1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

VGA - Rozdzielczość 2048x1152

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Akindusx, Październik 19, 2010.

1. Akindusx

Akindusx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam, posiadam monitor samsung syncmaster 2343nw 23 cale, normalnie pracuje na roździelczości 2048x1152 (optymalna i maxymalna) i kupiłem taki kabel VGA: KABEL VGA XBOX 360 GOLD PLATED (1274570462) - Aukcje internetowe Allegro

I tutaj moje pytanie, czy bede mial taka rozdzielczosc grajac na xboxie, czy taka obsluzy mi ten kabel albo konsola bo nie wiem od czego to dokladnie zalezy.
    Dodam, ze w ustawieniach rozdzielczosci tą mam jako maxymalna i optymalna, a nizsze to jest: 1680x1050 i w dół. Wiec na jakiej bede gral ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Gry na konsolach obecnej generacji (ps3 i x360) to w 90% przypadkach natywne 1280x720, więc twój obraz będzie skalowany do rozdzielczości monitora ... Jeśli chcesz go w 100% wykorzystać, pozostaje komputer.

4. Akindusx

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Aha no spoko, wlasnie puscilem gre na PC (jeszcze :p) na 1280x720 16:9 i wszystko git. Ale co z rozdzielczosciami HD ? Jak to jest, bo duzo osob pisze, ze graja na TV full HD, ale rozdzielczosci HD to przeciez duzo wyzsze (ktore moj monitor obsluguje), wiec to zalezy od gry czy jest zrobiona pod HD czy nie jest tak ?

P.S. Ale grafa itd. wszystko bedzie u mnie smigac tak jak na innych monitorach czy tam TV gdzie rozdzielczosc tez jest taka ??

5. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    masz 720p, jest jeszcze 1080p/i. Gry są w 720p (natywna xboxa).

6. micu11

micu11 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    wiem że ps3 obsługuje 1080p ale jak to z xboxem jest to nie wiem :D

7. MOSZEUSZ

MOSZEUSZ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    X360 też obsługuję 1080p. Co do tematu: najwyższa rozdziałka jaką da się ustawić to 1920x1080 dla 16:9 i 1680x1050 dla 16:10.

8. SebeekS

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Rozdzielczość hd czyli 720p jest mniejsza od full hd, czyli 1080p ... Dla porównania, hd to zazwyczaj 1368x768(lcd, plazmy minimalnie mniejsze) a full hd to 1920x1080 ... W gry full hd z AA/MSAA możesz pograć jedynie na komputerach, na konsolach jest co najwyżej kilka gier w natywnym 1080p, ale nie zachwycają one grafiką ...

9. Akindusx

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    OK, wiec skoro gry sa przewaznie robione na 1368x768, a moj monit przez kabel vga np. obsluzy 1680x1050 lub typowa HD 1920x1080 to chyba lepiej ustawic wyzsze rozdzialki niz 1368x768 tak ? Ja analogicznie podchodze do tego jak na PC, im wieksza rozdzialka tym lepsza grafa, na konsolach tez tak jest ? Czy spokojnie styknie mi 1368x768 a wyzszymi tylko sie obciaza zbyt konsole w jakis sposob ?

10. SebeekS

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    W wypadku konsoli, jest tak, ustawisz full hd, to gra zostanie rozciągnięta do tej rozdzielczości, jeśli zostawisz hd, to monitor sam zeskaluje obraz do natywnej rozdziałki monitora, czyli full hd ... Gry Full HD na komputerze to kompletnie odmienne doświadczenie, którego nie ujrzysz na aktualnych konsolach, czyli jednoznacznie mówiąc, ustawisz full hd, gra nadal będzie tylko hd ponieważ wtedy to konsola ją rozciągnie.

Wczytywanie...

Poleć forum