1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Video: Szybka konwersja MKV na MP4 bez ponownej kompresji obrazu

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez lukmaj, Październik 21, 2008.

1. lukmaj

lukmaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam

Ostatnio zainteresowany tematem konwersji filmow MKV na MP4 znalazlem program GotSent. Jego działanie polega na wyciagnięciu z pliku MKV obrazu w formacie H264 i bez ponownej kompresji włożeniu go w plik MP4. Kompresuje on jedynie dźwięk który w MKV zapisany jest w AC3 na format AAC. Trwa to duzo krocej niż calkowite przekompresowanie obrazu i dzwieku.

Program mozna ściągnąć ze strony http://sentry23.googlepages.com

Jak go używać...

Po uruchomieniu programu otwiera się główne programu. Po prawej na górze naciskamy przycisk File i wybieramy plik MKV ktory chcemy przerobic.
    Nastepnie wciskamy po prawo na gorze przycisk Set Output i wybieramy gdzie ma się zapisac przerobiony plik MP4.
    Po prawej na dole w Target wybieramy Xbox 360. Na srodku na dole mozemy jeszcze wybrac czy program ma dzielic pliki wieksze niz 4GB (Split>4GB) lub zmiescic film na plyte DVD 4.7GB. Proponuje wybrac to pierwsze.

Naciskamy Convert i czekamy. Powinny pojawiac sie czarne okienka dosowe w których mozna zaobserwowac działanie podprogramow. Całość powinna trwac w zaleznosci od komputera i dlugosci filmu do kilkunastu minut.

Jest tam jeszcze opcja dodawania napisow ale nie wiem jak dziala i niestety filmy mozna ogladac tylko w wersji oryginalnej lub z dubbingiem bez napisow.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Uruk

Uruk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    جحيم
    Odp: Szybka konwersja MKV na MP4 bez ponownej kompresji obrazu

We wcześniejszych wersjach napisy musiały być w .srt, można przerobić txt na ten format za pomocą programu Subtitle Workshop. Ja aktualnie używam StaxRip i narzekam jedynie na czas konwersji, a ile czasu konwertuje GotSent??

P.S
    Ja mam nadzieje ze MS prędzej czy później wyda update pozwalający odtwarzać mkv.

4. lukmaj

lukmaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

U mnie na Athlonie x2 4800+ konwersja poltoragodzinnego filmu, ktory wazyl 2GB trwala 5 minut. Wlasciwie najwiecej czasu zajmowala kompresja dzwieku z AC3 na AAC, bo obraz byl tylko kopiowany bez zmian.

5. BigFox

BigFox Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Shadow Moses

Nie wiem jak to jest możliwe, bo może raz czy dwa GotSent zrobił coś popawnie i to na filmach SD, film 4GB HD 1280x568 konwertuje prawie półdnia i raczej nie wypakowuje a dekoduje klatka po platce jakieś 3fps, mało tego dźwięk jest właśnie osobno a plik wynikowy owszem jest ale w tym przypadku w 130 partach średnio po 20mb a ostatni np. 600mb. Więc ciężko go polecić.

6. viru

viru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    nie wiem śmiać się czy płakać, to co napisałeś można określić jednym słowem - muksowanie, dla mnie to jest śmieszne takie "profesionalne" poradniki ale może dlatego że akurat siedze w tym, dla mas może to być dobre ...
    jeśli ktoś chociaż trochę zna się na edycji wideo i umie obsługiwać chociażby MeGUI to napisze dla niego skrócony poradnik bo mi szczerze mówiąc nie chciało się tego czytać bo troszkę przydługie

POCZĄTEK PORADNIKA
    1. Jeśli film jest w kontenerze mkv trzeba go przemuksować do mp4
    2. Jesli audio jest w AC3 to kompresujemy do AAC i wmuksowujemy
    KONIEC PORADNIKA

7. Doopan

Doopan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    I każdy gówno rozumie - taka jest korzyść z tego muks poradnika.

8. krzysieks_2007

krzysieks_2007 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.Mam kilka filmow w MKV i chcialem je przerobic na xboxa czy bez problemu obsluguje on MP4?

9. Madlax

Madlax Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  10. tinOFbeer

tinOFbeer Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    Bez ponownej konwersji obrazu nie ma możliwości wklejenia napisów !

Instrukcję z obrazkami z tego procesu znajdziecie TU

11. Wolf-man7

Wolf-man7 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niestety mój xbox nie otwiera Mp4, tylko WMV. Czy do odtworzenia Mp4 potrzebny jest xbox live i jakieś konto Gold albo Silver ?

12. x360benq

x360benq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wolf-man, wszystko zależy od kodeków - MP4 nie równa się MP4

a ja mam pytanie co do tego programiku. Wszystko ładnie się konwertuje itd, ale wstawia dzwięk z kodekiem AAC, wiec jest tylko stereo, a ja bym chciał 5.1.
    Wybrałem PS3 5.1, ale AC3 xbox nie czyta :/

Jest jakiś sposb by film MKV przekonwertowac/encodować/muxować czy co tam się jeszcze da z tym robić, tak by pozostała jakość HD i dźwięk 5.1?

wczoraj się naszuałem, testowałem wiele programów, ale albo film nie działał albo nie było 5.1

testowałem Windows Media Encoder, ale kiedy wybieram Multichannel audio, wyskakuje błąd, że to nieobsługiwany format,

ps. znalazłem fajny sposób na ominięcie ograniczenia plików 4GB - wystarczy zainstalowac program MacDrive i sformatować pendrive na HSF+ - na tym systemie plików niema ograniczenia wielkości, a xbox widzi go bez problemu (jak zwykły pendrive sformatowany z poziomu Mac'a) - może komuś się przyda

13. dyzmanus

dyzmanus Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Twardogóra
    Witam. A czy jest możliwość zrobienia z avi(xvid) do mp4 ? Pozdrawiam

14. x360benq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    taka przeróbka to nie problem, jest wiele konwenterow tego typu, tylko pytanie - po co? przeciez avi xbox tez czyta, a jak nie masz kodekow to mp4 tez nie odtworzysz

15. dyzmanus

dyzmanus Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Twardogóra
    Czyli racjonalnie bez kodeków, można odtworzyć tylko wmv ?

16. x360benq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak i nie ma innej możliwości instalacji kodeków niż logowanie do Xbox Live. Jak masz bana i odpowiedni dashboard to zainwestuj w xbr bo z tego co czytalem pojawiaja się pierwsze oznaki, że będzie xbmc na x360, a on pozwala na odczyt nawet mkv :)

17. DonPiotrek

DonPiotrek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Niby mi wszystko dobrze poszło, teraz mam plik mp4, ale gdy włączam, to jest sam dźwięk. Tak ma być, czy coś spartaczyłem? Proszę o odpowiedź.

18. t0mi_kg

t0mi_kg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kołobrzeg
    dla mnie ta cała walka z przerabianiem to bezsensowna rzecz...150 programów ściąganych do przerabiania, bo w kazdym poradniku polecają co innego. Długi czas przerabiania z różnym efektem...w jednym programie mialo nie być różnicy w obrazie a był masakryczny :D Głównie problem mają Ci, co moga tylko WMV odtwarzać tak jak ja... po całym dniu walki z przerabianiem filmu stwierdzilem, ze ch*j z tym i obejrzałem na kompie w takiej samej jakości :D ale wiadomo, jak sie ma konsole, to człowiek chce skorzystać z każdego bajeru jaki dają :D

19. AlexSenda

AlexSenda Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lublin
    Polecam program FormatFactory (FormatFactory 2.60 - dobreprogramy)

Podobnie jak większość darmowych aplikacji tego typu, również FormatFactory korzysta z wielu doskonałych, darmowych kodeków audio/video i programów, których zadanie polega na transkodowaniu pomiędzy wieloma popularnymi formatami plików audio/video z możliwością wyboru dodatkowych opcji. Program pozwala m. in. na konwersję materiałów wideo do takich formatów jak MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF i formatów audio do plików MP3, WMA, MMF, AMR, OGG, M4A, WAV.

FormatFactory został wyposażony dodatkowo w moduł konwersji plików graficznych do formatów JPG, BMP, PNG, TIF, ICO itp., funkcję naprawiania uszkodzonych materiałów audio i wideo czy w końcu opcję konwersji video do rozdzielczości obsługiwanych przez urządzenia przenośne w tym iPhone, iPod, PSP, BlackBery.

Na szczęście jest on darmowy !

20. Lycha POL

Lycha POL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Tychy
    Error during aac conversion miał ktoś coś takiego, jakies pomysły co z tym zrobić męcze sie drugi dzień i nic

Wczytywanie...

Poleć forum