1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Video: Stream/konwert filmu w locie.

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez Ralfie, Grudzień 30, 2007.

1. Ralfie

Ralfie Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Białogard
    Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak sie streamuje w locie i jakich programow uzyc i jak wszystko ustawi..
    przeszukalem forum i nic nie znalazle, Płacz

EDIT:
    Wiec nie uzyskujac zadnej pomocy zobaczylem kto jest online okazalo sie ze moderator byl (spike200)
    Zapytalem o pomoc lecz on sie taze nie orientowal poszperalismy na google i troche sie dowiedzialem..
    chcac byc przyjaznym uzytkownikiem pisze tutorial co i jak...

Wiec Bedziemy potrzebowac nastepujace rzeczy:
    K-Lite Codec Pack-Link:http://www.codecguide.com/
    Tversity wazne zeby to byla aktualna wersja-Link: http://tversity.com/download/(trzeba chwilke poszukac)
    Windows Media Player w najnowszej wersji 11-Link:http://www.microsoft.com/downloads/Browse.aspx?displaylang=pl&categoryid=4

Zeby wszystko dzialalo potrzebujemy Windows XP lub 2000..
    Procesor Min 700Mhz lecz dla wiekszej plynnosci zalecam szybsze...

Codec'i:
    Nalezy usunac wszystkie codec'i z komputera!!!

Dobra zaczynamy instalacje lecz mozemy zobaczyc komunikat taki jak ten
    Nalezy klinac Yes
    Mozliwe ze wiadomosc wyskoczy ponownie nalezy wtedy jeszcze raz kliknac YES
    znaczy to ze program wykryl kolejne codec'i ktore trzeba usunac!!!

Kolejny krok:
    Nalezy Wyvrac profil Default zaznaczony na fotce:

Nastepnie:
    przesuwajac sie w dol po opcjach szukamy DirectShow Video i przy XvidD i DivX Musimy zaznaczyc opcje ffdshow tak jak na zdjeciu:

Tym razem nie klikamy jeszcze Next poniewaz musimy znalezc jeszcze VFW Video codecs i trzeba sie upewnic ze opcje Xvid i Divx NIE sa zaznaczone czyli musi to wygladac tak
    Przy kolejnej konfiguracji musimy odznaczyc Mindows Media .wmv oraz .asf
    powinno to wygladac w ten sposob

Teraz juz tylko klikamy Next a nastepnie Install

Tversity:
    Czas na konfiguracje!!
    Instalujemy program
    I Trzeba Skonfigurowac nasz Firewall...
    Nalezy dodac Port 41952 w zakladce Exceptions/Wyjatki oraz aplikacje MediaServer.exe (c:\Program Files\TVersity\Media Server) w tej samej zakladce uzywajac zaznaczonych przyciskow..

Jezeli juz zrobilismy powyzsze nalezy przejsc do zakladki General i ustawic ponizsze
    Należy ustawić:

Media Playback Device: Xbox 360
    Media Sharing Service: zaznaczasz jeśli chcesz aby Tversity działało od razu po uruchomieniu komputera
    Temporary Media Files: ilość miejsca na dysku na tymczasowe pliki (cashe). 8192 MB w zupełności wystarczy
    Home Network: ustawiasz IP konsoli (jeśli chcesz aby tylko ona widziała Tversity) oraz port. Proponuje nie zmieniać tych ustawień.
    HTTP Proxy i Minimum Timeshift: pozostawiamy bez zmian

tak to powinno wygladac

Ostatnia czesc to przejscie do zakladki Trandcoder i Ustawienie predkosci/rodzaju lacza oraz rozdzielczosci jaka preferujemy to musimy juz sami poprobowac..

Teraz na koniec najprostsza rzecz dodavanie plikow
    Klikamy File/Add File Lub File/Add Folder itd.

aby przetestowac konfiguracje w przegladarce nalezy wpisac
    http://localhost:41952

Jeśli wszystko poszło dobrze należy podłączyć przez Xbox 360 w zakladce Media, wejść w opcje komputer i wyszukać Tversity w sieci.

Mam Nadzieje ze Komus to pomoze a jezeli cos bedzie nie zrozumiale albo jakies problemy to prosze pisac

Pozdro

2. Lotnik421 Xbox One

3. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    Odp: Stream/konwert w locie

Świetna robota, wielkie dzięki!

4. Sahdy84

Sahdy84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Odp: Stream/konwert w locie

mi to niechce dzialac konsola niue wykrywa polaczenia z komputerem co zrobic??

5. neopass

neopass Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Moze masz wlaczonego firewalla? Nawet ten z windowsa(vista) trzeba wylaczyc, zeby dzialalo.

6. Pabis

Pabis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pisz
    No ja mam problem :( jak za 1 razem mi wykrylo tak spoko a jak zrestartowalem komputer to juz nie wykrywa co mzoe byc ;.?

7. Popek86

Popek86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Purmerend NL
    Witam, zrobilem wszystko krok po kroku. Dziala elegancko, jakosc obrazu ok, plynnosc rowniez. Natomiast po ok 5 min odtwarzania filmu nastapuje ponowne buforowanie filmu. I tak co ok 5 min. Ktos wie jak temu zaradzic? Prosze o pomoc.

8. krysto68

krysto68 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Mam pytanie proszę mi wytłumaczyć jak oglądać filmy z napisami.Kiedyś miałem na starym lapie xp i tam jakoś ustawiłem ,teraz mam vistę i wszystko hula oprócz napisów.Wersja tversity 1.6.Pozdrawiam

9. pawelstryju

pawelstryju Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Częstochowa
    aby były napisy, muszą być obok,filmu, ta sama nazwa, txt
    a w tversity wybierasz w ustawieniach (zakładka transcode), pierwsza opcja - always transcode i już - mi działa

10. mentes

mentes Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Italy
    dobry poradnik,dzięki sprzydał się.

11. SOVEk

SOVEk Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Zielona Góra
    Witam,

Posiadam Windows 7, zapora systemowa została wyłączona, a mimo wszystko XBOX nie wykrywa PC tj. "Nie można połączyć. Upewnij się, że aktywowano konsolę w komputerze". Co więcej, postępowałem zgodnie ze wskazówkami powyżej. Pytanie brzmi: w czym jest problem?

Pozdrawiam

12. tomekmeili

tomekmeili Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Siema.

Ja uzywam ps3 media server, super sprawa z tym tversity mialem duzo proglemow

13. Sebafire1

Sebafire1 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Mam problem z tversity. Uruchomiłem program po 2 miesiącach przerwy i nie mogę dodać filmu z youtube. Wyskakuje mi za każdym razem błąd http://img31.imageshack.us/i/tversity.jpg/ . Również nie mogę uruchomić żadnego filmiku na xboxsie z youtube. Może ktoś pomoże.

Pozdrawiam

Myślę że udało mi się znaleźć rozwiązanie na forum tversity http://forums.tversity.com/viewtopic.php?f=2&t=48897&p=104050&hilit=youtube#p104050. Prawdopodobnie jest to blokada ze strony youtube. Może wyjdzie na to fix w programie. Jeżeli ktoś może niech potwierdzi ten fakt.

Wczytywanie...

Poleć forum