1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Używany FPS dla świerzaka ;)

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Xlibris, Grudzień 2, 2010.

1. Xlibris

Xlibris Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie!
    Jestem świeżo upieczonym posiadaczem konsoli Xbox360 i jako taki, mam do Was pytanie...

Chciałbym kupić sobie kilka gierek (może assasyna, fifę, mafię 2), w tym jakiegoś FPS'a. Problem polega na tym, że po zakupie konsoli i TV jestem prawie że spłukany z "wolnej" kasy, biorę więc pod uwagę kupno gry używanej. Tu pojawia się moja obawa: czy na używanej kopii można grać w multi (a TYLKO multi mnie interesuje w tego typu grze)? Szukałem w sieci informacji na ten temat i znalazłem notkę, że w np. COD: Modern Warfare można. Czytałem też, że np. EA wprowadza jednorazowe kody, które umożliwiają zabawę w multi tylko pierwszemu posiadaczowi. Biorę jednak pod uwagę i inne tytuły poza COD:MW, więc czy ktoś łaskawy mógłby mi udzielić zwięzłej informacji na ich temat? Chodzi mi po prostu o to, który z tych tytułów mogę spokojnie kupić jako używke:

- COD: Modern Warfare 2
    - Medal of Honor
    - Bad Company 2
    - COD: Black Ops (choć tutaj może być trudno o używkę)
    - może coś innego ktoś poleci (?)

Kolejna sprawa jest dosyć kuriozalna - nie grałem nigdy w FPS na padzie :p. Trochę się tego szczerze mówiąc boję :). Dlatego zapytam: czy któraś z w/w gier jest w jakiś szczególny sposób "polecana" dla takich laików w sterowaniu jak ja? A może właśnie którejś nie ruszać, bo mogę się zanadto frustrować na początku?

Hmm, może jeszcze mi podpowiecie którą z tych gier wybrać? Interesuje mnie bardziej taktyczne podejście do grania. Lubię np. Rainbow Six Vegas 2 (tak, jeszcze ktoś w to gra :D)

:)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    najlepszym fpsem na Xboxa jest wg mnie COD4. z tych gier co podałeś to wziąłbym MW2, chociaż najbardziej taktyczne jest BC2. na padzie wbrew pozorom nie jest trudno się nauczyc grac w fpsy, ale żeby wymasterowac to potrzeba 500-600 godzin. W Cod4 jak i mw2 polecam tryb Search and Destroy, taktyczny jak cholera, w szczególności jak grasz z kumplami

4. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    wymasterowac to potrzeba 500-600 godzin- co to za pojecie? Moje ziomki graja sami w jaggernautow z MW2 na veteranie, a staz z fpsem to 10 h max.

MW2 To dobry zakup, bo mozna grac w coopie na melanzu, zabawa przednia i sie szybko nie nudzi :)

5. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Fakt, mogę polecić też MW2, był to jedyny fps jakiego miałem na ps3 i na multi wymiata , wieczorkami na psn było około 150-200 tys ludzi także nie bój się o partnerów do gry. Na xbl pewnie jest to samo. Bierz cod'a 6.

6. Xlibris

Xlibris Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Widzę, że wszyscy zgodnie polecacie CoD'6 :). Trochę mnie to zdziwiło, czyżby najnowsza odsłona serii jednak nie była tak wypasiona jak twierdzą media?

Nadal nie dowiedziałem się niczego na temat "pełnowartościowości" używek w/w gier. Czy mam rozumieć, że w stosunku do żadnej z nich nie są stosowane restrykcje producenta?

Tak jak napisał Mnih, słyszałem głosy że BC2 jest bardziej taktyczny niż CoD. Czytałem też, że multi w MoH robili Ci sami ludzie co w BC2 (?). Spodziewałem się więc, że ze względu na to taktyczne podejście, będziecie polecać jedną z tych właśnie gier.

Podziękowania poszły :).

7. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    wymasterowac, oznacza osiągnąc mistrzostwo, mam na myśli, że jeśli widzisz, że pół pixela wroga wyłania się na drugim końcu mapy, to on już jest martwy. a co do twoich ziomków, jeśli mają coda4 to mnie z nimi ustaw, zobaczymy jak wymiatają po 10 godzinach grania

8. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    W CoD nie ma żadnych kodów... W BC2 z tego co pamiętam to był jakiś kod na darmowe mapy czy coś. Ale w większości gier tego typu to nie ma....
    Osobiście polecam Ci Black Opsa, MW lub MW2 ;p Wszystkie fajne...
    BC2 mnie nie przypadł do gustu a dla początkującego jak ty na pewno nie będzie dobry... dlaczego? Bo żeby kogoś znaleźć trzeba przebiec całą mape (a są duże) i zabić (a to może być dla Ciebie problem ;p)
    We wszystkich CoD liczy się szybka akcja i zgranie (w zależności od trybu). Dlatego też polecam tę serie...
    A dodatkowo - napisz do mnie na gg: 9447596
    Mam pewną propozycje w sam raz dla Ciebie ;)

9. Skubaniec

Skubaniec Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    dobrym posunieciem byl by tez halo ;) jak ci cos kasy zostanie mozesz sie rozejrzec za mass efektem swietna gra

10. krisroza

krisroza Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrów
    Moh tez jest niczego sobie, osobiście tylko tę grę katuję w tej chwili, na multi fajna zabawa jest. Nie oceniam negatywnie pozostałych bo ich nie miałem. X mam od 3 mieś i z FPS to właśnie MoH kupiłem jako pierwszą. Jak stanieje trochę Black Ops to też sobie sprawię. Wydaje mi się że w MoH są trochę małe mapy, czasami ustawione "tunelowo" co wymusza spacer "korytarzem".

11. kaZZecik

kaZZecik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja i prawie wszyscy moi znajomi(posiadający x-a) uczyliśmy się na Gears of War swoją drogą świetna gra :))

12. 290292

290292 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Świecie
  13. Xlibris

Xlibris Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wolałbym szczerze mówiąc "realnego" FPS'a. A co do Mass Effect - to jest zajefajna gra. Mam 1 & 2 na PC więc raczej na X'a już mi nie potrzeba. Dzięki za chęci :)

Postanowiłem, że kupię jednak któregoś CoD'a, nie wiem jeszcze którego :). Ale skoro żaden nie ma ograniczeń na sieć, to pewnie to nie ma większego znaczenia jeśli jest z kim grać :). Pozdro.

14. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    serio, spróbuj coda4, używany kosztuje w tej chwili może z 30 zł, gra jest po multi dużo ciekawsza niż MW2, co prawda posiada mniej perków itd ale jest dużo bardziej satysfakcjonująca. W mw2 cały czas będziesz ginął bo gra tam za dużo frajerów z noobowymi perkami co psuje zabawę z gry totalnie. W Cod4 też jest jeden bardzo wkur.....y perk - juggernout, ale używają go przeważnie początkujący. wg mnie (i wieeelu innych) w MW są lepsze bronie, w szczególności snajpy jak pograsz chwile w CoDa4 to już nie będziesz chciał kupowac MW2 za szybko ;)

15. Maciek_aka_GJRlz

Maciek_aka_GJRlz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja tylko mogę podzielić zdanie z Mnihem :)
    na xboxie pierwszym moim fpsem był cod 5 lecz niedługo po tym sprawiłem sobie cod 4. później wymieniłem na inną grę i znów do niej powróciłem i jej nie oddam
    bierz cod 4 ;d cod 5 też jest spoko

16. mikuniek

mikuniek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    MW i COD - miodne. Ale tak jak kolega w pierwszej odpowiedzi napisal - BF:BC2 - taktyczny. Ja się w nim zakochałem i łoję kiedy tylko życie pozwala :).

17. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    MW to CoD ;)

18. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Grałeś w Bad Company 2? Przebiec pół mapy? Wystarczy 10 sekund i już jesteś na "właściwym" polu bitwy.

Call of Duty 4, bardzo dobra gra, według mnie BC 2 (jeśli chcesz więcej taktyki; granie z kumplami; pojazdy; snajperka) i CoD4 (szybka akcja; zręczność; więcej skill'a niż taktyki), to najlepszy zestaw jaki teraz do grania online możesz zakupić. Będą Cię one kosztowały ok. 120 zł. Naprawdę polecam.

Co do reszty:
    MW2 i BO - odgrzewany CoD 4 z innymi mapkami, poprawioną jedynie kosmetycznie grafiką, cheaterami i wkurzającymi perkami.
    MoH - nieudane połączenie CoD'a i BC.
    Halo - jeśli lubisz takie kosmiczne klimaty, to ta gra jest dla Ciebie.

19. mikuniek

mikuniek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    no tak, zapędziwszy się. Ale tak jak kolega powyżej - CoD + Bf2 - świetny zestaw gier z naciskiem na różne aspekty gry :). Choć u mnie 95% czasu BF w napędzie.

20. Prz3mo

Prz3mo Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kłodzko
    Ja od siebie moge polecić napewno MW2. Mnie dosyć wciągneło i nieco nauczyło grać na padzie w FPS ( mój pierwszy shooter )
    Akcja dość szybka choć na niektórych mapach jest bardziej i mniej intensywna ( via malutka mapa Rust lub wielka Derail (?) )
    Gra bardzo dobra solo bo raczej w większości przypadków sprawdza sie powiedzenie "każdy sobie rzepkę skrobie".
    Jeszcze możesz rozważyć BFBC2 choć tam akcja jest nieco wolniejsza i bardziej taktyczna i głównie drużynowa ale gra też dobra i warta uwagi. Sam grałem raptem chwile ale we wtorek dostane swój egzemplarz to będę pewny. Ale może najlepszym rozwiązaniem będzie MW2 później jak już troche nakręcisz skilla to może coś innego.

21. Xlibris

Xlibris Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady :). Zaraz poklikam na "dziękuję" :).

Zdecydowałem się na MW2 (jego polecała znaczna część z Was). Kupiłem nówkę, na agito.pl jest po 99zł jakby ktoś potrzebował. Dlaczego wybrałem MW2? Chcę grać casualowo, nie klanowo, dla czystej frajdy. Dodatkowo lubię zdobywać różne osiągnięcia, perki itp. - tak, wiem noobskie podejście :). Zobaczę jak mi się będzie grało i życie samo pokaże co dalej.

Zdecydowałem też, że zakupię jeszcze jednego FPS'a jak już obczaję trochę sterowanie. Trudno mi gdybać jakiego, nie skreślam cod4 i cod5. Tego ostatniego ściągnąłem demo i pograłem. Klimat mi się podoba, ale jak z ilością graczy online?

Podoba mi się też klimat MoH'a, jednak tą grę mało kto poleca :/.

Jeszcze raz DZIĘKUJĘ

Wczytywanie...

Poleć forum