Wadliwy napęd

zbiku99

Świeżak
Świeżak
Witam byłem dziś w serwisie z problemem nie czytania płyt. Okazało się ze napęd rysuje mi płyty i zalecana jest wymiana całego napędu. Cena jaką muszę zapłacić to 280 zł. Pytanie do was, co mogę zrobić by było taniej. Konsola nie jest przerobiona i chce żeby tak zostało, ale czy są jakieś problemy z przełożeniem nowego napędu, albo czy istnieje poradnik który powie mi jaki napęd kupić i jak go zmienić.
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zacznijmy od początku co to za xbox?? jaki model fat czy slim?? data produkcji?? wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej...edit :skoro napęd Ci rysuje płyty i ich nie czyta to wina leży tylko po stronie lasera,może go trzeba tylko wyczyścić ew.wymienić na nowy....
 
Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jeżeli to Xbox 360 to 280zł jest strasznie drogo, w tej kwocie kupisz drugą używaną konsole.
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jeżeli to Xbox 360 to 280zł jest strasznie drogo, w tej kwocie kupisz drugą używaną konsole.
jeśli to x360 to lasery bardzo tanie, poczekajmy co zbiku nam napisze..:)ale cena faktycznie masakra jakaś,można by drugą konsole kupić ;/albo to jakiś pseudo serwis,których u nas w Polsce nie brakuje .
 

zbiku99

Świeżak
Świeżak
Xbox 360 E data to 06-08-2013. Ja jestem mega zielony w tych sprawach i dlatego poszedłem do serwisu. Typek po obejrzeniu płyt bez zastanowienia powiedział ze napęd rysuje mi płyty i do wymiany. Nic nie powiedział ze może to być wina lasera
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
jesli x360 to pisz do @WRUB5ON zrobi to i na pewno duzo taniej
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Xbox 360 E data to 06-08-2013. Ja jestem mega zielony w tych sprawach i dlatego poszedłem do serwisu. Typek po obejrzeniu płyt bez zastanowienia powiedział ze napęd rysuje mi płyty i do wymiany. Nic nie powiedział ze może to być wina lasera
no to laser do wymiany ew.do czyszczenia nic poza tym .. a nie cały napęd..co nie zmienia faktu ze duuuużo by z Ciebie zdarł ..
 

zbiku99

Świeżak
Świeżak
Tylko jest też dziwna sytuacja ze mam need for speed i to mi bez problemu działa tak samo jak COD ale juz płyta druga do GTA i do Halo nie pójdzie. Nikomu gier nie pożyczałem, są nowe lekko już używane ale mają taką obwódkę (ring?)
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tylko jest też dziwna sytuacja ze mam need for speed i to mi bez problemu działa tak samo jak COD ale juz płyta druga do GTA i do Halo nie pójdzie. Nikomu gier nie pożyczałem, są nowe lekko już używane ale mają taką obwódkę (ring?)

Nie pójdzie tzn??;> co piszę ?? jak mówię,może na soczewce lasera jest jakiś śmietek.. miałem takie przypadki, samo wyczyszczenie pomogło ew.jak już nie czytała płyt wymiana samego lasera..
 

zbiku99

Świeżak
Świeżak
Na przykładzie GTA jest wszystko ładnie pięknie instalacja 1 płyty, wkładam drugą płytę, intro, ładowanie i myk komunikat "nie mozna odczytać dysku" podobnie wygląda to w HALO4.
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na przykładzie GTA jest wszystko ładnie pięknie instalacja 1 płyty, wkładam drugą płytę, intro, ładowanie i myk komunikat "nie mozna odczytać dysku" podobnie wygląda to w HALO4.

no to laser już wysiada...
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
u ciebie w konsoli siedzi liteON 16d5s posiadam taki napęd w stanie igła z przełożeniem do ciebie i przylutowaniem PCB 100zł tak że gratuluje serwisu który zaśpiewał 280zł
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
u ciebie w konsoli siedzi liteON 16d5s posiadam taki napęd w stanie igła z przełożeniem do ciebie i przylutowaniem PCB 100zł tak że gratuluje serwisu który zaśpiewał 280zł

nie prościej sam laser wymienić??;> i dużo taniej ??;>
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tylko jest też dziwna sytuacja ze mam need for speed i to mi bez problemu działa tak samo jak COD ale juz płyta druga do GTA i do Halo nie pójdzie. Nikomu gier nie pożyczałem, są nowe lekko już używane ale mają taką obwódkę (ring?)
Tylko jest też dziwna sytuacja ze mam need for speed i to mi bez problemu działa tak samo jak COD ale juz płyta druga do GTA i do Halo nie pójdzie. Nikomu gier nie pożyczałem, są nowe lekko już używane ale mają taką obwódkę (ring?)
Skoro płyta z GTA jest z okręgiem to nic dziwnego że jej nie czyta a nfs nie ma rysy to działa.

nie prościej sam laser wymienić??;> i dużo taniej ??;>
Nie kupisz ORYGINALNEGO lasera do X360, a zamontujesz tani chiński i będzie po tygodniu to samo.
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
nie prościej sam laser wymienić??;> i dużo taniej ??;>
No mozna z tym że wszystkie lasery które są np na allegro to sama chinszczyzna

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No mozna z tym że wszystkie lasery które są np na allegro to sama chinszczyzna

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
Wiem o tym dobrze :), mam kilka napędów i parę oryginalnych laserów,więc jak dla mnie i tak wyjdzie taniej wymiana lasera...
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Laser nie rysuje płyt a mechanizm który kręci płytę. Nalezy jednak zweryfikować co klientowi sie dzieje z konsolą, ponieważ plyty mogą byc uszkodzone, laser slaby lub silnik od kręcenia krzywy. Lasey zamintowane w 16d5s to szajs...

Wysłane z mojego Honor 7.
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Laser nie rysuje płyt a mechanizm który kręci płytę. Nalezy jednak zweryfikować co klientowi sie dzieje z konsolą, ponieważ plyty mogą byc uszkodzone, laser slaby lub silnik od kręcenia krzywy. Lasey zamintowane w 16d5s to szajs...

Wysłane z mojego Honor 7.
Mówisz o silniczku??? jak był krzywy to by "tłukło" płytą po całym napędzie,zdarzyło mi nie raz że coś rysowało płyty i to był właśnie laser..
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Mówisz o silniczku??? jak był krzywy to by "tłukło" płytą po całym napędzie,zdarzyło mi nie raz że coś rysowało płyty i to był właśnie laser..
Dokladnie to wałek silnika moze byc krzywy. Laser nie dotyka plyty , i nie jest wstanie jej rysować.

Wysłane z mojego Honor 7.
 

daniel_66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dokladnie to wałek silnika moze byc krzywy. Laser nie dotyka plyty , i nie jest wstanie jej rysować.

Wysłane z mojego Honor 7.
Nie wałek tylko oś silniczka , a skąd wiadomo że ktoś już tam palców nie wsadzał??mówię ze laser ponieważ ktoś pokręcił śrubkami od regulacji całej głowicy lasera,po wymianie mechanizmu i wyczyszczeniu lasera wszystko było ok ,ew może być krzywy cały mechanizm i ociera gdzieś ..
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom