
No niestety nie wystarczy go tylko włożyć i to nie żaden manerw tylko dopisanie dysku odpowiednio przygotowanego

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Nie wiesz czy da się zmienić przy tym dysk na większy?
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie wiesz czy da się zmienić przy tym dysk na większy?
Oczywiście można zmienić dysk na z 500gb na 1tb lub z 1tb na 2tb i chodzi to bez problemu :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

czes

Świeżak
Świeżak
No niestety nie wystarczy go tylko włożyć i to nie żaden manerw tylko dopisanie dysku odpowiednio przygotowanego

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
OK, już znalazłem - OSU1 recovery tool + The Xbox One partitioning script collection
 

janekh1992

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Napisze ktoś poradnik krok po kroku jak wymienić dysk ?
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Oczywiście można zmienić dysk na z 500gb na 1tb lub z 1tb na 2tb i chodzi to bez problemu :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Nie ma takich jazd jak wcześniej, żę po fabrycznych ustawieniach, system głupiał i albo nie wstawał, albo pokazywał oryginalna pojemność?
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie ma takich jazd jak wcześniej, żę po fabrycznych ustawieniach, system głupiał i albo nie wstawał, albo pokazywał oryginalna pojemność?
Nie ma nic takiego osobiście sam u siebie tak również w firmie wymieniałem w nie jednej konsoli wszystko chodzi jak w oryginale nic się nie dzieje nie glupieje itd jak coś odezwij się jak będziesz na konsoli to pogadamy

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

janekh1992

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Widzę że więcej osób wie jak to ogarnąć , można prosić o poradnik ? Jakie pliki będą potrzebne ewentualnie jak skopiować całość dysku ?
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Widzę że więcej osób wie jak to ogarnąć , można prosić o poradnik ? Jakie pliki będą potrzebne ewentualnie jak skopiować całość dysku ?
Nikt tutaj nie mówi o clonowaniu zawartości starego dysku a potrzebny ci będzie system Linux z odpowiednimi skryptami o pliki OSU

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nikt tutaj nie mówi o clonowaniu zawartości starego dysku a potrzebny ci będzie system Linux z odpowiednimi skryptami o pliki OSU

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Jak znajdę chwilę to napisze tutka krok po kroku wraz ze zdjęciami przy kolejnej wymianie HDD

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

janekh1992

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W takim razie z niecierpliwością czekam na poradnik , co prawda znalazłem kilka wersji na angielskich forach ale wolał bym coś sprawdzonego żeby później nie mieć problemów, tam różnie pisali...
 

Do góry Bottom