1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Valiant Hearts - The Great War

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Krakoos, Grudzień 4, 2015.

1. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon

W wątku tylko opinie!

Gra była jakiś czas temu za darmo do pobrania dla posiadaczy Golda, lecz musiało minąć kilka tygodni by nadeszła jej kolej. Kiedy już po nią sięgnąłem, pochłonęła mnie na całego.

Jest to przygodowa gra akcji z elementami gry platformowej osadzona w czasie Wojny 1914-1918. Mimo, iż w grze możemy się wcielić w kilka różnych postaci, to mimo wszystko koszmar wojny jest tutaj bohaterem i wysuwa się na pierwszy plan.

Pierwsze jednak, na co zwracamy uwagę to oprawa audiowizualna. Komiksowa stylizacja krajobrazów i postaci sprawdza się rewelacyjnie w opowiadanej historii. Oszczędna i ograniczona animacja nie przeszkadza, a wręcz nadaje wyjątkowości tej grze. Za to przepiękna muzyka towarzysząca nam podczas rozgrywki jest w głównej mierze odpowiedzialna za wyjątkową atmosferę.

Udało się tej produkcji Ubisoftu pokazać piekło konfliktu, który pochłonął miliony ludzkich istnień, z perspektywy zwykłych ludzi, którzy wepchnięci w sidła koszmaru starają się zachować człowieczeństwo, własne przekonania i dążyć do obranego celu. Chyba najbardziej porusza historia Emila, z którym spędzamy najwięcej czasu spośród całej czwórki. Brakowało mi trochę przygód Karla i Anny, nie mogłem się oprzeć przeczuciu, że ich losy zostały okrojone. Niestety nie doczekaliśmy się dodatku.

Gra oferuje sporo zagadek przeplatanych ze zręcznościowymi sekwencjami akcji. Nie są one zbyt wymagające, by nie wstrzymywać akcji na zbyt długo i czym prędzej ruszyć dalej. Niesamowite wrażenie zrobił na mni emoment, gdy trzeba się przekopać, a dookoła nas spadają bomby, cały ekran to jedna ekplozja, a ja w środku, pad spocony, ale prę do przodu. Co mnie pozytywnie zaskoczyło to elementy skradania, zrobione przemyślanie i dające sporo frajdy.

Całe mnóstwo faktów historycznych oferuje encyklopedia w grze, a wszystkie znajdźki są kopalnią wiedzy o tym okresie. Naprawdę warto zatrzymać się i przejrzeć wszystkie napotkane ciekawostki, poczytać notatki, pamiętniki z tamtego okresu, czy obejrzeć zdjęcia. Jakoś ta część historii nigdy nie była wyróżniana za moich czasów i z przyjemności zagłębiałem się w lekturze.

Valiant Hearts to dla mnie przede wszystkim piękna i wzruszająca opowieść. Z trudem postrzymywałem łzy poznając końcowe losy bohaterów. Z łatwością utożsamiłem się z postaciami, mocno zaangażowałem w opowieść i czułem autentyczną satysfakcję z faktu, że mogę wpłynąć w jakiś sposób na przebieg wojny.

Moja starsza córka nie mogła oderwać oczu od ekranu i gdy tylko skończyłem grę, natychmiast rozpoczęła ją na nowo. Może odnalazła w historii Emila, Freddiego, Anny i Karla jeszcze coś więcej.

Gorąco polecam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Mnie również bardzo pozytywnie gra zaskoczyła.
    Przyznaje się bez bicia ,że jak ją zobaczyłem w GwG to się śmiałem,ale potem czytałem same pochlebne opinie ma temat tej gry i postanowiłem pobrać.
    Bardzo fajna gra,z poczuciem humoru która tak mnie wciągnęła że szkoda mi było kończyć.
    Mam nadzieję,że wyjdzie kolejna część:)

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.

4. kratylos

kratylos Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lodz
    mni gra znudzila po 15 minutach i już nie sięgam po nia
    historia ciekawa ale wykonanie banalne.

5. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Że zapytam - po 15 minutach oceniasz całą fabułę i jej wykonanie? :spank:

Gierka bardzo fajna i całkiem długa. Trochę ponad 5 godzin zajęło mi ukończenie wszystkich misji a łącznie 8 godzin zabrało mi zrobienie 1000 GS. Opowieść ciekawie przedstawiona jest to napewno coś innego niż reszta gier AAA itd.

Warto również dodać, że gra całkiem sporo opowiada nam jak wyglądała Wielka Wojna - o najważniejszych bitwach, sposobie walk i życiu w tamtych czasach. Czytałem wszystkie fakty jak i wszystkie opisy znajdziek.

Dowiedziałem się m.in o bitwie pod Sommą, o katedrze w Reims, o rodzajach nieśmiertelników noszonych przez dane kraje czy odnośnie walki przy użyciu chloru (ataki niemieckich wojsk i zrzuty bomb). Ponadto mnóstwo informacji odnośnie użytkowania rzeczy codziennego użytku w tamtych czasach. Wiedzieliście, że żołnierze wyposażani byli w maszynki (już nie brzytwy) do golenia by mogli częściej się golić na froncie? Gładka skóra zwiększała wydajność ówczesnych masek przeciwgazowych :).

Polecam :).

6. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Początkowo podchodziłem do niej jako do jakiegoś badziewia ale gdy zagrałem bardzo się wkręciłem do tego można się czegoś ciekawego dowiedzieć z zdjęć i opisów.

9/10

7. ArturM05Pl

ArturM05Pl Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gdańsk
    Gra jest świetna. Fabuła grywalność jak w starych grach. Ta platformówka przypomniała mi młodość. Większość gier tak wygladała i spędzało się przy nich wiele godzin. Mega fajna odskocznia od dzisiejszych tytułów AAA.

Tapnięte z iPhone 6s bo mnie ku**a stać!

8. Kozubek1945

Kozubek1945 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Gra jest bardzo dobra.Przejscie zajelo mi 11 h z podpowiedziami.Historia jest swietna.Polecam ja goraco.Nigdy wiecej wojny.

9. reevo

reevo Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    33
    Miasto:
    Jarosław
    Gdyby nie oferta GWG pewnie nigdy bym się nie zapoznał z tym tytułem. Z perspektywy dnia dzisiejszego byłby to wielki błąd! Gra sama w sobie jest platformówką osadzoną w realiach I Wojny Światowej co samo w sobie jest dużym plusem, gdyż jest to mniej "komercyjny" i wyeksploatowany przez wydawców gier okres. Co jest dla mnie dziwne, gdyż wyżej wymieniony tytuł jest świetnym przykładem, że IWŚ również może zaintrygować. Rozgrywka jest dosyć prosta, napotkamy na swej drodze logiczne jak i zręcznościowe przeszkody które nie stwarzają większych problemów. Fabuła, w której często śmiech miesza się ze łzami jest powalająca. Postacie protagonistów jak i osób napotkanych są wyraziste. Jeśli chodzi o grafikę ta specyficzna kreska ma coś w sobie. Bardzo się cieszę, że miałem okazję zagrać w tą produkcję i szczerze polecam ją każdemu, kto nie patrzy na gry jedynie przez pryzmat blockbusterów.

Wczytywanie...

Poleć forum