W jaki sposób udostępniać cyfrowe edycje gier XBOX ONE?

fanhorizon

Użytkownik
Użytkownik
Witam.

Swego czasu Microsoft ogłosił że będzie można dzielić się ze znajomymi
grami w wersji cyfrowej.

Xbox One pozwoli udostępniać gry w wersji cyfrowej oraz dzielić się przywilejami konta Xbox Live Gold, Xbox One


Może mi ktoś wytłumaczyć albo podać linka do instrukcji
w jaki sposób i na jakich zasadach to działa?

Kupiłem grę w wersji cyfrowej ale nie konto tylko kod.
I chcę ją udostępnić.... jak mam to zrobić...?

ps. szukam na google i nie potrafię znaleźć- wiem matoł ze mnie.
proszę o pomoc.


edit:

znalazłem jeszcze taki news:

http://www.purepc.pl/rozrywka/xbox_one_bedzie_umozliwial_udostepnianie_gier

Istnieje coś takiego w ogóle?
 

wojek_gacek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
ja nie wiem dokładnie jak to zrobić, ale my z kumplem robimy troszkę inaczej mamy założone konto na który kupujemy gry i w naszym przypadku wygląda to tak:

Kolega kupuje grę na tym 3 koncie (kasą dzielimy się po połowie). On pobiera sobie grę (ma ustawioną konsole domową) daje mi znać i ja loguje się na tym koncie i pobieram. Później z powodu iż on ma konsole domową nic nie musi robić tylko włączyć grę, zaś ja muszę przed zagraniem włączyć to 3 konto w tle. To tyle mam nadzieje że napisałem zrozumiale ;)
 

slonik

Użytkownik
Użytkownik
ok dzięki. Xboxa Ona kupiłem tylko dla excusivow w cała resztę łupie na PS4 .

pozdrawiam
 

RGrandi

Użytkownik
Użytkownik
Chodziło bardziej o to chyba, że mozesz kupic gre na konsole i inni użytkwonicy konsoli mogą grać w tą produkcje.
 

RBiniu

Banned
Użytkownik
Odkop miesiąca
 

kobe_x

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, wszystko pięknie ładnie ale mam jeszcze trzy pytanka:

Ilu osobom można udostępnić profil z grą?

Czy po udostępnieniu profilu z grą znajomemu/znajomym możemy wszyscy grać w te same gry z tego profilu w tym samym czasie?

Czy mogę grać z osobą/osobami, której/którym udostępniam profil np. z GTA V w GTA Online??
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
jest wszystko opisane na forum...

jednoczesnie moga uzywac profil 2 osoby, jedna ktora ma ustawione na nim konsola domowa i druga ktora bedzie zalogowana w tle na ten profil na swojej konsoli
 

Bocian87

Świeżak
Świeżak
Witam sory ale nie mogłem znalesc bardziej podobnego tematu więc pisze tutaj z góry dzięki za pomoc. Kupiłem Xbox One z grami na dysku (30+ gierek) część zainstalowana gotowa do grania, pozostałe w dziale gotowe do instalacji. Problem w tym ze po odpaleniu konsoli nie bylo żadnego profilu musiałem stworzyć nowy (gry były "na konsoli") sprzedający nie dolaczyl żadnych passow na konto itp teraz pytanie czy ten kogoś mając "oryginalne konto" z którego gry zostały zakupione może po prostu zalogować się na nowej konsoli i pobrać wszystkie gry na nowo ? A co mnie bardziej trapi czy może zrobić jakieś recovery czy coś i stracę te wszystkie gierki, jaki inny wałek może mnie spotkać z jego strony ? Pozdrawiam!





PS: Domyslam się ze bez jego passow niemogę w żaden sposób odpalić tych gierek na konsolce znajomego ani ich udostępnić :)
 

warone

Banned
Użytkownik
Możesz te gry stracić wystarczy ze zaloguje się kontem/kontami i przestawi Home na inna konsole .
 

Bocian87

Świeżak
Świeżak
No to pięknie :) moglbys jakoś to rozwinąć ? Bo trochę to dla mnie nie zrozumiałe dlaczego mam te wszystkie gry w rubryce gotowe do instalacji w jaki sposób jest to powiązane ? Napisałem już do tego lepka czy może przesłać mi passy na konto zobaczę co odpisze :) Czytałem ze każda gra cyfrowa ma ograniczony czas użytkowania - licencje i po jej wygaśnięciu możemy ją za darmo przedłużyć jeśli zakupiliśmy ja z posiadanego kąta... Ile trwa taka licencja ?
 

Bocian87

Świeżak
Świeżak
Przestawilem konsole w tryb offline i dalej mogę grać w zainstalowane gry... Tak więc w jaki sposób on mogbly mnie odłączyć ? Niewiem czy ta informacja coś zmienia ale moja konsola nie jest ustawiona jako domowa
Możesz te gry stracić wystarczy ze zaloguje się kontem/kontami i przestawi Home na inna konsole .
 

warone

Banned
Użytkownik
Zapewne gry są ustawione na Home a konto usunięte. Jezeli zaloguje się kontem/kontami z tych gier na innej konsoli i ustawi Home ty je stracisz bo będziesz potrzebował danych do tego konta/kont . Oczywiście gry przestana działać z momentem gdy podłączysz się do internetu
 

Do góry Bottom