1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Utracenie progresu z gier zapisanych na pendrivie?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez croq, Lipiec 2, 2014.

1. croq

croq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, graliśmy sobie razem ze znajomym w parę gier (Diablo 3, GTA itp.), a cały progres był zapisywany na specjalnym pendrivie (kupionym właśnie w tym celu). Dodam, że graliśmy sobie w te gry we Wrocławiu (jeśli to coś daje). Potem sesja się skończyła i zaczęły wakacje, więc i nastąpiła przeprowadzka do rodzinnego miasta... po wielu dniach nieużywania xboxa360 nastąpił problem: gta nie chce zacząć gry od ostatniej lokacji, a diablo 3 nie widzi zapisanej postaci na wysokim lvlu. Po prostu tak jakby pendrive byłby czysty, ale przecież wiem, że są na nim zapisane progresy wielu gier. Wchodząc w ustawienia Xboxa--> System--> Pamięć masowa->dysk flash usb to wyskakuje komunikat, iż "pamięć masowa jest zabezpieczona przed zapisem". Resetowanie xboxa czy wkładanie i wyjmowanie pendriva nic nie daje. Czy da się odzyskać progres gier bez formatowania pendriva?
    PS: znalazłem poradnik na Jak usunąć blokadę Dysk jest zabezpieczony przed zapisem FAQ ale w "Storage" nie mam drzewka "Device" :(

2. Lotnik421 Xbox One

3. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    MoŻesz spróbować podpiąć USB do pc i programem horizon sprawdzić czy widać save'y. Wrazie czego można je wyciągnąć z pendraka

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalka

4. croq

croq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Program Horizon nawet nie widzi pendriva :/ Znalazłem też poradnik:
    " 1.Open a new note pad file.

2.Copy this

cd\
    reg add “HKLM\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies” /t Reg_dword /v

WriteProtect /f /d 0

3.save it as DISABLEWP.BAT

4.Then copy it to start up folder.

When you insert a pendrive it remove write protection.If it becomes.Or simply use any software which fix this kind of problem.You may try LONG PATH Tool.It may help "

Ale niestety nie wiem o co chodzi z "start up folder".

5. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    Pewnie jakiś folder systemowy na pendraku(???)

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalka

6. croq

croq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A więc tak...
    podsumujmy, Nie moge uruchomic swojego profilu, gier, save'ów z pena na xbox360. Gdy wchodze w system- pamiec masowa to wyskakuje komunikat "sprawdz czy twoje urzadzenie, nie jest zabezpieczone przed zapisem" (czy jakoś tak). Podpinam pena do lapka, nie mogę nic na niego skopiować, ani z pena na lapka, bo jest "zabezpieczony przed zapisem". Próbowałem naprawić pena, standardowym "rozwiazywaniem problemów" win8, niestety to nic nie dało, gdyż jest on zabezpieczony przed zapisem. Następnie próbowałem programu HORIZON, niestety nawet nie widzi pena :/ w następnej kolejności, próbowałem zmian w rejestrze pena, zmieniłem wartość wireprotect na 0, tak jak powinno być, niestety nadal nie działa :( potem próbowałem stworzyć plik .bat usuwający zabezpieczenie (wdg porad z neta) i skopiowałem go do startup folderu systemu win 8. niestety, po ponownym uruchomieniu laptopa, program .bat uruchomił się, jednakże nie usunął problemu. nadal pen jest zabezpieczony. Najlepszym wyjściem podobno jest format pena, ale nie chce traciś progresu w grach :( więc próbowałem skopiować pliki z pena na lapka, oczywiście nie udało się to. po paru minutach uruchomiania kopiowania, wyskakuje komunikat "pliki zostały usunięte z lokalizacji G/: spróbuj ponownie" to samo się dzieje gdy próbowałem wrzucić plik .bat bezpośrednio na pena ;/

7. p0358

p0358 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    Nie masz na tym pendrive fizycznego "przelacznika", który blokuje zapis? Coś takiego jest np. na kartach SD.

8. croq

croq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Brałem pod uwagę taką możliwość, ale nie zauważyłem takowego :(
    Prawdopodobnie jedyną opcją jest format pendriva. Czy dałoby się zrobić backup danych z tego pena, ale z ominięciem tej blokady (tj. zabezpieczenia przed zapisem)? Bo próbowałem ze 2 programów do backupu i nie zadziałały.

Poleć forum