1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

W jaki sposób sprawdzić, czy dana gra nie jest uszkodzona?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Pan Marian, Czerwiec 28, 2014.

1. Pan Marian

Pan Marian Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie. Zbieram różne gry, początkowo na PC, później PS2, teraz chciałbym przejść na PS3 i X360. W związku z tym często kupuje całe paczki gier używanych, bo wychodzi to taniej, choćby z racji kosztów wysyłki. I tu pojawia się problem - z doświadczenia, szczególnie z PS2 wiem, że nawet gdy płyta ma częściowo uszkodzone dane, to potrafi działać, a problem w postaci przycinającej, czy zawieszającej się gry może się ujawnić w środku zabawy. Kupując zaś kilkanaście gier naraz nie jestem w stanie wszystkich w pełni sprawdzić naraz na konsoli, a jeśli z grą jest coś nie tak, to muszę w stosunkowo krótkim terminie dać znać osobie od której kupiłem gry.

O ile z grami na PC radziłem sobie CD Checkiem, który wyszukiwał uszkodzone pliki, a z grami na PS2 tworzeniem kopii obrazu, o tyle wiem, że jeśli chodzi o gry na PS3 i X360 - nie ma tak łatwo. W związku z tym chciałem Was zapytać - czy jest jakiś sposób na szybkie sprawdzenie tego czy gra na PS3/X360 jest w 100% sprawna? Podejrzewam, że sprawę również załatwiałoby robienie obrazu gry (jeśli skopiuje się w całości to znaczy że jest ok), ale z tego co mi wiadomo, tylko niektóre napędy DVD do komputera z odpowienim firmware czytają format gier na PS3/X360. Czy są jakieś inne sposoby niż kupno dwóch nowych napędów i podłączanie i odłączanie każdego z nich co jakiś czas do komputera?

2. Lotnik421 Xbox One

3. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Do zgrania oryginalnego nośnika z xboxa potrzebujesz napędu z fw 0800 inaczej nie da się zgrać, co do ps3 i ichnich płyt blu rey to nie powiem bo sam w pc nie posiadam takiego czytnika.

4. Pan Marian

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za szybką odpowiedź. A powiedz mi proszę, czy do tego nada się każdy napęd z wyżej wymienionym firmware, czy tylko jakieś określone? Mógłbyś podać kilka modeli napędów z FW 0800? (najlepiej podłączane przez usb jeśli takie istnieją, bo nie chce mi się co chwile wyciągać jednego napędu i zamieniać na drugi) I czy ten napęd z FW Kreona się nada do tego celu?

SAMSUNG DVD-ROM 16x48 SH-D162 OKAZJA fvat (4306639298) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

5. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    fw 0800 - jest to FW do napędów od xbox360, możesz je wgrać do BenQ VAD6038 i Lite-On DG-16D2S (napędy z FAT`a)

6. Pan Marian

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A te napędy co podałeś dadzą się podłączyć do PC? I to w tak prosty sposób jak typowy napęd komputerowy, czy trzeba pokombinować? i co z tym napędem z linka - wyczytałem, że to jeden z 4 napędów które odczytają format gier z X360, a kosztuje grosze. Ktoś wie czy się nada?

7. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  8. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ludzie l! Przecież oryginala instalujemy na dysku konsoli i mamy temat jasny

1 osoba to lubi.
  9. Pan Marian

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Też myślałem o takiej możliwości, żeby instalować gry na konsoli, ale sądziłem że taką mają tylko PS4 i XOne (chodzi mi o zainstalowanie na dysku konsoli gry w 100%). Nigdy nie miałem styczności z X360, więc jestem w tym temacie totalnym laikiem, do tej pory tylko PSP i PS2 miałem/mam.

Orso, oglądam link który podesłałes i zauważ, że w tej rozwijanej liście oprócz napędu Xboxowego jest ten, który podałem w linku (Samsung SH162D), więc wygląda na to że się nada. Dzięki bardzo za niego.

10. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie nada sie naped samsunga. Xgd3 nie skopiuje. Konsola zas instaluje w 100% cala grę

11. Pan Marian

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W takim razie kupie konsole i będę na niej instalował gry. Ostatnie pytanie - czy gry na Xboxa (nie X360 tylko pierwszej generacji), są czytane przez konsolę X360 i czy również będę mógł je na niej zainstalować?

12. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie tych gier mie zainstalujesz

Wczytywanie...

Poleć forum