Użytkownicy Xbox One mają problem z irytujacym dźwiękiem dysku twardego konsoli

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Xbox One pojawił się w naszym kraju i raczej wielkiej furory nie zrobił. Tym niemniej jest już oficjalnie dostępny i na jego kupno zdecydowała się jakaś część użytkowników. Niestety dla wielu z nich nowy zakup nie był do końca udany przez dziwny problem, jaki zaobserwowano.

Xbox One raczej nie jest i nie będzie rozchwytywany w naszym kraju. Sprzęt nie ma najlepszej opinii, a marka PlayStation jest w Polsce naprawdę silna. Właśnie z tego powodu takie wpadki, jak najnowsza dotycząca konsoli Microsoftu mogą jeszcze bardziej wpłynąć na złe przyjęcie sprzętu.



Na forum pomocy technicznej konsoli Xbox One powstał ogromny wątek, w którym użytkownicy informują, że sprzęt wydaje z siebie dziwne, irytujące dźwięki. Przypominają one odgłos starego dysku twardego i co ciekawe występuje w każdej sytuacji poza odpaleniem gry – wtedy konsola jest idealnie cicha. Problem został zaprezentowany na poniższym filmie.


Dziwne dźwięki mają występować w większości nowych konsol bez sensora Kinect, które znalazły się na rynku z okazji premiery sprzętu na nowych rynkach. Co nieco smutne, Microsoft nadal nie wystosował oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, a jedyna porada jaką można uzyskać od pomocy technicznej dotyczy wymiany sprzętu na nowy model u sprzedawcy. Niestety i to nie pomaga, bo problem wraca po pierwszej, obowiązkowej zresztą, aktualizacji konsoli.

Miejmy nadzieję, że problem leży w oprogramowaniu i w najbliższym czasie wypuszczona zostanie odpowiednia poprawka. W innym wypadku gigant z Redmond kolejny raz narazi się na niepochlebne komentarze ze strony społeczności graczy.​

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

#PCMR

Ryżownik
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Biedny xbox, z każdej strony atakowany :D
 

arczas89

Użytkownik
Użytkownik
Zaraz ale wideo z newsa jest z 2013 roku, tuż po premierze. Problem jest znany i pojawił się na premierę w USA. Czyżby Polska dostała złom odesłany przez użytkowników na premierę w USA?
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Martwiłbym się, jeśli proces serwisu u M$ działałby jak u Sony. A tak, to dzwonię z problemem, czekam na kuriera z nową konsolą, podpisuję wszystko, oddaję mu uszkodzoną i gitara.
 

arczas89

Użytkownik
Użytkownik
Martwiłbym się, jeśli proces serwisu u M$ działałby jak u Sony. A tak, to dzwonię z problemem, czekam na kuriera z nową konsolą, podpisuję wszystko, oddaję mu uszkodzoną i gitara.
Koleś w komentarzach z newsa pisze, że dzwonił do pomocy technicznej i powiedzieli, że na razie w przypadku xone nie działa natychmiastowa wymiana i trzeba wysyłać do serwisu (2 tygodnie czekania) lub do sprzedawcy.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Koleś w komentarzach z newsa pisze, że dzwonił do pomocy technicznej i powiedzieli, że na razie w przypadku xone nie działa natychmiastowa wymiana i trzeba wysyłać do serwisu (2 tygodnie czekania) lub do sprzedawcy.
Nie można wykluczyć, że później ruszy z powrotem. Ale naprawdę dziwi mnie ten problem, że dopiero PO aktualizacji systemu takie coś się zaczyna dziać. Niech wypowiedzą się tutaj ludzie co mają Xboxa One, czy też mają taką dolegliwość po aktualizacji.
 

#PCMR

Ryżownik
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Mi coś tam tyrka, ale nie zawracam sobie tym głowy nawet. Z odległości, w której gram nic nie słyszę.
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Martwiłbym się, jeśli proces serwisu u M$ działałby jak u Sony. A tak, to dzwonię z problemem, czekam na kuriera z nową konsolą, podpisuję wszystko, oddaję mu uszkodzoną i gitara.
Zobacz tutaj ilu naszych ma to samo i nie do końca jest jak napisałeś... http://xboxforum.pl/showthread.php?t=200693

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka
 

Professor Chaos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zaraz ale wideo z newsa jest z 2013 roku, tuż po premierze. Problem jest znany i pojawił się na premierę w USA. Czyżby Polska dostała złom odesłany przez użytkowników na premierę w USA?
Daty produkcji konsol z problemami to praktycznie tylko czerwiec 2014, także wątpię.
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wszyscy chyba zapomnieli jak chodzily pierwsze 360-tki (przed update umozliwiajacy install na dysk) - odkurzacz :) sam mialem taka, gralem i sie nie przejmowalem. Jak juz pisalem w tamtym watku, dla mnie problem bedzie gdy konsole zaczna padac, dzwiek wiatraka w wielu pecetach jest glosniejszy. Nie popadajmy w paranoje.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 

RyyCo

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
@Up Wiatraki to masz na polu. :D

Co do XO, mam nadzieję że aktualizacja to naprawi.
 

fckteam

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
U mnie podobnie podczas grania konsoli praktycznie "nie słychać" ale za to w trakcie chodzenia po menu traktor straszny :O ... u mnie z ciekawostek z jednego narożnika wystawał kawałek sznurka którego się nie da wyciągnąć.

Uważacie że jest sens zanieść im ją na serwis ?
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dzisiaj kupiłem konsole i pierwsze wrażenie jest takie, że jest o niebo cichsza niż PS4 także nie wiem dlaczego narzekacie :)
Za pare dni się wypowiem, na razie Forza 5 się sciąga...
 

piccolo

Banned
Za chwile konsola wybuchnie i będzie na alkaide, dziwne ,że cos dopracowane już jest ma taki bug. Fakt faktem ,że jakiś złom poslali do polski ehh
 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Problem nie występuje tylko w polskich konsolach.
 

Do góry Bottom