1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Uszkodzony dysk?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Gumisieq94, Sierpień 20, 2010.

1. Gumisieq94

Gumisieq94 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, jestem tu nowy.

Mam problem odnośnie dysku (oryginalny M$ 20GB). Po włączeniu konsoli dysk jest wyświetlany w ustawieniach, można było nawet zgrać wszystkie dane na pendrive. Natomiast gry przy zapisywaniu nie wykrywają dysku (z pendrivem nie ma problemu, od wczoraj zapisuję na nim i wszystko jest OK) i nie można również zainstalować gry na dysk (jest informacja: Nie znaleziono żadnych urządzeń pamięci masowej). Dodatkowo jak teraz wcisnę przycisk przewodnika na padzie (ten środkowy, duży, srebrny, z zielonym "X"), to jest napisane, że to jest jakiś tryb demonstaracyjny i funkcje tego przycisku są wyłączone, nie ma również tych ludzików którzy są przy profilu, ale jak podłącze dysk, to już są (ale tylko te awatary - ludziki, funkcji przewodnika nie przywraca mi to).

Czy nie można go jakoś naprawić??

Jedyne, co zrobiłem z xboxem ostatnio, to przeniosłem go na biurko i podłączyłem do monitora. Musiałem zmieni położenie z poziomego na pionowy (ale nie jakoś gwałtownie i na wyłączonym xboxie), próbowałem zmienić położenie z powrotem, ale to nic nie zdziałało. Dysk w nowym położeniu działał ze 2 - 3 dni bez problemowo, więc wątpię, żeby to było przyczyną usterki.

Szukałem informacji o tym na Google i na tym forum, ale nie znalazłem, jeżeli gdzieś to jest, to przepraszam i prosiłbym o link.

Z góry dziękuję za pomoc.

EDIT:
    Mój Xbox 360 nie jest zbanowany, nawet nie był podłączany ani razu do XBL (tak zapewniał również poprzedni właściciel). Napęd ma flash iXtreme 1.4 (tak mi się wydaje, poprzedni właściciel sam nie wiedział, ale wywnioskowałem, to po tym, że gry działają tylko na wave2).

2. Lotnik421 Xbox One

3. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czy masz najnowszy Dash? Jeżeli nie to zaktualizuj go OFFLINE.
    Jeżeli nic nie dało sformatuj dysk podając swój numer seryjny konsoli. Spróbuj może go docisnąć?

4. Gumisieq94

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zapomniałem dodać tych informacji... ehh. Mam chyba najnowszy dash (ten, co można save robić na pendrive), nowszego chyba nie ma?? Formatowałem dysk nawet kilkukrotnie i niestety nic :( Z dociskaniem nie próbowałem, znaczy sprawdziłem czy jest dokładnie włożony i docisnąłem go przed użyciem, ale podczas pracy nie dociskałem. Wypróbuję i napiszę :) Ale wątpię, że to pomoże. Jeżeli jest jakiś nowszy dash, to napiszcie.

Jeżeli dociskanie nie pomoże, to już dysk można wyrzucić na śmietnik?? I nie można nic zrobić, żeby podczas pracy z pendrivem (niestety poza dyskiem nie mam oryginalnego nośnika od M$) można było używać przycisku przewodnika??

5. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja właśnie nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem. Może sposób dziwny. Włącz konsolę z wyjętym dyskiem. Jak będziesz w NXE włóż dysk. Konsola powinna się zresetować.
    Spróbuj może usunąć aktualizację (Ustawienia konsoli - Pamięć -> Dysk i w właściwościach urządzenia). Potem znowu dograj awatary z pendrive. Intrygująca jest przypadłość z przyciskiem. Nie wiadomo może coś nie działa ze złączem w konsoli. Nie masz od kogoś pożyczyć dysk na chwilę?

6. Gumisieq94

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Docisnąłem dysk i działa. Właśnie instaluję Red Dead Redemption :) przycisk przewodnika już działa. Nie wiem co mogło być nie tak, ale na pewno było, bądź jest coś nie tak. W każdym razie, dzięki za podpowiedzi, jakby coś się działo, to napiszę jeszcze w tym temacie.

Daję ci reputa ReXx, a co ^^

EDIT:
    Jednak to działa, jak sobie chce... spróbuję od nowa wgrać dasha, wszystkiego już próbowałem co napisałeś. Mam od kogo pożyczyć dysk, ale to na pewno nie dzisiaj.

Wczytywanie...

Poleć forum