1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Uszkodzony napęd Liteon

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez newarkpl, Grudzień 3, 2009.

1. newarkpl

newarkpl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Próbowałem zczytać key z napędu , co też zakończylo się niepowodzeniem.
    Ale to nie o tym. Napęd to LITEON model DG-16D2S HW A0A2 FW 74850C.
    W pewnym momencie nie wiem co sie stało ale zauwazylem mały dymek , po czym szybko wyłączyłem wszystko. Po ponownym załąćzeniu konsoli nie otwiera sie tacka od napędu po naciśnieciu przyciski w konsoli .Oraz z menu.
    Srodkowa dioda w konsoli cały czas mruga.
    Sprawdziłem w JungleFlasher i napęd jest widoczny i pokazuje typ oraz serial.
    Oprócz tego z menu jak sie odpali napęd w zależności od położenia tacki pokazuke tylko "otwieranie" lub "zamykanie" lecz bez żadnego rezultatu.

Czy jest jakaś szansa na naprawę napędu lub na wyciągnięcie klucza z napędu?

Wiem ,że jest możliwość wydobycia klucza z płyty , ale mnie interesuje czy przy takim uszkodzeniu da sie zwyklymi metodami wydobyc key.

Pozdrawiam

PS. Opcji szukaj używałem ;) . I chyba czeka mnie dzisiaj dluga nocka.

2. Lotnik421 Xbox One

3. deffc0n

deffc0n Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    Jesli jest widoczny w klocku i JF to jest mozliwosc wydobycia key normalna metoda tylko czy dasz rade wysunac tacke na half open, zreszta ciekawe co uwaliles trzeba byc zdolnym aby to zrobic ;)

4. newarkpl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nooo , bardziej to sobie wykrakałem. I duży nie fart zwlaszcza że męczyłem sie z nim 3 dni.
    Tackę da sie wysunąć ale ręcznie i kwestia czy to jest rozpoznawane przez napęd.

5. deffc0n

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    Zawsze mozesz sprobowac moze sie uda odczytac z recznym wysunieciem tacki ale ja na twoim miejscu bym look na naped co polecialo jesli dymek powinno byc widoczne golym okiem mozliwe jakis element bierny smd latwy do wymiany moge ci pomoc w podaniu wartosci tego elementu jesli go zlokalizujesz podeslij najlepiej foto .

6. newarkpl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Właśnie oglądałem napęd i zauważyłem że jeden rezystor smd jest jakiś wyblakły :)
    Porównałem na fotkach z netu i wygłąda że to on mógł się spalić.

Znajduje się niedaleko punktu (ścieżki) R707 , tego co się lutuje przy użyciu convertera TTL.
    A rezystor ma oznaczenie R204.
    Tak mi się wydaje , że to może być on , ponieważ na zdjęciach owe smd mają u góry "0" a ten nie ma.Po za tym wyblakł :).
    Jak byś mógł mi podać właśnie tą wartość.

Link do foto z neta
    http://beta.ivancover.com/wiki/index.php/Image:Xbox_360_lite-on_serial_adapter_points.jpg

7. deffc0n

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    Rezystor 0 ohm czyli sprawdz miernikiem czy masz przejscie prawdopodobnie nie masz ;)

8. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    rezystor SMD z oznaczeniem 0 to tzw. zwora czyli "zwykły drut" - połączenie bez żadnego oporu :) czyli tak jakbyś cyną w tym miejscu połączył ścieżki

9. newarkpl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    OK to też już znalazłem w necie (link poniżej).
    A jest możliwość aby ta część została że tak powiem spalona?
    Dzisiaj sprawdzę czy mam przejście.
    Mam nadzieję że to tylko poszło z dymem .

Szukając po necie znalazłem podobny problem u goscia co robił tą samą metodą co ja
    Smoke! From My Liteon, Wont Boot Or Anything! - Scenyx Entertainment Community
    fotki na drugiej stronie.

Co do zczytywania klucza przy pomocy tego schematu i tej metody
    Xbox-experts.com - Tutorial Flash Your Lite-On for Free co może być , że w żadnym wypadku nie chciał się zczytać klucz?
    Próbowałem na różne sposoby zaczynająć od DOSa do Windowsa , otwieranie klapki , włączanie zasilania . Nawet na końcu sprawdziłem sam układ który nie jest jakoś skomplikowany.
    Czy ktoś sprawdzał jakie ma być napięcie na styku TX?
    Albo w inny sposób , jak sprawdzić jeszcze że układ działa?

10. newarkpl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Sprawdziłem dzisiaj rezystor R204 i miernik pokazuje zwarcie , czyli tak jakby jeszcze dyszał.Więc chyba nie ma potrzeby próbować go zwierać dodatkowo.
    Czy jest ktoś w stanie podać jakie ma napięcie na wtyczce zasilającej dvd a dokładnie interesuje mnie PIN3 (Open/Close) oraz PIN4 (Status Tray).
    A i jeszcze napięcie na PIN3 w dwóch stanach , czyli tacka otwarta oraz zamknięta.
    W którym stanie PIN3 jest połączony z GND?

To narazie tyle , ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

A i jeszcze jedno , pamięta ktoś (a napewno) jak sie powinna zachowywać konsola bez podłączonego dysku? Czy srodkowa leda na panelu powinna mrugać cały czas jak przy wysówaniu tacki?

11. newarkpl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No to dalej.
    Sprawdzalem napięcia na pinach 3 i 4 i w zalezności od tego czy chcemy otworzyc to się zmieniają wartosci na zmianę z 3,3V na 0V . Dodatkowo silniczek od tacki się coś za bardzo grzeje .
    A jeszcze jedno . Jak tacka jest otwarta i naciśniemy przycisk zamykania to tacka się zamyka.

12. kazek76

kazek76 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    RYBNIK
    czy przypadkiem nie włożyłeś zasilania odwrotnie? r204 także kiedyś mi się spalił i po zmostkowaniu niby działał - ale płyt nie odtwarzał. Będziesz miał szczęście jak klucz odczytasz - bo inaczej duże koszty

13. newarkpl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Własnie zasilania odwrotnie nie włożyłem.
    Ale chyba już wiem co jest uszkodzone.Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale to jest sterownik silników. czemu tak sądze:
    - zauważyłem zabarwienie na nóżce dokładnie 38
    - silnik przy próbie otwierania się grzeje , natomiast jak tacka jest otwarta to po naciśnięciu przycisku w konsoli , tacka się zamyka.
    - na stykach (pinach) przy wtyczce zasilania pin 3 i 4 zmienia zasilanie w zależności od trybu (open / close)
    Tylko w tej chwili mnie jedno zastanawia :
    Przy próbie otwarcia czuć szarpnięcie napędem , tak jakby coś blokowalo.

Co do keya to mysle ze są duzę szanse na odzyskanie .
    Czemu? Bo sama konsola rozpoznaje prawidłowy napęd

Ale czekam na pomysły , co i jak sprawdzić

Potrzebuję oznaczenie , symbol tego układu

// nie pisz postów pod postem bo poleci warn.

14. odblast

odblast Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam

mam problem ze spalonym napędem (odwrotnie włożona wtyczka od zasilania) jest możliwość zczytania ztakiego napędu klucza ?

z góry dziękuję za odp.

15. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Tak, wystarczy zmostkowac konce rezystora r207. jak to nic nie da trzeba szukac uszkodzone na elektronice.

16. kiwikk

kiwikk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, wczoraj próbowałem odczytać keya ale bezskutecznie ciągle były same zera, być może trzeba było ciąć ścieżki, ale odpuściłem sobie, złożyłem konsole włączam a tam najpierw 4 migające czerwone diody, potem trzy, w końcu konsola ruszyła bez napędu ale migała środkowa dioda, potem podpiąłem napęd i konsola startuje ale co chwilę się restartuje. Napęd jest martwy, nie reaguje na nic i coś śmierdzi. Jest szansa postawić go na nogi? Mam w okolicy dobrego elektronika, myślicie że będzie to kwestia przepalonego jakiegoś rezystorka?

17. deffc0n

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    Tu nie ma co gdybac oddaj komus kto sie na tym zna i ci naped naprawi ;)

18. kiwikk

kiwikk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    oddać, oddam bo sam sobie z tym nie poradzę ale czy w ogóle jest szansa na uratowanie napędu

19. sreberko

sreberko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Nie ma co gdybać i pytać, tylko poprostu trzeba oddać napęd komuś kto zna się na elektronice, żeby sprawdził. Uszkodzona może być zupełnie inna cześć(i), a bez sprawdzenia tego się nie dowiesz.

Wczytywanie...

Poleć forum