1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wadliwa konsola ?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez stola_93, Listopad 29, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. stola_93

stola_93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowa Sól
    Witam ponownie, kilka dni temu kupiłem oryginalną grę GTA IV, dużo czytałem przed kupnem, iż na nielegalnych kopiach zapasowych występuje zanikanie tekstur, lub późne loadingi tekstur, lecz zawsze ktoś napisał, iż na oryginalnym nośniku takich problemów nie ma. Widocznie jestem inny, u mnie na konsoli Xbox 360 Jasper (nieprzerobiona) na oryginalnym nośniku GTA IV występuje doczytywanie tekstur, przykładowo jadę z dużą prędkością i widzę, jak przede mną pojawiają się nowe obiekty, czyt. drzewo, czy jakieś znaki drogowe itd. W sumie jak wolno się poruszam, to także można zauważyć, jak np. trawnik się doczytuje lub coś, ogólnie gołym okiem widzę spadki fpsów, na tym punkcie jestem maksymalnie uczulony, ale powoli próbuję się przyzwyczaić, choć jest mi ciężko bo na filmikach na youtube gry prezentują się pięknie, a u mnie jest inaczej ...
    Czy to wadliwa konsola lub nośnik ? Proszę o wyrozumiałość, iż zadaję takie pytania, ale dbam o swój sprzęt, wydatek z rzędu 1000 + złotych, to dla mnie ogromne pieniądze. Dziękuję i pozdrawiam.

edit:
    zapomniałem dodać, gra zainstalowana jest na dysku twardym

2. Lotnik421 Xbox One

3. dziewczyna

dziewczyna Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Podkarpacie
    zainstaluj gre na dysk i powinno przejść.

4. stola_93

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowa Sól
    Zapomniałem dodać, gra zainstalowana jest na dysku twardym Oo, czyściłem pamięć podręczna HDD.

5. krosfajer

krosfajer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Ja grałem na oryginale GTA IV i też miałem ten problem, potem przerzuciłem się na firmę Verbatim i nie widziałem żadnej różnicy. Gdy zakupiłem dysk twardy (oryginalny) to śmiało stwierdzam iż tekstury wczytują się jeszcze wolniej niż w przypadku gry z płyty - tak było na Falconie. Teraz mam Jaspera i oryginalne GTA EFLC zainstalowane na dysku - problem z texturami nadal występuje.

6. yoshipl

yoshipl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Doczytywanie tekstur w przypadku GTA czyli gry o otwartej przestrzeni to normalka, chociaż osobiście też mam Jaspera i GTA 4 na dysku i zdarza mi się to bardzo rzadko.

7. stola_93

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowa Sól
    Czyli wychodzi na to, iż każdy takie coś ma u siebie, lecz nie każdy to widzi, albo nie chcą tego widzieć i po prostu grają bez zmartwień .

Dzięki za odpowiedzi.

8. Kisiel_i_Ciastka

Kisiel_i_Ciastka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Chojna
    Nie wszyscy. Ja nie miałem tego problemu. Grałem w grę z płyty bo nie miałem wtedy jeszcze możliwości instalowania na HDD (jechałem na podstawowym Dashu) i jedynym mankamentem było głośne chodzenie Xboxa czyli po prostu gra czytana z nośnika. Nie miałem żadnego doczytywania tekstury ani nic tego pokroju. Ani w IV ani w obydwu DLC. Mam Jaspera z Maja 2009 dla formalności :)

9. artiszarik

artiszarik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja też mam Jaspera z maja 2009 i nie mam żadnych problemów z wczytywaniem tekstur, dodam, że gram bez dysku, więc odczyt prosto z płyty ;)

10. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Ja powiem tak, zakupiłem sobie oryginalne GTA IV i zainstalowałem ją na moim 1 Xbox-ie 360 Arcade z HDD (Falcon) i chodziło tak jak na youtube, sprzedałem x-a i kupiłem Xboxa 360 Arcade (Jasper) i ponownie zainstalowałe GTA IV na hdd i ku mojemu zdziwieniu gra chodziła gorzej (przycinki, doczytywanie tekstur) niż na Falconie i powróciłem do Xboxa 360 Elite (Falcon). Nie wiem czy ten typ tak ma czy miałem wadliwego Jasperka :)

11. Floyd

Floyd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Żyrardów
    Gra GTA IV Ma to do siebie że właśnie tak działa, doczytywanie tekstur jest normalne. Jedyna różnica w X-klockach to czytnik DVD i to on moze powodować ewentualne spadki prędkości, gdyż cała reszta technicznie jest ta sama (Falcon, Jasper), konsola jest sztywną architekturą w przeciwieństwie do PC!

Na pocieszenie mogę stwierdzić że na PS3 gra wcale nie wygląda lepiej, chociaż moze płynniej działa. Ale była pewna różnica czasu pomiędzy tymi grami, to wiadomo że BluRay ma większa pojemność i nie trzeba było w tak znacznej mierze pakować gierke =).

Twierdzenie że na kopiach gra działa gorzej a niżeli na oryginale, jest dla mnie nie porozumieniem, bo niby czemu miała by gorzej czytać?! Tym bardziej jak kopie zgra sie na dysk twardy?!

12. Ohara

Ohara Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja na swojej konsoli po zainstalowaniu gry na dysku twardym tez zacząłem zauważać doczytywanie,gdy grałem z płyty(oryginała) wszystko było ok.Spróbuj może pograć z płyty wtedy ocenisz jak jest u Ciebie.
    Pozdrawiam

13. stola_93

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nowa Sól
    Z płyty jest to samo, dziwna sprawa. Wydaje mi się, że po prostu nie każdy widzi, jak gdzieś tam krzaczek się pojawi czy coś. Bo przy tak wielkim obszarze gry, to chyba normalne, jak niektórzy powiedzieli.

Jednak po oglądnięciu filmów z youtube w wysokiej rozdzielczości, stwierdzam iż na filmikach jest ten sam problem, co ja mam. Może to normalne, albo i nie .
    sam nie wiem, dla przykładu pokażę Wam filmik z dodatku:
    YouTube - Grand Theft Auto IV The Lost and Damned DLC Gameplay HD

można zauważyć spadki płynności i doczytywanie tekstur, np nakładanie się cieni na drzewa, albo doczytujące się hydranty i inne obiekty.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum