Utrata hasła, gry na dysku a format...?

guli83

Świeżak
Świeżak
Witam.
Jestem świeżak w tym temacie a potrzebuję pilnej pomocy.
Mam Xboxa One, zakupionego z dwiema grami które można było ściągnąć na dysk.
Konsola ma dwa konta, jedno z dwoma grami które były dołączone do zakupu i jedno konto z grą które straciło już ważność (zakupione na Allegro).
Niestety nie pamiętam hasła do tych kont. Mam też problem z opcją przypomnienia hasła bo po prostu nie pamiętam pomocniczego pytania...
Co mogę zrobić w tej sytuacji? Wchodzi w grę format i ponowna instalacja gier na nowe konto?
Pomóżcie, proszę...
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie masz haseł, nie masz gier.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gra z konta allegro skoro skończył się czas dzierżawy to już nie pograsz, to chyba logiczne.
Jak masz jakiś dowód zakupu gry na drugim koncie, email czy cokolwiek zawsze jest jakaś szansa na odzyskanie dostępu, masz infolinię MS dzwoń i proś o pomoc.

A jak nie to przez swoją lekkość bytu jak wiele osób zakładających konta na byle szybciej byle już grac straciłeś gry i możesz je jedynie kupić ponownie.
 

guli83

Świeżak
Świeżak
Mój brat niestety jest tak lekkomyślny...
Ok, powiedzcie mi jak to było, kupił konsolę, zainstalował gry na nowo założone konto? Musiał mieć jakiś voucher na te gry?
Konsola na opakowaniu miała wizerunek dwóch gier i wiem że on je ściągał przez sieć...
Jest szansa żeby je odzyskać?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
W pudełku miał kartonik z kodem albo kod do wygenerowania klucza na jakieś stronie www.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie masz dostępu do konta to nie ma też gier

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jak zrobisz format to już całkowicie pozbędziesz się tych gier, bo utracisz dostęp do konta, na którym są gry, gry zostaną wywalone z dysku. Musisz mieć dostęp do konta z grami w innym wypadku je stracisz. Znalezienie vochera z kodem do gry nic Ci nie da, bo MS Ci nie poda do jakiego konta został on przypisany, ani na jakie dane. Kody do gier są jednorazowe, a nie że możesz na 10 różnych kontach je wbić. Wyjdzie Ci, że kody są zużyte.
 

guli83

Świeżak
Świeżak
Rozumiem, czyli zostaje tylko i wyłącznie przypomnienie hasła do konta. Ok, mam nadzieje że się uda...
Jeszcze jedno, jeśli już się dostanę na to konto czy jest opcja zmiany adresu email do logowania? Albo ewentualnie przeniesienia tych gier na inne konto?
Dzięki
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Rozumiem, czyli zostaje tylko i wyłącznie przypomnienie hasła do konta. Ok, mam nadzieje że się uda...
Jeszcze jedno, jeśli już się dostanę na to konto czy jest opcja zmiany adresu email do logowania? Albo ewentualnie przeniesienia tych gier na inne konto?
Dzięki
Nie idzie przenosić gier na inne konto. Można zmienić adres e-mail, hasło.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
zmiana adresu tak, przeniesienie gier nie.
 

GaaDzio

Świeżak
Świeżak
Witam
Podepnę się pod temat. Zakupiłem XO ze względu na kinecta dla córki. Zakładając jej konto musiałem założyć swoje jako dorosłego. Wszystko zrozumiałe ale pobierając gry zrobiłem to na jej koncie i trochę mnie dziwi, że tylko logując się na to konto można w nie grać. Pytanie kolejne czy darmowe kody zakupione z konsolą są aktywne tak długo jak nie zostaną wykorzystane?
Czy 3 miesięczne konto GOLD mogę zarejestrować w dowolnym momencie? Obecnie są gry raczej dla starszych graczy a mnie interesowałyby gry pod kinekta do rehabilitacji.Czy działają tylko tak długo jak ważne jest konto gold czyli u mnie 3 miesiące czy po prostu 6 gier, które mam prawo pobrać i zainstalować będzie już aktywne zawsze?
Wojtek
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
W opcjach konsoli ustaw jej konto jako domowe, to gry będą działać na każdym koncie. Kody na gry za aktywne tak długo jak Microsoft będzie trzymać je na serwerze. Xbox live gold nie ma obecnie terminu przedawnienia, gier na kinecta nie będzie w goldzie. Gry pobrane dzięki subskrypcji gold działają do momentu ważnej subskrypcji

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam
Podepnę się pod temat. Zakupiłem XO ze względu na kinecta dla córki. Zakładając jej konto musiałem założyć swoje jako dorosłego. Wszystko zrozumiałe ale pobierając gry zrobiłem to na jej koncie i trochę mnie dziwi, że tylko logując się na to konto można w nie grać. Pytanie kolejne czy darmowe kody zakupione z konsolą są aktywne tak długo jak nie zostaną wykorzystane?
Czy 3 miesięczne konto GOLD mogę zarejestrować w dowolnym momencie? Obecnie są gry raczej dla starszych graczy a mnie interesowałyby gry pod kinekta do rehabilitacji.Czy działają tylko tak długo jak ważne jest konto gold czyli u mnie 3 miesiące czy po prostu 6 gier, które mam prawo pobrać i zainstalować będzie już aktywne zawsze?
Wojtek
Na poprzednie pytania odpowiedział Ci już Akir. A dwa przecież w styczniu masz we wstecznej kompatybilności 2 gry dla dzieci The Cave jak i Rayman Origins, rzadkość, że dali 2 platformówki. One będą działać Ci na XO normalnie. Nie licz na gry pod Kinecta, bo tak owych nigdy nie dostaniesz, gdyż MS się wypiął na Kinecta już dawno. Co do pobierania gier to jak wrzucisz konto z goldem na 3msc to przez 3 kolejne miesiące możesz przypisać wszystkie 12 gier (po dwie na XO i po dwie we wstecznej kompatybilności jako X360 w ciągu miesiąca). Gry będą działać tylko wtedy kiedy będziesz miał aktywnego golda na koncie. Nie wiem jak jest z grami z X360, bo ja ciągle mam golda, ale możliwe, że te gierki nie potrzebują golda, ale pozycje na XO już tak. Gry masz na zawsze, ale działają tylko przy aktywnym goldzie.
 

GaaDzio

Świeżak
Świeżak
Dzięki za porady, konsola jako domowa rozwiązała problem.
 

Do góry Bottom