1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Uszkodzony napęd i naprawa wysuwu lub wmiana

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez silos, Grudzień 21, 2013.

1. silos

silos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Posiadam konsolę XBOX 360 z 2010 z napędem LiteON DG-16D4S (Winbond) po przewierceniu z oryginalnym dashboardem 2.0.15574.0.
    W wyniku dostania się ciała obcego do napędu (monety 1 groszowe) nie można wysuwać ani wsuwać tacki. Można wysuwać mechanicznie ale nawet wtedy po włożeniu i zamknięciu płyty nic nie rusza. Miga tylko środkowa zielona dioda. Rozebrałem napąd na wszystkie części i nic nie było urwane ani zagięte. Moje podejrzenie budzi silnik od wysuwania. Wylutowałem jego kable i podłączyłem pod zwykła baterię 1.5V i ruszał. Po zamontowaniu w napędzie silnika jeżeli naciśnie się przycisk otwarcia/zamknięcia tacki to drgnie całość ale tak jak by nie było siły dalej ruszyć całość. Może ten silnik nie dawać rady. Czy wiecie może jaka jest jego specyfikacja, jakie ma zasilanie nominalne i moc?
    Dodatkowo jeżeli zakupiłbym jakiś napęd (najlepiej identyczny) to mając klucze ze starego musiałbym zmienić już firmware aby podrobić klucze w locie prawda ?.
    Czy też dać sobie spokój i podpiąć dysk USB np. 250GB pod port USB lub SATA, zmienić dashboard bez ingerencji fizycznej w płytę główną i odpalać gry z dysku z obrazów ISO. Jaki byłby najlepszy dashboard do tego dla mojej konsoli aby to stało się wykonalne ?

Za wszelką odpowiedź serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
    M.K.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1069
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    W tym momencie nie masz pojecia o niczym. Daj konsole do serwisu naprawa dvd jesli sie da ok 200, rgh 9d 120zl

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

4. silos

silos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    OK chciałem jeszcze jeżeli można dopytać, czyli jeżeli chciałbym korzystać z dysku to niestety ale trzeba ingerować w płytę główną konsoli 1439 - zakupić muszę CoolRunner rev.D z okablowaniem.
    Ponieważ wcześniej sam odblokowałem napę poprzez wiercenie zgodnie z tutorialami to czy jest jakiś wiarygodny tutorial także do CoolRunnera rev.D dla mojej konsoli z 2010 roku ?

Dopytam tylko jeżeli nawet kupię taki sam model napędu DVD to jedyne co muszę zrobić to wgrać zapisane klucze z obecnej konsoli prawda ?

Pozdrawiam
    M.K.

5. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Zrobienie dziury a wykonanie RGH to zupełnie inna bajka. Kup napęd odblokuj i wgraj to co zgrałeś ze swojego i będzie działać jak dotychczas.

6. silos

silos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Jeżeli sobie zakupię odblokowany nawet napęd (nie chcę już wiercić i kombinować) to w jaki sposób mogę klucze zapisane wrzucić? Szukać odpowiedniego tutorialu dla tego modelu konsoli?

Dodatkowo sprawdzam ten napęd i po zdjęciu gumki napędzającej tackę i widzę, że bez obciążenia silnik chodzi a po założeniu nie może już całości ruszyć. Opór uzwojenia silnika to 11 Ohm. Znacie może specyfikację tego silnika z napędu LiteON DG-16D4S ?

Pozdrawiam
    M.K.

7. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  8. silos

silos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Wymieniłem silnik na inny z napędów CD/DVD i objaw jest ten sam. Nie jest w stanie ruszyć tacki. Napięcia na wejściu silnika są poniżej 1V. Laser działa bo świeci. Wynika z tego, że uszkodzeniu uległ układ sterowania silnikami o oznaczeniu: R2A3 0231 SP 031 115. Oznaczenie płyty głównej to Z1 DVD ROM REV:01 68S32G16D4SC01X z układem Mediatek MT1335WE 1027-CMSL (napęd: LiteON DG-16D4S NO:14C, FW Ver.:0225, HW VEr.:A0A0). W związku z tym mam zapytanie czy ktoś ma niepotrzebną płytę główną z układem sterowania silników np. po niewłaściwym wierceniu, itp. ?

Pozdrawiam
    M.K.

Wczytywanie...

Poleć forum